Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa chłopców w wieku 3 lata i 12 lat

Publikacja 2022-06-01 09:39:45
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dla rodzeństwa, który staje się koniecznością przy mniejszych mieszkaniach, gdzie dzieci nie mogą mieć osobnych pokoi, może być bardzo trudny do zaaranżowania. Rodzeństwo musi się jakoś w nim pomieścić, więc trzeba zaaranżować pokój tak, by dla obu z nich był funkcjonalny i obu się podobał. Ale najtrudniejsza jest zdecydowanie aranżacja pokoju dziecięcego dla rodzeństwa w różnym wieku; w tym przypadku dla 3-latka i 12-latka. Jak zaaranżować taki pokój i nie paść ofiarą pułapek aranżacyjnych? Jakimi zasadami się kierować przy urządzaniu takiego pokoju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zobacz jak urządziliśmy pokój dla rodzeństwa, to pomysł na aranżacje pokoju dla chłopców w wieku 3 lata i 12 lat

Pokój dla rodzeństwa. Aranżacja pokoju dla chłopców w wieku 3 lata i 12 lat

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa: kolory, meble oświetlenie i dodatki 

Na aranżacje pokoju dla rodzeństwa składa się nie tylko funkcjonalnie rozplanowanie wnętrza pokoju ale również wszystko co składa się na wystrój pokoju dla rodzeństwa a więc meble, kolorystyka oświetlenie i oczywiście dekoracje i dodatki.

Kolorystyka w pokoju rodzeństwa 

Kolory w pokoju rodzeństwa będą się często różniły, zwłaszcza w przypadku dzieci w różnym wieku, u których gust jest często całkowicie różny. Najlepiej jest dobrać takie kolory, które obu będą pasować, a które będą też ładnie ze sobą współgrały; najlepiej kolory dopełniające się nawzajem i kontrastujące. Oprócz tego w przypadku jeśli jest to mały pokój dla rodzeństwa warto postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze; biel, beż, szarość i jasne błękity, zielenie itp.

Zobacz więcej naszych realizacji mogą ci się spodobać: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/pokoj-dla-dziecka-i-rodzenstwa-porady-zdjecia-inspiracje-c7

Pokój dla rodzeństwa, kolory, granatowy, żółty m szary

Meble w pokoju dla rodzeństwa 

W pokoju rodzeństwa ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli. W obu strefach powinno znajdować się osobne łóżko i biurko, a także dodatkowo regały czy szafki do przechowywania rzeczy osobistych. Ważne jest, by meble także do siebie pasowały kolorystyką i stylem.

Oświetlenie pokoju rodzeństwa 

Każde wnętrze potrzebuje dobrego oświetlenia. Światło, wbrew pozorom, może całkowicie odmienić całe wnętrze bez problemu; zmienia klimat, urok, nastrój i wiele innych aspektów pomieszczenia, ważne jest więc odpowiednie dobranie i rozmieszczenie źródeł światła. W pokoju rodzeństwa powinno znajdować się główne źródło oświetlenia, np. lampa sufitowa, a także mniejsze źródła dla obu stref; np. lampki biurkowe, paski LED pod szafkami itp. Ważne jest też oświetlenie naturalne; im więcej wpuścimy promieni słońca do pokoju, tym lepiej. Pamiętajmy, że oświetlenie może optycznie powiększyć wnętrze, bo odbija się od jasnych ścian.

Diabeł tkwi w szczegółach czyli dodatki w pokoju rodzeństwa 

Dodatki to ważny element każdego wnętrza, ale jak w odpowiedni sposób udekorować pokój rodzeństwa? Przede wszystkim stawiajmy na minimalizm i prostotę, nie przesadzajmy z dekoracjami; wprowadzą one tylko przepych. Starajmy się też nie używać dekoracji, które mogą być niebezpieczne dla młodszych dzieci. Jest wiele przykładów dobrych dodatków, dzięki którymi możemy łatwo udekorować pokój rodzeństwa.

