Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla bliźniaków - ciekawe pomysły na to jak urządzić pokój

Publikacja 2022-08-05 08:15:12
Kategorie Pokoje dziecięce

Aranżacja pokoju bliźniaków okazuje się być sporym wyzwaniem. Bardzo ciężko będzie urządzić wspólny pokój dla bliźniaków - zwłaszcza wtedy, gdy bliźniaki mają rożne zainteresowania i upodobania. Otóż pokój bliźniaków jest trudniejszy do urządzenia ponieważ musi podobać się każdemu z dzieci. Dlatego, że pokój bliźniaków różni się znacznie od tradycyjnego pokoju dziecięcego, jego aranżacja może stanowić większe wyzwanie podczas kiedy zabieramy się za aranżacje wnętrz mieszkania czy domu. Chcesz urządzić przytulne, funkcjonalne i modne wnętrze dla bliźniaków? Podpowiemy Ci jak:

  • Zaaranżować pokój dla bliźniaków;
  • Urządzić mały pokój dla bliźniaków w bloku;
  • Zagospodarować pokój dziecięcy dla bliźniaków, dla dwóch chłopców;
  • Urządzić pokój dla dziecka dla dwóch dziewczynek
  • Wykonać aranżacje pokoju dla bliźniaków rożnej płci- dziewczynki chłopca

Pokój dla bliżniaków - ciekawe pomysły na to jak urządzić pokój

Aranżacja praktycznego i ładnego pokoju dla bliźniaków w domu

Urządzanie pokoju dziecka dla bliźniaków jest nie lada wyzwaniem, bo jego wystrój często znacznie różni się od wystroju w zwykłym dziecięcym pokoju. Podpowiemy, jak urządzić praktyczny i ładny pokój dla bliźniaków w domu.

Na początek zamiast skupiać się na różnicach między pokojem dziecięcym a pomieszczeniem dla bliźniaków, zastanówmy się, jakie są między nimi podobieństwa. Największe podobieństwo to m.in podział wnętrza na trzy główne strefy. We wnętrzu bliźniaków zobaczymy strefę odpoczynku, gdzie znajdą się łóżka, strefę nauki, gdzie pojawią się biurka, oraz strefę zabawy, gdzie znajdziemy szafki na zabawki.

Aranżacja praktycznego i ładnego pokoju dla bliźniaków w domu, zabudowa meblowa nad biurkami

 Zrób zabudowę nad biurkami - zyskasz miejsce do przechowywania

Meble w pokoju dla bliźniaków

We wnętrzu dla bliźniaków warto postawić na łóżko piętrowe, które zajmie mniej miejsca. Warto wyposażyć pokój w dwa osobne biurka i elementy pomagające w nauce. Nawet małym dzieciom mogą spodobać się różne książki do nauki, globus, mapy itd. - pobudzi to ich kreatywność i chęć zdobywania dodatkowej wiedzy. Nad biurkiem najlepiej zawiesić tablicę korkową - na niej dzieci mogą zawieszać ważne informacje na karteczkach czy własne rysunki. Samo biurko może mieć szafki i szuflady na książki czy przybory szkolne. W strefie zabawy warto położyć wygodny dywan, na którym zabawa będzie przyjemniejsza niż na płytkach czy panelach. Warto też zadbać o szafę na ubrania dla każdego z dzieci, jeśli będzie na to wystarczająco miejsca.

Meble w pokoju dla bliźniaków, łóżka ustawione w literę L

Zabudowa nad łóżkami w kształcie litery L - w celu zwiększenia powierzchni do przechowywania

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe z ozdobnymi lamelami w kolorze żółtym na ścianie i suficie

Dekoracje i kolory w pokoju dziecięcym dla bliźniąt

Ale oprócz samych mebli jest więcej elementów składających się na wystrój - między innymi jego kolory. Jakie wybrać kolory do wnętrza dla bliźniaków? Kolorystyka wnętrza pokoju dziecięcego odzwierciedli charakter i upodobania dziecka - pokój bliźniaków urządźmy więc w kolorach pasujących do gustu dzieci. Trzeba też znaleźć sposób na pogodzenie różnych upodobań dzieci - jeżeli ulubione kolory dzieci nie pasują do siebie wystarczająco, by były użyte jako kolory ścian, można je wkomponować do wnętrza za pomocą dekoracji. Dekoracje w pokoju w przypadku bliźniaków to też nie lada wyzwanie. Każde dziecko chce mieć takie jakie podobają się właśnie jemu, podkreślają jego zainteresowania. Możemy postawić na poduszki, dywany i zasłony, a na ścianie dekoracyjne plakaty, dostępne w różnych motywach i kolorach - łatwo będzie znaleźć takie, które spodobają się bliźniakom. Można też dodać do wnętrza dekoracyjne lampki w różnych kształtach - np. chmurek czy samolotów - które będą świetną dekoracją wnętrza.

