Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak zaaranzować wnętrze mieszkania?

Publikacja 2019-08-06 22:09:47
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Zadajemy sobie pytanie jak urządzić mieszkanie? by było spójne, w dobrym stylu a przy tym jeszcze funkcjonalne. Zaprojektowanie mieszkania tylko z pozoru wydaje się być łatwe. Rzeczywistość często jednak nas przerasta. A ilość dostępnych na rynku materiałów, elementów wyposażenia wnętrz, dekoracji i dodatków sprawia, że zamiast uprościć nam aranżacje mieszkania wręcz utrudnia i wprowadza zamęt. W końcu nie wiemy już co do czego będzie pasowało, co z czym połączyć by stanowiło spójnie stylistyczną całość. Nie mniejsze problemy sprawia nam funkcjonalne zaplanowanie wnętrz szczególnie kiedy są małe, wąski lub zwyczajnie nieustawne.

Urządzanie mieszkania wiąże się z dużymi wydatkami. To inwestycja na dobrych kilka lat. Dlatego zabierając się za projektowanie mieszkania unikaj pospiechu i postępuj krok po kroku we właściwej kolejności. Pozwoli to uniknąć błędów, zbędnych wydatków i rozczarowań. Koniecznie zacznij od przemyślenia i rozplanowania.

Projektowanie mieszkania: przemyśl i zaplanuj

Aby czuć się w mieszkaniu komfortowo należy:

  • po pierwsze: przemyśleć potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników

Podczas projektowania mieszkania musimy zastanowić się co jest dla nas priorytetem, co jest najważniejsze a z czego możemy zrezygnować. Zastanowić się musimy nad tym jak żyjemy, jaki jest nasz styl życia, co lubimy , jakie są nasze zwyczaje. Na przykładzie kuchni zastanówmy się czy zależy nam na dużej ilości miejsca do przechowywania, czy potrzebujemy dużego blatu roboczego, czy często gotujemy, jak często robimy duże zakupy. Czy ma znaleźć się w niej stół a może barek lub wyspa, jakie sprzęty chcemy do zabudowy czy wolnostojące ten sposób będziemy wiedzieć jakie mamy oczekiwania względem kuchni i móc zaplanować ją właśnie pod nie.

Mieszkanie powinno być urządzone spójnie dlatego bardzo ważne jest byśmy odpowiednio wybrali styl aranżacji wnętrza mieszkania. Zastanówmy się wiec w jakich wnętrzach to my czujemy się dobrze, czego oczekujemy od wnętrza. Czy chcemy by były przytulne, ciepłe a może lubimy wręcz sterylne wnętrza, poukładane, proste w których wszystko ma swoje miejsce. Mieszkanie ma być dopasowane do naszych potrzeb estetycznych nie do panującej mody czy trendów.

  • po drugie: rozplanować przeznaczenie jak i zagospodarowanie wnętrz

Przemyślmy przeznaczenie każdego wnętrza dokładnie, Mozę się okazać , że tam gdzie na pierwszy rzut oka planowaliśmy pokój dziecięcy lepiej sprawdzi się sypialnia. By żyło nam się komfortowo musimy zastanowić się nad optymalnym, ergonomicznym rozplanowaniu wnętrz prościej mówiąc zdecydować co gdzie będzie stało. Zróbmy to zanim kupimy na przykład narożnik, szafę lub meble RTV. Dlaczego bo może się okazać , że choć wybrany przez nas narożnik jest piękny to w naszym salonie zupełnie niefunkcjonalny, zabierający zbyt dużo miejsca. Kiedy go postawimy okaże się , że znacznie bardziej funkcjonalnie byłoby wstawić sofę i fotel. W dobrze rozplanowanym wnętrzu będziemy czuć się komfortowo. Dopiero kiedy pomieszczenia zostaną rozplanowane możemy przejść do etapu jakim jest urządzanie wnętrz.

Mieszkanie: porady i pomysły, jak zaprojektować wnętrze mieszkania?

Aranżacja mieszkania, wystrój wnętrz

Choć samo urządzenie mieszkania to bardzo przyjemny etap, jednak niejednokrotnie właśnie najtrudniejszy. Tak jak już wcześniej wskazywaliśmy tak i na etapie aranżacji i wystroju mieszkania nie wskazany jest pospiech i kierowanie się emocjami. Tu również przyda się plan. Zabierając się za wybór kolorystyki, wyposażenie, elementów wykończeniowych i dekoracyjnych najpierw zastanówmy się jakie odpowiadają nam pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Jakie faktury i połączenia nam się podobają. Musimy też określić na które pomieszczenie kładziemy największy nacisk, które będzie dla nas najistotniejsze. Z reguły urządzanie wnętrz mieszkania rozpoczyna się od salonu czy salonu z kuchnią i pod nie urządzane są pozostałe pomieszczenia. Oczywistym jest, że wybór poszczególnych elementów musi być dopasowany do obranego stylu i to bardzo często sprawia nam trudności. Szukając inspiracji podpatrujemy programy o tematyce wystroju wnętrz, oglądamy aranżacje w czasopismach fachowych, w Internecie. Pamiętajmy jednak, ze nie wszystko co pięknie wygląda na przedstawionym zdjęciu będzie takie u nas we wnętrzu, do tego może okazać się zupełnie niefunkcjonalne. Dlatego nie przenośmy aranżacji do naszych wnętrz. Tu znaczenie ma nawet układ okien i drzwi. Jeśli nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrz? Rozważ skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz , który zajmie się nie tylko funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrz ale i wizualną stroną czyli pełną aranżacją wnętrza.

Aranżacja mieszkania, wystrój wnętrz

Zapoznaj się z nasza oferta projektowania wnętrz i zamów projekt mieszkania.

Podziel się