Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak zachować funkjconalnosć w łazience?

Publikacja 2019-10-30 12:00:11
Kategorie Wnętrza Łazienki

Aranżacja łazienki nie jednemu z nas sprawia trudności a nawet spędza sen z powiek. Łazienka podobnie jak kuchnia jest pomieszczeniem, które z reguły urządzamy na lata. Urządzając łazienkę konieczne jest ergonomiczne rozplanowanie elementów wyposażenia wnętrza łazienki jak również zastosowanie odpowiednich dla wnętrza: kolorów, faktur, oświetlenia. Projektowanie łazienki wbrew pozorom nie jest prostym zabiegiem. Często popełniamy błędy, które okazują się kosztowne lub zostają z nami na lata i decydują o braku komfortu w korzystaniu z łazienki. Projektując łazienkę przyda się znajomość kilku podstawowych zasad by funkcjonalnie zagospodarować wnętrze jak również znajomość stylów i zasad panujących w aranżacji wnętrz by wybrać najlepszy wystrój łazienki.

W artykule podpowiadamy jak urządzić nowoczesną łazienkę, na co zwrócić uwagę podczas projektowania łazienki a zamieszczone w artykule zdjęcia nowoczesnej łazienki mogą stanowić inspiracje.

Projektowanie łazienki: funkcjonalność i ergonomia w łazience 

Ergonomia w łazience jest niezwykle istotna. Oczywiście nie każdą łazienkę da się zaprojektować sztywno według panujących zasad i z zachowaniem optymalnej ilości miejsca na poszczególne rzeczy jednak świadomość i znajomość tych zasad pomoże nam w zaprojektowaniu wymarzonej łazienki i uchroni nas przed popełnieniem błędów. Aby wygodnie było nam się poruszać w łazience musimy zachować odpowiednią ilość miejsca przed, pomiędzy danymi elementami wyposażenia jak również umieścić je w odpowiedniej odległości od ściany.

Optymalne odległości to:

  • Pomiędzy:

- dwiema umywalkami to 30 cm

- umywalką a wanną to 20 cm

- umywalką a prysznicem to 30 cm

- sedesem a prysznicem to 30 cm

- umywalką a sedesem to 20 cm

- sedesem a bidetem to 30 cm

  • odległości od ściany:

-toalety to 20 cm

-bidetu to 30 cm

-umywalki to 30 cm

Natomiast optymalna ilość miejsc przed urządzeniami to:

- przed wanną – 70-100 x 100x120

- przed prysznicem 90-110 x 80x100

- przed toaletą to 60-80cm x80

- przed umywalką to 70x100

Projektowanie łazienki: funkcjonalność i ergonomia w łazience

 

Nowoczesna łazienka: aranżacja łazienki w kolorach biały, drewno, szary

Nowoczesna łazienka to miejsce w którym nie tylko poddajemy się zabiegom higienicznym , to miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. W nowoczesnej łazience mamy z przyjemnością witać nowy dzień. Wszystko powinno w niej mieć swoje miejsce, powinna być przestronna, łatwa do utrzymania w czystości, dobrze oświetlona. Zaprezentowana na zdjęciach aranżacja łazienki wykonana została w kolorystyce bieli, szarości i ocieplającego wnętrza drewna. Wnętrze łazienki jest nowoczesne i eleganckie. W łazience zaprojektowany został podwieszany sufit z oświetleniem. Zaplanowane zostały dwie umywalki w łazience z szafką do przechowywania i dwoma lustrami, obudowana narożna wanna oraz wc.

Aranżacja łazienki: projektowanie wnętrz, wystój wnętrz w nowoczesnej odsłonie.

Jeśli nie wiesz jak urządzić łazienkę zapoznaj się z naszą oferta na projektowanie wnętrz online i zamów projekt łazienki, który wykonamy pod Twoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Na naszym blogu znajdziesz zdjęcia aranżacji łazienek, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację jak również artykuły na temat urządzania łazienek,

Podziel się