Dekoracje i kolory w pokoju dziecięcym dla bliźniąt, fototapeta na ścianie za łóżkiem, panele tapicerowane, poduszki zielone, dekoracyjne półki na ścianie

Fototapeta z motywem piłki na ścianie

Aranżacja małego pokoju dla bliźniaków - rodzeństwa w bloku

Wszyscy wiemy jak trudno jest projektować mały pokój nawet dla jednego dziecka. Urządzanie pokoju dziecka dla bliźniaków jest jeszcze trudniejsze. Mamy do dyspozycji o wiele mniej przestrzeni, a co za tym idzie mniej dowolności i możliwości przy aranżacji. Jeszcze trudniejsze będzie aranżacja pokoju małych dzieci. Oto nasze podpowiedzi, jak zagospodarować praktycznie dla rodzeństwa wnętrze w bloku.

W przypadku małego pokoju dla bliźniaków trzeba stawić na funkcjonalność. Mały pokój dziecka dla bliźniaków musi jednak, niezależnie od rozmiaru, podobać się dziecku. Można zastosować parę prostych sposobów na osiągnięcie większej funkcjonalności, które pomogą mądrze zaaranżować pokój dla bliźniaków. Najczęściej w małych pokojach dla bliźniaków znajdziemy m.in. wspomniane wcześniej łóżko piętrowe. Takie łóżko pomoże oszczędzić miejsce w pokoju, a przy tym wcale nie wygląda gorzej niż tradycyjne łóżka. Możemy też np. wprowadzić zmiany w strefie nauki - zamiast dwóch oddzielnych biurek możemy zawiesić jeden długi blat - będzie działał podobnie, a nie przytłoczy optycznie wnętrza.

Oprócz dostosowania mebli możemy też zmienić nieco resztę wystroju wnętrza dla bliźniaków - jasna, naturalna kolorystyka pomoże optycznie powiększyć wnętrze. Użyjmy też minimalnej ilości dodatków - dzięki temu unikniemy przytłoczenia wnętrza dekoracjami.

Aranżacja małego pokoju dla bliźniaków - rodzeństwa w bloku

Pomysł na strefę do nauki z dwoma biurkami

Jak zaprojektować wnętrze dla bliźniaków -2 chłopców?

Urządzenie praktycznego wnętrza dla dwóch chłopców będzie łatwiejsze, jeśli mają te same zainteresowania - co jednak, jeśli ich zainteresowania się różnią? Jak przedstawić ich zainteresowania w wystroju wnętrz? Jak urządzić pokój dla dwóch chłopców?

Każdy pokój bliźniąt musi odzwierciedlać charakter i gust dziecka - dlatego też we wnętrzu dla dwóch chłopców ważne jest zwrócenie na to szczególnej uwagi. W przypadku pokoju chłopców bliźniaków można zadbać o różne elementy wystroju wnętrza odzwierciedlające ich zainteresowania. Oczywiście inaczej urządzimy dziecięcy pokój a inaczej wykonamy aranżacje pokoju młodzieżowego. Przykładowo, jeśli chłopcy lubią grać w piłkę nożną, możemy użyć tapety z boiskiem, łózek w kształcie bramek czy poduszek w kształtach piłek nożnych. Jeśli podoba im się kosmos, może im się spodobać lampa w kształcie słońca czy innej planety i tapety z planetami. Jeżeli ich zainteresowania się różnią, mamy dwie możliwości. Możemy podzielić wnętrze na dwie części - w jednej części pokoju będą rzeczy jednego dziecka, w drugiej części pokoju rzeczy drugiego - lub jakoś połączyć ich zainteresowania. I chociaż dinozaur w kosmosie brzmi dziwnie, takie połączenie może spodobać się dzieciom. Możemy też dodać plakaty z postaciami z bajek albo prawdziwymi osobami, np. piosenkarzami - na pewno spodobają się chłopcom. I nie próbujmy na siłę użyć stereotypowego błękitu - jest wiele innych kolorów, które pasują do wnętrza dla bliźniaków - kolory te da się ze sobą łączyć, co finalnie da wyjątkowy efekt.

Pokój dla bliżniaków dwóch chłopców, biurka przy oknie nad nimi półki otwarte w kształcie kwadratów

Półki otwarte nad biurkami w kształcie kwadratów

Jak urządzić pokój dla bliźniaczek - 2 dziewczynek?

