Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesny przedpokój 2022r. Aranżacje, porady, projekty

Publikacja 2022-06-06 13:21:21
Kategorie Wnętrza przedpokoju

Wielu osobom może wydawać się, że zawsze najbardziej kluczowym pomieszczeniem do zaaranżowania są np. salon i kuchnia ale tak naprawdę jest jedno wnętrze które zasługuje, by być nieco docenionym. Przedpokój, mimo że jest mały, jest ważny dla każdego mieszkania i domu pod przylepioną mu etykietką wizytówki domu. W końcu to pierwsze wnętrze jakie widzimy, gdy wchodzimy do domu; trzeba więc zwrócić na to pomieszczenie szczególną uwagę.

Jak zaaranżować funkcjonalny i nowoczesny przedpokój? Zobacz wykonany przez nas projekt przedpokoju i pomysł na aranżacje przedpokoju 2022 roku.

Nowoczesny przedpokój 2022r. Aranżacje, porady, projekty

Aranżacja funkcjonalnego przedpokoju 

Podstawą każdego dobrze zaaranżowanego przedpokoju jest funkcjonalność. Funkcjonalność to ważny element każdego pomieszczenia ale tyczy się to zwłaszcza pomieszczeń mniejszych; a nawet w największych domach przedpokoje są zwykle małe i ciasne. Trzeba więc tak zaaranżować przestrzeń, by była jak najbardziej praktyczna a jednocześnie wydała się większa. Oprócz funkcjonalności ważnym elementem jest spójność aranżacji z resztą wnętrz; niech przedpokój ma podobny styl, kolorystykę do reszty pomieszczeń, zwłaszcza jeśli po wyjściu z przedpokoju od razu wchodzimy do salonu, najważniejszego pokoju w domu.

Zobacz więcej: Aranżacje, projekty i wystrój dla urządzających przedpokój

Kolorystyka przedpokoju – jakie barwy pasują do przedpokoju najlepiej? 

Wspomniano już jak ważna jest funkcjonalność i praktyczność przedpokoju; odpowiednia kolorystyka może w tym pomóc. Jasne barwy, np. biel, beż, szarości, jasne błękity, zielenie itp. a także neutralne i pastelowe barwy optycznie powiększają wnętrze, rozjaśniają je, dodają życia. Ale to nie znaczy, że całkowicie możemy sobie darować ciemniejsze barwy; nawet sam kolor czarny da się wkomponować we wnętrze. Mało tego, możliwe jest pomalowanie całego fragmentu ściany na ciemny kolor w taki sposób, by nie przytłoczył on wnętrza. Ciemne kolory mogą się sprawdzić najlepiej na ścianie z wieszakami i pod którą stawiamy obuwie.

Ściany jednak nie muszą być tylko pomalowane farbą; jest kilka rozwiązań na dobrze prezentujące się ściany;

Pomysł na ściany w nowoczesnym przedpokoju 

  • tapety na ścianę; tapety i fototapety widać w pomieszczeniach od lat. Dodają pomieszczeniu życia, przełamują monotonność ścian i podkreślają klimat wnętrza. W przedpokoju też można zastosować tapetę; dobrze dobrany motyw i kolor pozwoli nam na udoskonalenie pomieszczenia jeszcze bardziej.
  • cegła i kamień; to też częsty widok w aranżacjach. Te materiały, pasujące idealnie do stylu industrialnego, najlepiej się prezentują w większych przedpokojach; w mniejszych tylko przytłoczą.
  • Drewno; drewno to często spotykany element w wielu wnętrzach; jest to ładny, naturalny, uniwersalny materiał. Najczęściej widać go w postaci lameli, które są ostatnio hitem przy aranżacji przedpokoju. Widać je też jednak jako materiał elementów wyposażenia, np. szafy, półek itd.
  • Panele; dekoracyjna panele są dostępne w różnych materiałach, najczęściej wybierane są te wodoodporne, które łatwo na mokro potem zmyć.

Pomysł na ściany w nowoczesnym przedpokoju

Nowoczesny przedpokój. Elementy wyposażenia w nowoczesnym przedpokoju 

Przedpokój, jak już wspomniano, zwykle jest mały i ciasny lub wąski, nieustawny. Z tego powodu większość przedpokojów ma tylko kilka elementów wyposażenia.

