Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Optymalne wykorzystanie małej przestrzeni: Aranżacja pokoju dla 7-latka

Publikacja 2024-03-23 08:13:59
Kategorie Pokoje dziecięce

W dzisiejszych czasach aranżacja przestrzeni w mieszkaniach blokowych staje się coraz bardziej wyrafinowanym procesem. W szczególności, gdy chodzi o pokój przeznaczony dla dziecka, istnieje wiele czynników do uwzględnienia, aby stworzyć miejsce, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i inspirujące. Ten obszerny artykuł skupi się na aranżacji pokoju dla 7-latka, o powierzchni 11,2 m2, zlokalizowanego w Krakowie, gdzie wszystkie meble zostały zaprojektowane na zamówienie, aby idealnie pasowały do ograniczonej przestrzeni.

optymalne-wykorzystanie-malej-przestrzeni-aranzacja-pokoju-dla-7-latka

Pokój dziecka pełni niezwykle istotną rolę w jego życiu. To tutaj odkrywa, uczy się i bawi. Projektowanie pokoju dla 7-latka wymaga uwzględnienia jego potrzeb oraz zainteresowań, jednocześnie zapewniając funkcjonalność i bezpieczeństwo. W przypadku tego konkretnego pokoju, zlokalizowanego w bloku w Krakowie, ograniczona przestrzeń była wyzwaniem do pokonania, ale przy odpowiednim podejściu udało się stworzyć wyjątkowe miejsce.

Planowanie przestrzeni

Początek procesu projektowania zawsze obejmuje dokładne zrozumienie przestrzeni i określenie, jak najlepiej ją wykorzystać. W przypadku tego pokoju, podzielono go na dwie główne strefy: strefę wypoczynkową i strefę nauki.

Strefa wypoczynkowa

Strefa wypoczynkowa została zaprojektowana jako miejsce do relaksu i zabawy. Centralnym elementem tej strefy jest granatowe łóżko, harmonijnie współgrające z panelem tapicerowanym nad nim. Trzy wiszące lampy nad łóżkiem zapewniają optymalne oświetlenie do czytania przed snem. Dodatkowe otwarte półki nad łóżkiem umożliwiają przechowywanie ulubionych książek i zabawek.

Strefa wypoczynkowa

Strefa nauki

Drugą część pokoju przeznaczono na strefę nauki. Biurko z szufladami w kolorze granatowym zostało strategicznie umieszczone pod oknem, korzystając z naturalnego światła. Oświetlenie spoty w suficie nad biurkiem zapewnia dodatkowe światło podczas nauki. Obok biurka znajduje się zółta komoda, na której umieszczono zestaw rozrywkowy: PlayStation oraz telewizor, pozwalając na chwilę odpoczynku po szkolnych obowiązkach.

Strefa nauki

Komoda, telewizor, playstation, żaluzja czarna w oknie, zółty, granatowy, biały dywan

Pozostałe elementy

Czarna żaluzja w oknie nie tylko zapewnia prywatność, ale także kontroluje ilość światła wpadającego do pokoju. Szara szafa pełni funkcję przechowywania ubrań i innych rzeczy, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele przestrzeni.

Szafa

Aranżacja pokoju dla 7-latka o ograniczonej przestrzeni to wyzwanie, ale również szansa na wykreowanie wyjątkowego i funkcjonalnego miejsca. W tym przypadku, dzięki meblom zaprojektowanym na zamówienie, udało się stworzyć harmonijne połączenie między strefą wypoczynkową a nauki, zapewniając dziecku komfortowe i inspirujące środowisko do zabawy i nauki. Ta kreatywna aranżacja pokazuje, że nawet niewielka przestrzeń może być wykorzystana w pełni, pod warunkiem odpowiedniego planowania i projektowania.

Podziel się