projekt wnętrza

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Nowoczesna łazienka. Aranżacja łazienki z wanną i prysznicem.

Publikacja 2020-01-09 19:02:43
Kategorie Łazienki

Nowoczesna łazienka. Aranżacja łazienki z wanną i prysznicem.

Nowoczesna łazienka nie jedno ma imię. Urządzenie idealnej łazienki wcale nie jest proste. Bogaty rynek wyposażenia i wystroju wcale nam tego nie ułatwia wręcz przeciwnie. Nowoczesna łazienka to miejsce w którym nie tylko poddajemy się zabiegom higienicznym , to miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. W nowoczesnej łazience mamy z przyjemnością witać nowy dzień. Wszystko powinno w niej mieć swoje miejsce, powinna być przestronna, łatwa do utrzymania w czystości, dobrze oświetlona. Jak zatem urządzić łazienkę funkcjonalną i w dobrym stylu?

Urządzanie łazienki musimy rozpocząć od przemyślenia naszych potrzeb, oczekiwań jak również od przeanalizowania wnętrza. Projektowanie łazienki wbrew pozorom nie jest prostym zabiegiem. Zdarza się, że popełniamy błędy, które okazują się kosztowne lub zostają z nami na lata skutkując brakiem komfortu w korzystaniu z łazienki. Projektując łazienkę konieczna jest znajomość kilku podstawowych zasad po to by funkcjonalnie zagospodarować wnętrze jak również znajomość stylów i zasad panujących w aranżacji wnętrz by wybrać najlepszy dla siebie wystrój łazienki.

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? 

Łazienka to wnętrze które podobnie jak kuchnie urządzamy na lata. Warto jest więc dobrze się do tego przygotować. Koniecznie trzeba zaplanować wnętrze łazienki ergonomicznie, zastosować odpowiednie do naszego wnętrza kolory, faktury, oświetlenie.

Funkcjonalność i ergonomia w łazience 

Chociaż jak już zostało wspomniane ergonomia w łazience jest niezwykle istotna to nie każdą łazienkę da się zaprojektować według panujących reguł czy z zachowaniem optymalnej ilości miejsca na poszczególne rzeczy. Co nie oznacza jednak, że świadomość i znajomość tych zasad pomoże nam w zaprojektowaniu wymarzonej łazienki i uchroni nas przed popełnieniem błędów. Musimy zachować odpowiednią ilość miejsca przed, pomiędzy danymi elementami wyposażenia jak również umieścić je w odpowiedniej odległości od ściany po to by w sposób komfortowy móc korzystać na co dzień z łazienki.

Optymalne odległości w funkcjonalnym zagospodarowaniu łazienki to: pomiędzy dwiema umywalkami to 30 cm, umywalką a wanną to 20 cm, umywalką a prysznicem to 30 cm, sedesem a prysznicem to 30 cm, umywalką a sedesem to 20 cm, sedesem a bidetem to 30 cm. Jeśli chodzi o optymalną ilość miejsc przed urządzeniami to: przed wanną – 70-100 x 100x120, przed prysznicem 90-110 x 80x100, przed toaletą to 60-80cm x80, przed umywalką to 70x100. A odpowiednie odległości od ściany: toalety to 20 cm, bidetu to 30 cm, umywalki to 30 cm.

Pomysł na łazienkę z wanną i prysznicem. Beton i marmur w nowoczesnej łazience 

W artykule podpowiedzieliśmy jak urządzić nowoczesną łazienkę, na co zwrócić uwagę podczas projektowania łazienki a zamieszczone w artykule zdjęcia nowoczesnej łazienki mogą stanowić inspiracje. Szukasz pomysłu na łazienkę z wanną i prysznicem? Zaprezentowana na zdjęciach aranżacja łazienki wykonana została w kolorystyce bieli, szarości i ocieplającego wnętrza drewna. Wnętrze łazienki jest nowoczesne i eleganckie. W łazience zaprojektowany został podwieszany sufit z oświetleniem. Zaplanowane w niej zostały wanna wolnostojąca, prysznic, nowoczesna szafka z umywalką oraz wc. W aranżacji łazienki użyto trzech rodzajów płytek, betonowe ,drewniane i imitujące marmur. W łazience znajduje się podwieszany sufit.

Jeśli nie wiesz jak urządzić łazienkę zapoznaj się z naszą oferta na projektowanie wnętrz online i zamów projekt łazienki, który wykonamy pod Twoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Na naszym blogu znajdziesz inne zdjęcia aranżacji łazienek,które mogą stanowić dla Ciebie inspirację jak również więcej artykułów na temat urządzania łazienek.

Pomysł na łazienkę z wanną i prysznicem

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)