Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój gamingowy dla chłopca - jak urządzić pokój dla gracza?

Publikacja 2022-08-29 20:20:45
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Od lat popularność pokoju gamera zwiększa się z każdym dniem. Wielki wpływ mieli na to streamerzy i twórcy contentu, inspirujący swoimi własnymi pokojami wiele osób, zwłaszcza nastolatków. Dlatego coraz więcej osób marzy o tym, by mieć pokój gamingowy. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, i chcesz urządzić wymarzony pokój gracza, mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek. Nasze najlepsze porady, jak urządzić pokój gamingowy znajdują się poniżej. Dowiedz się, jak urządzić ciekawy pokój gracza, dostosowany do Twojego charakteru i gustu.

  • Odpowiedni pokój młodzieżowy przygotowany na metamorfozę w pokój gracza musi być urządzony tak, by pasował do dziecka. Odpowiednio urządzony pokój nastolatka pomoże z niego zrobić pokój gracza.
  • Nie da się stworzyć pokoju gier bez odpowiedniego biurka, a także jego elementów - monitora, myszki, klawiatury, głośników czy słuchawek i fotela gamingowego.
  • Oświetlenie to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów pokoju gamingowego i jest to jego charakterystyczny element, zwłaszcza pojawiające się w nim listwy LED.
  • Dekoracje w pokoju gamingowym to przede wszystkim figurki, maskotki, poduszki, plakaty i fototapety itp.
  • By stworzyc projekt wnętrz pokoju gamingowego, który spodoba się naszemu dziecku musimy z nim współpracować

Pokój gamingowy dla chłopca - jak urządzić pokój dla gracza? - projekt wnętrz

Pokój młodzieżowy dla nastolatka

Pokoje gier cieszą się co raz większą popularnością. Kiedy wykonujemy projekt wnętrz domu i mamy wiele pomieszczeń do dyspozycji często chcemy zaplanować sobie pokój gamingowy lub pokój telewizyjny, kinowy. A jeśli nie możemy pozwolić sobie na stworzenie takiego pokoju w osobnym pomieszczeniu jak to będzie w przypadku projektu mieszkania prawdopodobnie adaptujemy na niego pokoje gościnne, biurowe. Pokój gracza zwykle jest urządzany dla nastolatków. gamingowego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Często bowiem młodzież ogląda różnych streamerów, którzy mają tak urządzone pokoje, i chce mieć podobne. Nic dziwnego - nowoczesny pokój gamingowy prezentuje się niesamowicie i wyróżnia się na tle wszystkich innych wnętrz.

nowoczesny pokój gamingowy

Nowoczesny pokój gamingowy

Urządzając pokój młodzieżowy trzeba pamiętać, że urządzamy ten pokój dla nastolatka, nie dla siebie. Powinniśmy aranżować pokój tak, by pasował do nastolatka i jego upodobań. Dlatego też warto porozmawiać z nastolatkiem i uzgodnić z nim, jak urządzimy pokój. To dziecko powinno decydować o większości elementów wystroju, nie my. Jeżeli chcesz przeprowadzić metamorfozę pokoju nastolatka i zmienić go w pokój gracza, zobacz, jak urządzić praktyczny pokój młodzieżowy, by łatwo przemienić go w pokój gamingowy.