  • Najważniejsza jest bez wątpienia szafa na ubrania; duża, rzucająca się w oczy, jest to po prostu najważniejszy element przedpokoju. W niej chowamy nasze ubrania, więc jest niezbędna w każdym przedpokoju. Powinna mieć minimalnie 60cm głębokości by pomniejszyć ubrania, nawet w małych przedpokojach.
  • Oprócz szafy w każdym przedpokoju przyda się siedzisko ; na niej usiądziemy i przebierzemy buty. Często takie szafki są małe i niskie; wystarczy to, by móc spokojnie przebrać buty. Mozę być to również siedzisko z szafką na buty jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i warto się nad nim zastanowić szczególnie kiedy mamy ograniczoną przestrzeń.
  • Lustro; czymże jest przedpokój bez dobrego lustra? Warto w końcu przejrzeć się przed wyjściem i upewnić się, że mamy dobrze ułożone włosy itp. Lustro, oprócz swojej głównej funkcji, może też powiększyć optycznie wnętrze, odbijając światło. A skoro już mowa o świetle...

Przedpokój nowoczesny

Oświetlenie w przedpokoju; dlaczego jest równie ważne, co w innych pomieszczeniach 

Światło jest kluczowym elementem każdej aranżacji. Samo oświetlenie zmienia klimat pomieszczenia, i, co najważniejsze, powiększa go optycznie, odbijając się od jasnych kolorów; kolorystyka i oświetlenie to dwa elementy które, dobrze zaplanowane, mogą dodać pomieszczeniu trochę metrów kwadratowych optycznie. Przedpokoje to małe pomieszczenia, jest więc ważne, by to wnętrze dobrze oświetlić. Niestety przedpokoje mają to do siebie, że zwykle nie posiadają okien; trzeba więc w 100% skorzystać ze sztucznego światła. Rzecz jasna sama lampa sufitowa nie wystarczy; rozświetli wnętrze, ale przyda się też parę mniejszych źródeł oświetlenia. Warto np. podświetlić wnętrze szafy. Załóżmy, że jest późny wieczór, reszta domu śpi, a chcemy wyjąć z szafy ubrania. Nie musimy zapalać jasnego światła głównego, wystarczą światła w szafie. Oprócz szafy warto podświetlić lustro, co często też jest widoczne w łazienkach. Źródła światła mogą też służyć jako dekoracje: paski LED czy dekoracyjne lampy mogą dodać pomieszczeniu klimatu. A skoro już o dekoracjach mowa, przejdźmy do kolejnego etapu na który musimy zwrócić uwagę wykonując aranżacje przedpokoju.

Dodatki w przedpokoju; postaw na minimalizm 

Już wiele razy wspomniano o roli funkcjonalności i praktyczności w przedpokoju. Nie inaczej jest przy dekoracjach; postawmy na prostotę, im mniej tym lepiej. Nie musimy całkowicie odrzucić dekoracje w przedpokoju, ale wybierzmy te zajmujące mniej miejsca, prostsze; inaczej nasze staranie by optycznie powiększyć wnętrze pójdzie na marne. Przykładowo możemy zastosować :

  • lamele są niesamowitą dekoracją, jest to hit nie tylko w przedpokojach, ale też w kuchniach, sypialniach. Lamele są prostą i minimalistyczną, ale śliczną dekoracją; idealny dodatek do przedpokoju.
  • możemy pokusić się o rośliny naścienne, które dodadzą pokoju trochę życia. Sama zieleń działa uspokajająco i pomaga się zrelaksować; gdy wrócimy do domu po ciężkim dniu pracy i wejdziemy do udekorowanego zielonymi roślinami przedpokoju, od razu się trochę uspokoimy.
  • Warto też zastanowić się nad obrazami, plakatami; plakaty w różnych motywach to idealny dodatek do każdego pokoju. Wypełniają puste miejsca na ścianach nie przytłaczając wnętrza i wyglądają stylowo; dostępne są w wielu motywach, stylach i kolorach, np. plakaty z tekstami motywującymi, plakaty z roślinami, plakaty z krajobrazami i plakaty dedykowane specyficznym zainteresowaniom; plakaty mogą więc ukazać gust właścicieli domu.

Aranżacja przedpokoju nie jest aż taka trudna, jakby się wydawało. Wystarczy dobrze rozplanować każdy element wnętrza, a wtedy wystrój przedpokoju przyjdzie z większą łatwością. Dalej nie wiesz, jak możesz zaaranżować swój przedpokój? Na naszym blogu znajdziesz pozostałe inspiracje i pomysły na przedpokój; obejrzyj nasze projekty przedpokoju , może jedna z aranżacji Cię zainspiruje. Mamy nadzieję, że nasze porady także pomogą Ci w podlecu decyzji jak urządzić przedpokój. Jeśli jedna potrzebujesz pomocy profesjonalisty skorzystaj z naszych usług i sprawdź jaka jest cena za projekt przedpokoju

Podziel się