  • Dywany; dywan, wbrew pozorom, może całkowicie odmienić klimat wnętrza; oprócz stylowego wyglądu jest też funkcjonalny. Dziecko może na nim bezpiecznie się bawić; zabawa na miękkim dywanie będzie przyjemniejsza niż na zimnej podłodze.
  • Plakaty; plakaty w różnych motywach pasujących do zainteresowań dzieci sprawdzą się idealnie do pokoju rodzeństwa; pomoże to też rozpoznać obie strefy.
  • Tapety, fototapety ; te zastosowane w dwóch rodzajach mogą wydzielić optycznie strefy pokoju optycznie.
  • Narzuty, koce i poduszki; te dekoracje można porozmieszczać po obu łóżkach i ewentualnie kanapie; podkreśli to klimat i urok pomieszczenia,

Pokój dla rodzeństwa, kolorowe plakaty na ścianie, tapeta na ścianie

Pokój dla rodzeństwa. Wydzielenie stref - dlaczego jest takie ważne? 

Jednym z największych problemów pokoju rodzeństwa, zwłaszcza rodzeństwa przy dużej różnicy wieku, jest brak prywatności. Oboje rodzeństwa może się ze sobą ciągle kłócić przez brak miejsca. Bez wątpienia najlepsze, co możemy zrobić przy aranżacji pokoju rodzeństwa w różnym wieku, jest rozdzielenie w nim stref. Niech i jedno, i drugie dziecko ma swoją część pokoju; dzięki temu nie będą się ze sobą kłócić o miejsce, oboje uszanują swoją prywatność, a wnętrze będzie wyglądało schludniej. Pokój musi być tak wydzielony, by każde dziecko mogło wyraźnie zobaczyć, która część pokoju jest ich; dobrze jest więc użycie różnych dodatków, kolorów itd. dla obu stref. Oprócz dwóch stref dla każdego dziecka możemy też wydzielić strefę zabawy, nauki itp. ale uda się to tylko wtedy, gdy metraż pokoju na to pozwoli. Strefa nauki powinna zawierać biurka i regały, a strefa zabawy dywan i szafki na zabawki.

Aranżacja pokoju rodzeństwa może być trudna, ale może być też przyjemna jeśli zastosujemy się do pewnych zasad. Pamiętajmy, by wysłuchać też opinii dzieci i zwrócić uwagę na ich gust czy zainteresowania przy aranżacji. Mamy nadzieję, że nasze porady w powyższym artykule pomogły Ci w aranżacji pokoju dla rodzeństwa; dodatkowo poniżej zamieszczamy projekt pokoju rodzeństwa w różnym wieku, który może cię zainspirować. To pokój dla chłopców w wieku 3 i 12 lat.

Pokój dla chłopców 3 lata i 12 lat. Projekt pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku 

Przedstawiony tu projekt przedstawia pokój rodzeństwa dla chłopców o dużej różnicy wieku. Widać że pokój został odpowiednio zaaranżowany, by rodzeństwo nie kłóciło się o miejsce; widać wyraźnie podział na dwie strefy, dzielący pokój na dwie części. Pokój jest głównie w białej kolorystyce, z gdzieniegdzie elementami żółci i granatu; dwóch kolorów, które pasują do siebie idealnie w aranżacjach. W pokoju widać dwa równolegle ustawione łóżka i biurka, a także szafę, regały i telewizor, a przed łóżkiem młodszego dziecka pufę. Pokój jest oświetlony jasną lampą sufitową, a także innymi źródłami oświetlenia – lampkami na biurka i paskiem LED pod regałami – i światłem naturalnym dochodzącym z okna przy biurku 12-latka. Co do dekoracji, pokój jest udekorowany w sposób prosty i minimalistyczny, ale za to bardzo efektowny; od razu rzuca się w oczy żółty dywan, który idealnie kontrastuje z granatem. Na ścianie po stronie 12-latka wisi plakat z piłkarzem, a na ścianie po stronie 3-latka; plakat z alfabetem. Jest to dobry sposób na podzielenie obu stref.

Zobacz cenę projektu dziecięcego dla rodzeństwa: https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/projekt-pokoju-dzieciecego

Podziel się