Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla rodzeństwa w różnym wieku. Chłopiec 9 lat i dziewczynka 6 lat

Publikacja 2021-10-21 09:41:14
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dla rodzeństwa to wyzwanie dla nie jednego rodzica. Tym bardziej jeśli urządzamy pokój dla rodzeństwa w różnym wieku i odmiennej płci. Aranżacja wnętrza pokoju dla rodzeństwa sprawia rodzicom trudności zarówno w kwestii funkcjonalnego zagospodarowania jak i wystroju. Zobacz pomysł na pokój dla rodzeństwa w różnym wieku to jest dla Zosi dziewczynki Zosi lat 6 i Tymka chłopca lat 9

Bardzo często na niewielkiej powierzchni muszą pogodzić potrzeby i oczekiwania dwójki dzieci. Urządzenie pokoju dla rodzeństwa dodatkowo utrudnia jeśli dzieci są w różnym wieku lub jest to pokój dla dziewczynki i chłopca. W artykule podpowiadamy jak urządzić pokój dla rodzeństwa funkcjonalnie, podpowiemy na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecięcy. Zobacz projekt pokoju dla rodzeństwa- dziewczynki lat 6 i chłopca lat 9 wykonany pod indywidualne zamówienie.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa: pokój dla dziewczynki i chłopca 

Spore wyzwanie dla rodziców stanowi urządzenie pokoju dziecięcego tym bardziej jeśli stają przed dylematem aranżacji pokoju dla rodzeństwa. Pokój dla dziecka powinien być miejscem bezpiecznym i dającym dziecku możliwość samodzielności. Aranżacja wnętrza pokoju dla dzieci powinna być dopasowana do wieku dziecka. Inaczej urządzimy pokój dla niemowlaka inaczej dla przedszkolaka a jeszcze inaczej dla dziecka w wieku szkolnym. Podczas urządzania pokoju dziecięcego musimy zwrócić uwagę na meble tak aby były stabilne i bezpieczne. Na łóżko by miało odpowiednia wysokość i w przypadku młodszych dzieci było odpowiednio zabezpieczone barierką.

Aranżacja pokoju dzieci powinna uwzględniać miejsce do swobodnej zabawy, wypoczynku, w przypadku starszych dzieci miejsce do nauki. Przydadzą się różnego rodzaje organizery, kosze, pudełka, niskie regały co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie porządku w pokoju.

Wystrój pokoju dla dzieci powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany. Musimy uważać by nie przedobrzyć i nie spowodować, że zamiast podkreślić charakter pokoju przytłoczymy go zbyt dużą ilością faktur, wzorów, kolorów. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie neutralnego bazowego koloru, który uzupełnimy dodatkami kolorystycznymi i tematycznymi. Takie rozwiązanie pozwoli nam również szybko i niedrogo przeprowadzić metamorfozy pokoju dla dziecka,kiedy zmienią się zainteresowania, gust czy po prostu wystrój się znudzi. W pokoju dla rodzeństwa musimy zadbać o to by każde z dzieci czuło się dobrze, by aranżacja pokoju uwzględniała potrzeby jednego i drugiego dziecka.

Pokój dla chłopca i dziewczynki, urządzenie pokoju dla rodzeństwa, widok na biurka pod oknem

Wystrój strefy pokoju rodzeństwa: dla dziewczynki

Strefę dla dziewczynki w pokoju rodzeństwa możemy wydzielić poprzez zastosowanie dziewczęcego koloru, dodatków, dekoracji z ulubionym motywem lub związanych z zainteresowaniami dziewczynki. Jeśli w pokoju jest mało miejsca aranżacją łóżka może już stanowić niewielką własną strefę.

Pokój dla rodzeństwa, wystrój sterfy pokoju dla dziewczynki

Wystrój strefy pokoju rodzeństwa: dla chłopca

Strefa chłopięca w pokoju rodzeństwa może być wyróżniona poprzez aranżacje ścian, inne kolory, motywy, dodatki czy dekoracje. Jeżeli nie mamy możliwości podzielenia pokoju na pół to powinniśmy zadbać by miejsce w którym chłopiec śpi, biurko mogło Stanowic jego prywatna strefę.

Pokój dla rodzeństwa, wystrój strefy pokoju dla chłopca

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla rodzeństwa koniecznie zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz artykuły, projekty wnętrz, zdjęcia aranżacji pokoi dziecięcych i młodzieżowych w różnych stylach, różnej kolorystyce, wykonanych w oparciu o inny budżet. Potrzebujesz pomocy profesjonalisty? możesz skorzystać z naszej oferty na projektowanie pokoju dziecięcego lub projektowanie pokoju młodzieżowego pod indywidualne zamówienie.

Pokój dla rodzeństwa: aranżacja wnętrza pokoju dla dziewczynki 6 lat i chłopca 9 lat 

Pokój dla rodzeństwa Zosi lat 6 i Tymka lat 9 został urządzony w stylu nowoczesnym. Projekt pokoju dla rodzeństwa ze skosem został wykonany pod konkretne oczekiwania i potrzeby. W pokoju dzieci zaplanowane zostały dwa biurka, dwa łóżka, regały na zabawki, szafy, i szafki wiszące zamknięte i otwarte. Zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca wydzielono własna strefę. Meble w pokoju dzieci są koloru białego w połączeniu z drewnem. Za łóżkami zaplanowano miękkie panele tapicerowane dla dziewczynki w kolorze szaro – różowym, dla chłopca w kolorze szaro- zielonym. Pokój rodzeństwa jest jasny, funkcjonalnie urządzony.

Pokój dla rodzeństwa w różnym wieku. Chłopiec 9 lat i dziewczynka 6 lat

Podziel się