Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesna aranżacja garderoby - garderoba urządzona z pomysłem

Publikacja 2022-08-23 06:12:04
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Chcesz zaprojektować garderobę? Wbrew pozorom wnętrza garderoby nie muszą być wielkie. Idealnie do naszego domu nada się też mała garderoba, która nie zajmie wiele miejsca. Małą przestrzeń do przechowywania ubrań możemy urządzić na wiele sposobów - jeżeli nie wiesz, jak możesz urządzić funkcjonalną garderobę, przeczytaj nasze porady - dowiesz się, że garderoba może być jednym z najprostszych do zaprojektowania pomieszczeń.

Aranżacja garderoby. Nowoczesna garderoba urządzona z pomysłem

Nowoczesne garderoby powstają według indywidualnego projektu, przez co gwarantują komfort wszystkim ich użytkownikom. Wbrew pozorom aranżacja garderoby możliwa jest nie tylko dla posiadaczy dużych domów. Takie rozwiązania co raz częściej powstają w mieszkaniach, nawet w tych o niewielkim metrażu.

W przestronnym domu wyszukanie powierzchni pod garderobę nie jest problemem i jest to zwykle oddzielne pomieszczenie. W bloku sytuacja trochę się komplikuje. Jeśli garderoba ma być przeznaczona dla pary najlepszym dla niej miejscem będzie sypialnia. Decydując się na projekt nowoczesnej garderoby na wymiar zyskujesz wpływ na decydowanie o jej rozmiarach , stylu i całej organizacji. W sytuacji kiedy wybierasz gotowe meble nie masz takiej możliwości. Dzięki meblom projektowanym na wymiar garderobę w pokoju możesz zabudować pod sam sufit co znacznie zwiększy możliwości przechowywania. Garderoba powinna być wyposażona w drzwi przesuwne, wygodne w obsłudze, sprzyjające oszczędności miejsca. Możemy też postawić na otwartą zabudowę.

Nowoczesna garderoba na wymiar

Nowoczesna garderoba na wymiar

Aranżacja garderoby

Aranżacja garderoby

Jak urządzić garderobę?

Garderoba często jest wnętrzem niedużych rozmiarów, łatwo więc ją zagracić. Często nawet duża garderoba może wydać się przetłoczona. Odpowiednio zaaranżowana garderoba będzie jednak przestronna i optycznie większa. Zobacz poniżej, jak urządzić garderobę.

Podział garderoby dla rodziny. Jakie są części garderoby?

Generalnie aranżację małej garderoby podzielimy na trzy części. Garderoba ma część męską, część damską i część dziecięcą.

Męska część garderoby musi pomieścić różne ubrania biurowe i formalne, w szafie dla mężczyzny musi być więc dość sporo miejsca. Projekt garderoby powinien uwzględnić też mniejsze szuflady i szafki na przechowywanie innych ubrań. Dobrym rozwiązaniem są wieszaki na spodnie, dzięki czemu ubranie się nie pogniecie. A w części nad szufladą można zawiesić drążek na koszule, dzięki czemu przestrzeń szafy i dostępna w niej ilość miejsca będzie jak najlepiej wykorzystana.

Garderoba nowoczesna ma też strefę damską. Tutaj już trzeba dysponować o wiele większą ilością miejsca. Stworzenie garderoby z odpowiednią częścią damską może być niemałym wyzwaniem. Przyda się tu kilka drążków na różnego rodzaju żakiety, suknie, koszulki itd., a także różne szuflady i regały na inne ubrania, buty i biżuterie.

Kolejna część, którą powinna mieć garderoba, to część dziecięca. Gdy spojrzymy na inspiracje garderoby widać, że to ta część zajmuje najmniej miejsca. W odpowiedniej aranżacji garderoby część dziecięca powinna znajdować się najniżej, by dziecko miało swobodny dostęp do swoich ubrań.

Urządzona garderoba

Urządzona garderoba

Jak zaprojektować garderobę?

Po zakupie wymarzonego projektu domu zastanawiamy się w jaki sposób zagospodarować jego wnętrza. Które na jakie pomieszczenia przeznaczyć. Już na etapie projektu mieszkania rozdzielamy pokoje i sprawdzamy jak wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Nierzadko okazuje się, że wyczekana garderoba nie zmieści się obok sypialni lub pokoju dziecka i przeznaczamy na nią jedno wspólne pomieszczenie.Podstawową funkcją garderoby jest przechowywanie ubrań. Jakie więc powinno być jej wyposażenie? O czym warto pomyśleć?

Jakie wybrać wyposażenie garderoby?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyposażenie garderoby. W każdej garderobie znaleźć się powinny pojemne szafy półki, regały czy wieszaki i szuflady, które będą służyły nam do przechowywania odzieży

Aranżacja garderoby musi uwzględnić meble, które w sposób wygodny dla nas pomieszczą nasze rzeczy przy czym nie zagracą pomieszczenia. Przydadzą się więc meble wykonywane na wymiar, które w najlepszy sposób wykorzystają przestrzeń szczególnie jeśli jest to niewielki metraż małej garderoby. Takie meble, projektujemy według naszych wytycznych, naszych potrzeb dzięki czemu lepiej wykorzystują przestrzeń garderoby, idealnie więc się sprawdzą, gdy chcesz urządzić garderobę o mniejszym metrażu. A jak wiadomo w przypadku małej garderoby, będzie się liczył każdy przysłowiowy centymetr.

