Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pomysł na pokój dla dziewczynek - aranżacja pokoju rodzeństwa

Publikacja 2019-01-18 13:54:08
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dla dziewczynek to wnętrze w którym może wypocząć, uczyć się ,bawić, spotykać z koleżankami i kolegami oraz rozwijać swoje pasje. Pokój dziecięcy powinien być zarówno pięknie zaaranżowany jak i funkcjonalnie urządzony. Włączmy dziecko w aranżacje pokoju dziecięcego, pozwólmy na to by dziecko również miało wpływ na ostateczny wygląd pokoju. To przecież nasza pociecha ma czuć się w pokoju dobrze i z chęcią spędzać w nim czas. Projektowanie pokoju dla dziecka to nie tylko jego wystrój ale równie funkcjonalność. Zanim wiec zaczniemy decydować o wyborze farb, mebli, dodatków dobrze przemyślmy układ funkcjonalny pokoju. Będzie to miało wpływ na to czy pokój będzie wygodny i praktyczny w codziennym użytkowaniu. Aranżacja pokoju dla dziecka bywa sprawą nie łatwą. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z nieustawnym, wąskim lub małym pokojem. Sprawa komplikuje się dodatkowo kiedy musimy zaprojektować pokój dla rodzeństwa.

Kolorystyka w pokoju dziecka

Wybór kolorystyki w pokoju dziecięcym zależy miedzy innymi od wieku dziecka. Inne będą odpowiednie dla małych dzieci jeszcze inne dla tych starszych. Na małych dzieci dobrym rozwiązaniem będą kolorowe ściany. Mają dobry wpływ na stymulacje rozwoju oraz zachęcają do zabawy. W kolorowym świecie możemy wykorzystać ulubione motywy z bajek w formie naklejek, tapet, fototapet. To na pewno pozywanie wpłynie na chęć przebywania dziecka we własnym pokoju. W przypadku starszych dzieci możemy zdecydować się na uniwersalną kolorystykę jako bazę do aranżacji pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Beże, biel, szarości będą stanowiły idealną podstawę do połączenia ich z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi odkreślającymi charakter pokoju. W takim wypadku również w niedrogi i prosty sposób dokonamy metamorfozy pokoju dziecka poprzez chociażby wymianę dodatków. Pokój zyska nowe oblicze. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić z ilością kolorów w pokoju dziecięcym. Musimy wziąć pod uwagę znaczną ilość kolorowych książeczek, zabawek. Musimy być ostrożni by nie spowodować wrażenia chaosu i przeładowania co negatywnie wpłynie na odpoczynek, skupienie dziecka.

Pokój dla dziewczynki będzie pięknie się prezentował nie tylko przy użyciu w różu, fioletu i bieli choć z pewnością wiele małych księżniczek o takim pokoju właśnie marzy. Dobrym wyborem będzie zastosowanie w pokoju dziewczynek również koloru miętowego czy turkusowego. Sprawdzi się w nim również dodatek drewna, które wpłynie na ocieplenie wnętrza.

Pomysł na pokój dla rodzeństwa – pokój dla dziewczynek

Zdjęcia pokoju dla rodzeństwa przedstawione w artykule to wykonana przez nas pod indywidulne zamówienie według określonych potrzeb i możliwości finansowych aranżacja pokoju dla dziewczynek. W pokoju znajdują się dwa łóżka do wykonania pod wymiar w ciekawej aranżacji w kształcie domku, regał na zabawki, pojemna szafa oraz blat biurka z dwoma miejscami. Kolorystyka pokoju to biel, szarość, drewno oraz delikatny róż i mięta. Pokój dziewczynek jest funkcjonalny, jasny i przytulny.

Nie wiesz jak urządzić pokój dla dziewczynek? zobacz jak można u nas w łatwy sposób zamówić aranżację pokoju dla dziewczynek

pokój dla dziewczynek

Pomysł na pokój dla rodzeństwa

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)