Aranżacja pokoju dla dziewczynek różni się nieco od urządzania wnętrza dla chłopców, ale większość zostaje taka sama. Tu też zobaczymy te same elementy wyposażenia, a także podobne sposoby na odzwierciedlenie wystrojem wnętrza zainteresowań dziewczynek. Tu też możemy użyć różnych elementów wystroju na pokazanie gustu bliźniaczek - różne tapety w przeróżnych wzorach, łóżko piętrowe w kształcie zamku księżniczki itp. Jeśli bliźniaczki lubią bawić się lalkami, znajdźmy miejsce na domek dla lalek i miejsca na chowanie samych lalek. Ale jeśli lubią bawić się np. samochodzikami, nie przeszkadzajmy im w tym - dajmy im miejsce na przechowywanie samochodzików i dywan z ulicami. I tu także nie skupiajmy się na stereotypach i nie używajmy na siłę różu - jest więcej kolorów, które spodobają się dziewczynkom, jak zieleń, żółty, czerwień czy nawet błękit. W pokoju bliźniaczek zobaczymy często więcej miejsca na przechowywanie ubrań - np. większą szafę na ubrania.

Pokój dla bliźniaczek - 2 dziewczynek, zabudowa na łóżkami

Zabudowa nad dwoma łóżkami, która oddziela strefę dla dzieci

Jak urządzić pokój dla bliźniaków - chłopca i dziewczynki?

Pokój dla dwójki dzieci jest prostszy do urządzenia, gdy dzieci są tej samej płci. Co jednak, gdy musimy zaaranżować go dla chłopca i dziewczynki? Nic dziwnego, że aranżacja pokoju dziecięcego dla różnej płci bliźniaków okazuje się o wiele trudniejsza. Każdy z bliźniaków ma inne potrzeby, gust. W pokoju dziewczynki i chłopca musimy jeszcze bardziej się postarać, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń tak, by podobała się dzieciom. Jak zatem warto urządzić pokój dla dwójki małych dzieci - chłopca i dziewczynki?

Urządzenie pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki jest wyzwaniem głównie przez to, że trzeba urządzić pokój tak, by podobał się każdemu. Jak to zrobić? Żeby w pokoju zapanował porządek, wystarczy w pokoju urządzić dwie główne strefy - w pierwszej części pokoju stworzyć miejsce dla chłopca, w drugiej - dla dziewczynki. Unikniemy wtedy kłótni, bo w obu stronach pokoju znajdą się równe elementy - i jedno, i drugie dziecko ma w swoich stronach po równo. Podział pokoju ma największy sens, gdy dysponujemy dużą powierzchnią pokoju - jeśli natomiast mamy mniej miejsca, możemy spróbować - jak to wcześniej opisano przy urządzaniu pomieszczenia dla dwóch chłopców - połączyć ich zainteresowania w jedno, tworząc jedną wielką przestrzeń dostosowaną do obu dzieci. Pokój staje się wtedy wspólną przestrzenią dla dzieci.

Pokój dla bliżniaków chłopca i dziewczynki, biurka pod oknem, widok na strefę pokoju dla chłopca, łóżko dla chłopca z panelami tapicerowanymi w kolorze szarym i zielonym

Pokój dla bliżniaków chłopca i dziewczynki widok na część dla dziewczynki, biurka pod oknem, widok na strefę pokoju dla chłopca, łóżko dla chłopca z panelami tapicerowanymi w kolorze szarym i różowym

Przy urządzaniu pokoju bliźniaków trzeba wykazać się nie lada pomysłowością, sprytem. Projektowanie pokoju dla dwójki dzieci to bez wątpienia niemałe wyzwanie. Musimy tu skupić się na upodobaniach dzieci, więc bez względu na metraż nie mamy aż takiej dowolności przy aranżacji, jak w przypadku innych wnętrz domu. Przy urządzaniu takiego wnętrza spotkamy się z wieloma przeszkodami, czasem już na etapie wyboru układu funkcjonalnego i jak dalej zaaranżować przestrzeń pokoju - ale mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogą. Jeżeli nie masz pomysłu na wystrój, wyposażając pokój bliźniaków, na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba. Jest wiele dostępnych w Internecie różnych inspiracjach pokojów dla bliźniaków, które mogą pomóc Ci mądrze zaaranżować pokój dla bliźniaków. Jednak musisz pamiętać, że rozwiązania przedstawione na zdjęciach w internecie niekoniecznie muszą sprawdzić się w Waszym wnętrzu. I chociaż można stworzyć projekt samemu, używając darmowych programów do projektowania wnętrz, to z całą pewnością najlepiej skorzystać jest z pomocy profesjonalisty w tej dziedzinie czyli projektanta wnętrz. Posiada on doświadczenie, wiedzę i wykona aranżacje wnętrza pod Twoje określone oczekiwania i możliwości finansowe. Zobacz, jaki jest koszt projektu pokoju dziecięcego.

Podziel się