Decydując się na meble do naszej garderoby więc zaplanujemy w nich miejsce na:

 • długie i krótkie wieszanie
 • układanie ubrań
 • szuflady lub wysuwane kosze na bieliznę
 • półki na buty
 • organizery na krawaty, biżuterie
 • pudełka, kosze

Zaplanujmy miejsce na mniej używane rzeczy na samej górze lub po prostu wymienienie sezonowych ubrań. W zasięgu wzroku i na wyciągnięciu ręki powinniśmy zaplanować wieszanie w dolnych partiach szuflady. A co jeśli przychodzi nam urządzić garderobę ze skosami?

Projekt garderoby

Jak urządzić funkcjonalną garderobę na poddaszu?

Garderoba na poddaszu może być kłopotliwa do zaaranżowania. Sprawdzą się tu meble na wymiar lub modułowe, ponieważ dopasują się do skosów i wykorzystamy przestrzeń w 100 procentach. Zobacz jak dobrze urządzić funkcjonalną garderobę i pomieścić w niej wszystkie potrzebne rzeczy. Kiedy urządzamy garderobę na poddaszu, najważniejsze jest by była ona funkcjonalnie zagospodarowana.

 • W garderobie na poddaszu z całą pewnością sprawdzą się meble wykonane na wymiar lub modułowe które pozwolą Ci w pełni wykorzystać każdą wolną przestrzeń.
 • Musimy z niezwykła starannością zaplanować rozmieszczenie szaf, wieszaków, szuflad.
 • Jeśli chcemy pomieścić długie ubrania takie jak płaszcze czy suknie, powinniśmy zaplanować na nie miejsce wzdłuż wysokiej ściany pozbawionej skosów lub w najwyższym jego punkcie do podłogi.
 • Nie ma funkcjonalnej garderoby na poddaszu bez sprytnych rozwiązań dlatego warto zaplanować akcesoria ułatwiające przechowywanie jak kosze, pojemniki czy organizery na buty lub na biżuterię.
 • Jeśli masz wysoką garderobę na poddaszu, idealnym rozwiązaniem jest pantograf, który ułatwi dostęp do wysoko zawieszonej odzieży.

Otwarta garderoba - jak ją zaaranżować w istniejącym wnętrzu?

Chcesz mieć otwartą garderobę? Jest kilka sposobów, by praktycznie urządzić garderobę otwartą w istniejącym wnętrzu. Taka aranżacja garderoby sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na osobną garderobę. Otwartą małą garderobę urządzisz najlepiej m.in w sypialni. Urządzenie garderoby w małej sypialni to najlepsze rozwiązanie i idealne miejsce dla naszej garderoby. Garderoba zastąpi w małej sypialni szafę, a sprawdzi się od niej jeszcze lepiej. Część sypialni zagospodarujemy na przechowywanie ubrań odpowiednio. Pamiętaj tylko, dopasuj wielkość garderoby do Twojej sypialni, by nie przytłoczyć nią wnętrza.

Sypialnia z otwartą garderobą ma swoje plusy i minusy. Zaletą garderoby otwartej jest to że umożliwia szybki dostęp do przechowywanej odzieży. Minusem jest utrzymywanie porządku. Z racji charakteru garderoby otwartej musimy częściej sprzątać i segregować odzież.

Otwarta garderoba

Mała garderoba też może być praktycznie urządzona

Aby urządzić funkcjonalną a jednocześnie wygodną garderobę, trzeba użyć pewnych sposobów na zwiększenie we wnętrzu praktyczności. O zagospodarowaniu i wyposażeniu już pisaliśmy więc skupmy się na optycznym powiększeniu przestrzeni. Są pewne triki, które wykorzystuje mała garderoba by zwiększyć optycznie jej przestrzeń. Oto kilka z nich.

Ważne jest oświetlenie garderoby. Bo jak tu urządzić nowoczesną garderobę bez odpowiedniego oświetlenia? Bogate oświetlenie pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Najlepiej użyć różnych lampek wiszących i listew LED.

Bardzo istotne są też jasne kolory, które pozwolą urządzić sobie garderobę jasną, przestronną i przytulną. Takie kolory, jak biele, odcienie szarości, beże i drewno zastosowane w meblach, na ścianie optycznie zwiększą przestrzeń naszego wnętrza. Ważne jest zachowanie umiaru w dodatkach. Ograniczona wielkość garderoby rzadko pozwala na większą ilość dekoracji. Dlatego też nie starajmy się ich na siłę wciskać - postawmy na prostotę. Typowy projekt garderoby małej będzie prosto i minimalistycznie udekorowany - często widać takie proste dekoracje, jak plakaty, tapety i rośliny.

Mała garderoba

Projekt garderoby pod Twoje konkretne potrzeby

Potrzebny ci projekt garderoby? Sprawdź ofertę na naszej stronie - profesjonalny projektant Fabryki Projektów wykona dla Ciebie dostosowany do twoich możliwości i oczekiwań projekt garderoby.

Podziel się