Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Najszybsze sposoby na urządzenie kuchni z salonem w bloku

Publikacja 2022-08-18 08:36:40
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych , Wnętrza salonu z kuchnią

Niekiedy w małym mieszkaniu nie ma miejsca na większą przestrzeń kuchni. W małych mieszkaniach możemy urządzić małą kuchnię z salonem. Połączenie kuchni z salonem może jednak dalej prezentować się równie dobrze, co zwykła kuchnia; wystarczy trochę wyobraźni. Chcesz mieć kuchnię otwartą we własnym mieszkaniu? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym w bloku?

Sama kuchnia otwarta ma wiele zalet. Otwarta kuchnia sprawia na przykład, że mieszkanie wydaje się przestronniejsze - w samej otwartej kuchni brakuje przestrzeni. W przypadku małych kuchni trzeba więc skupić się na praktyczności małej otwartej kuchni. Nawet większa kuchnia otwarta to wnętrze, w którym funkcjonalność to podstawa. Czasem jednak trudno jest mieć kuchnię otwartą, która jest praktycznie urządzona. Dlatego też jeśli chodzi o projektowanie wnętrz mieszkania salon z aneksem może być największym wyzwaniem. Podążaj za poniższymi wskazówkami, a szybko poradzisz sobie z aranżacją idealnej małej kuchni z salonem.

Salon z aneksem kuchennym

Jak urządzić małą kuchnię otwartą w bloku?

Podczas aranżacji kuchni w salonie z kuchnią najważniejsza jest zabudowa kuchenna i meble kuchenne, które mają wielki wpływ na przestrzeń kuchni. W bloku aranżacja kuchni tak, by meble były praktyczne, może być nieco wymagająca. Projekt kuchni powinien uwzględnić oddzielenie kuchni na poszczególne strefy. Jedną stronę kuchni zajmie pierwsza strefa, gotowania, z płytą grzewczą i piekarnikiem, do przygotowywania posiłków. W drugiej strefie, zmywania, widać zlew. A w trzeciej, strefie przechowywania, stawia się lodówkę z zamrażalką. Kuchnia w każdej strefie ma wiele dolnych i górnych szafek kuchennych. W mniejszych kuchniach można zastąpić użycie szafek kuchennych otwartymi półkami, dzięki czemu kuchnia będzie nieco bardziej przestronna. Między każdą strefą rozciąga się blat roboczy. Często w wielu kuchniach widać też dodatek wyspy kuchennej, która jednak może nie zmieścić się we wnętrze naprawdę małych kuchni. Jeśli jest na nią miejsce, we wnętrzach małych kuchni sprawdzi się świetnie jako blat roboczy, stół, miejsce do przechowywania czy miejsce na strefę zmywania.

Mała kuchnia otwarta

Projekt kuchni otwartej na salon w bloku

Projekt kuchni otwartej uwzględnia też kilka innych elementów aranżacji kuchni, między innymi kolory. To, jak będzie wyglądać otwarta kuchnia, mocno zależy od wybranych kolorów ścian. Otwarta kuchnia ma często głównie jasną kolorystykę, która powiększy mała kuchnię. Takie elementy, jak fronty mebli kuchennych, powinny być całkowicie jasne. W kuchniach warto postawić na biel, beż, drewno i odcienie szarości. Wiele jednak zależy od wybranego stylu. Przykładowo, skandynawska kuchnia otwarta będzie głównie biała, z naturalnymi jasnymi kolorami i lekkimi dodatkami innych barw.

Mała kuchnia w bloku glamour

Mała kuchnia w bloku glamour

Mała osobna kuchnia musi być też odpowiednio oświetlona. Urządzenie całkowicie otwartej kuchni bez odpowiedniego oświetlenia byłoby strasznie wymagające. Kuchnia powinna być bogato oświetlona, bo oświetlenie może wzbogacić nawet najlepszą aranżację kuchni. Dodatkowo zaletą kuchni otwartej bogato oświetlonej jest to, że część kuchenna wyda się o wiele przestronniejsza i jaśniejsza.

Projekt kuchni owartej na salon

Aranżacje w bloku salonu w salonie z kuchnią

Projektowanie salonu wymaga kreatywności i zaplanowania w najdrobniejszym szczególe. Urządzenie części salonu różni się nieco od kuchni. Połączenie małej kuchni z salonem sprawia, że musimy zachować balans między przytulnością wnętrza salonu, a praktycznością kuchni. Zdecydowanie kuchnia otwarta może niestety nie pasować do niektórych salonów. Urządzanie salonu musi więc być przemyślane.

Podczas urządzania kuchni otwartej skupialiśmy się na praktyczności. Salon jednak musi też być przytulny i komfortowy w użytku. Urządzenie często od kuchni większej przestrzeni salonu wcale nie musi być trudne. W salonie znajdują się zawsze te same elementy wyposażenia - mebel wypoczynkowy, najczęściej w formie sofy, szafka RTV z telewizorem i stolik kawowy. Często widać też w salonie kolejny mebel, który może oddzielić aneks kuchenny od salonu. Trzeba bowiem oddzielić aneks od pozostałej części salonu. Jest wiele sposobów na oddzielenie przestrzeni kuchni do salonu - może to być stół, wyspa, półwysep, barek, sofa itp. Najczęściej całkowicie otwarty salon urządza się, używając paneli, a w kuchni mają miejsce płytki - to bardzo dobre rozwiązanie na oddzielenie stref wnętrza.

Jak urządzić kuchnię z jadalnią i salonem?

Jadalnię można łatwo wkomponować, łącząc kuchnię z salonem. Jako że trzeba jakoś oddzielić oba wnętrza od siebie, używając jako oddzielenie stołu kuchnia zyska strefę jadalnianą. Nie musimy jednak używać tylko stołu - jako oddzielenie salonu warto też rozważyć wyspę lub półwysep, które równie dobrze mogą pełnić funkcję stołu.

Aranżacja małej kuchni połączonej z salonem w małym mieszkaniu

Co można zrobić, jeśli planujemy aranżacje niewielkich kuchni? Najlepiej jest zadbać o sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni. Kuchnię warto powiększyć m.in jasnymi kolorami i odpowiednim oświetleniem. Można też zawiesić w niej lustro - lustro dodatkowo odbije światło i sprawi, że wnętrze będzie przestronniejsze. Ważne jest też odpowiednie zagospodarowanie małej kuchni - im lepiej wykorzystamy przestrzeń wnętrza, tym lepiej. A jeśli chodzi o przestrzeń salonu strefy można optycznie powiększyć na podobne sposoby. Tu też możemy użyć jasnych kolorów i oświetlenia, i zawiesić lustro od strony salonu. I również tu ważne jest odpowiednie gospodarowanie dostępną przestrzenią. Przy projektowaniu małej kuchni trzeba wykazać się pomysłowością i sprytem. Bez względu na to czy jest zupełnie otwarta czy częściowo otwarta kuchnia na salon

Nieważne, czy interesuje Cię większa kuchnia, czy też mała kuchnia w bloku. Jeżeli potrzebujesz pomysłów, jak poradzić sobie z aranżacją kuchni na naszym blogu znajdziesz pomysły na praktyczne i stylowe wnętrza kuchni. A jeśli potrzebujesz pomocy w zaaranżowaniu kuchni, salonu zapoznaj się z świadczonymi przez nas usługami. Projektowanie mieszkania online czy pojedynczych wnętrz to prosty i przyjemny sposób na urządzenie każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Aranżacja małej kuchni połączonej z salonem w małym mieszkaniu

Podziel się