Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Sposób na dziecięcy pokój dla niemowlaka, dziewczynki

Publikacja 2018-08-27 13:53:02
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dziecięcy to niezwykle ważne pomieszczenie w naszych domach. Bez względu na to czy jesteśmy rodzicami niemowlaka, przedszkolaka czy nastolatka pragniemy by nasze dziecko miało pokój urządzony zarówno stylowo jak i funkcjonalnie. Chcemy by z przyjemnością spędzało w nim czas, dobrze się w nim czuło, mogło zapraszać koleżanki czy kolegów. Małemu dziecku niezbędny jest pokój urządzony tak by był bezpieczny dla niego. Małe dzieci potrzebują wolnej przestrzeni do swobodnej zabawy i rozwijania umiejętności. Te starsze nieco dodatkowo małego stoliczka przy którym będą mogły nabywać nowych umiejętności z zakresu motoryki małej czyli gdzie będą malować , rysować, lepić z plasteliny układać puzzle i tym podobne rzeczy .A kiedy rozpoczną przygodę ze szkołą potrzebować będą miejsca do nauki i odrabiania lekcji czyli odpowiedniego biurka i wygodnego krzesła. Pokój dziecięcy to mały świat naszego dziecka. Nastoletnie dzieci oprócz miejsca do nauki potrzebować będą miejsca by przyjąć swoich znajomych: kolegów, koleżanki. Pokój nastolatka to już nie królestwo zabawek a pomieszczenie modne dopasowane do oczekiwań młodego człowieka. Miejsce w którym z przyjemnością oddawać się będą swoim pasjom, grze na komputerze, konsoli, słuchaniu muzyki

Aranżacja pokoju niemowlęcego dla dziewczynki

Aranżacje wnętrz pokoju dla dziecka warto rozpocząć od funkcjonalnego rozplanowania przestrzeni. Jeśli dobrze rozplanujemy układ koncepcyjny pokoju możemy być pewni , ze będzie on funkcjonalnie urządzony. Kolejnym istotnym zadaniem jest wybór stylu aranżacji pokoju dziecięcego. Jest to ważne by pokój urządzony był spójnie a meble i dodatki ze sobą współgrały. Musimy jeszcze określić budżet jaki możemy na ten cel przeznaczyć oraz określić priorytety. Czego oczekujemy od wnętrza, co jest w nim niezbędne na przykład czy decydujemy się na meble na wymiar czy od producenta. Te na wymiar znacznie lepiej zagospodarują nam przestrzeń co ważne jest szczególnie w niewielkich pokojach ale pochłoną większy zasób finansowy. Jeśli nasza pociecha jest w tym wieku, że ma już swoje zdanie odnośnie wyglądu swojego pokoiku weźmy je pod uwagę. Podkreślmy na przykład zainteresowania naszego dziecka jakimś akcentem w pokoju np. w formie fototapety czy tapety z ulubionymi bohaterami bajek.

Pokój dziecięcy dla niemowlaka

Zamieszczone w artykule zdjęcia to pokój dziecięcy. W pokoju znajduje się łóżeczko niemowlęce z możliwością przekształcenia go w łóżeczko dla małego dziecka, pojemna szafa na ubranka i wysoki regał do wykonania na wymiar oraz mały regał na zabawki z półeczkami na książeczki w kolorze białym. W pokoju zaplanowano miejsce na wygodny fotel dla mamy oraz stoliczek z krzesełkami dla dziewczynki. Na ścianie na której znajduje się łóżeczko zaaranżowano dużą podświetlaną gwiazdę wykonaną z karton gipsu a na przeciwległej tapetę z gwiazdkami pasującą kolorystycznie i tematycznie do wnętrza. Pokoik dziecięcy zdobią obrazki i dywan z motywem króliczka. Projekt wnętrz domu wykonany został pod indywidualne zamówienie dla naszej klientki.

Pokój dziecięcy - aranżacja pokoju dla dziewczynki

Aranżacje wnętrz pokoju dla dziecka, łóżeczko, kolory, różowy, szary, biały

Pokój dziecięcy, tapeta w gwizadki różowo szare, stoliczek z krzesełkami ikea

Podziel się