Aranżacje wnętrz pokoju w tym stylu cieszą się dziś ogromną popularnością

Pokój młodzieżowy dla nastolatka

Strefy w aranżacji pokoju nastolatków

Podstawą każdego pokoju młodzieżowego jest odpowiednie wyposażenie. Podobnie zresztą w przypadku kiedy zabieramy się za projektowanie pokoju dziecięcego dla dziewczynki czy chłopca. W pokoju młodzieżowym należy pamiętać o wydzieleniu głównych stref pomieszczenia. Najważniejsza zawsze jest strefa nauki, w której znajdzie się wygodne biurko. Biurko powinno być dopasowane do wzrostu nastolatka - jeżeli dalej dziecko rośnie, możemy zainwestować w biurko z regulacją wysokości. Blat biurka musi być wystarczająco szeroki, by pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze przybory i akcesoria, monitor z klawiaturą i myszką itp. Dobrym rozwiązaniem będzie biurko z szafkami, co doda wnętrzu miejsca do przechowywania przyborów, książek itp. Ważny jest też fotel przy biurku - musi być wygodny, dostosowany idealnie do nastolatka. Musimy wybrać taki fotel, który nie spowoduje bólu pleców, z jak najwygodniejszym oparciem. Także fotel może mieć regulację wysokości, co warto wziąć pod uwagę. W strefie nauki powinniśmy też uwzględnić tablicę, np. korkową, do przywieszania karteczek z informacjami itp.

W drugiej części pokoju trzeba urządzić strefę odpoczynku. Podstawą takiej strefy jest odpowiednie łóżko. Niektóre łóżka są również dostępne z regulacją wysokości i długości. Łóżko może również pełnić funkcję kanapy, którą można rozkładać tylko na noc, co oszczędzi miejsce. W przypadku pokoju młodzieżowego w strefie odpoczynku można też uwzględnić pufy czy fotele, które przydadzą się, gdy nastolatek zechce przyjąć gości. Warto w pokoju młodzieżowym uwzględnić też miejsce na pojemną szafę na ubrania - szafa musi mieć wystarczająco miejsca, by zmieścić wszystkie ubrania, ale nie przesadnie wielka, by nie zająć zbyt wiele miejsca.

Strefa nauki, strefa odpoczynki, sterfa do grania w gry

Kolory i dekoracje w pokoju dla nastolatków

W jakim kolorze urządzić pokój młodzieżowy? Pokój nastolatka bardzo różni się od pokoju dziecięcego pod względem kolorystyki. Pokój młodzieżowy z wiekiem lokatora coraz bardziej będzie przypominał pokój dorosłego. Pokój nastolatka będzie często urządzany w naturalnej kolorystyce - główne kolory to biel, odcienie szarości i drewna, beż i elementy czerni. Podkreśli to ich dojrzałość i wkraczanie w dorosłość, ale jeżeli dziecko lubi też nieco barwniejsze kolory, niech nic nie stoi mu na przeszkodzie, by pokój był urządzony według jego upodobań.

Dekoracje w pokoju młodzieżowym są bardzo istotne. W stu procentach ich wybór zależy od dziecka - dekoracje świetnie podkreślą jego upodobania. Popularne są na przykład dekoracyjne plakaty z motywami przewodnimi. Często w pokojach młodzieżowych znajdziemy też poduszki i narzuty na łóżko czy kanapę, dekoracyjny dywan, rośliny i dekoracyjne lampki. A skoro już o lampkach mowa, warto zadbać o jak najlepsze oświetlenie pokoju - odpowiednie światło urozmaici znacznie pokój. Im więcej wkomponujemy we wnętrze źródeł oświetlenia, tym lepiej - wnętrze będzie przestronniejsze i jaśniejsze. Popularne w pokojach młodzieżowych są listwy LED, które są praktyczne i jednocześnie dekoracyjne i stylowe.

Kolory i dekoracje w pokoju dla nastolatków, żółty, czerowny, zielony, niebieski

Jak urządzić pokój gamingowy? Sposoby na to jak urządzić pokój gracza

Odpowiednie stanowisko gamingowe znacznie urozmaici pokój młodzieżowy. Przemiana pokoju nastolatka w pokój gracza na pewno spodoba się nastolatkowi. Może być jednak wyzwaniem, bo w niektórych elementach może się całkowicie różnić od zwykłego pokoju młodzieżowego. Jeżeli chcecie mieć pokój gamingowy, przeczytajcie nasze wskazówki, jak taki pokój urządzić.

Jakie wybrać biurko gamingowe?

Odpowiednio urządzony pokój gamingowy zapewnia graczom idealne miejsce do grania. Urządzając pokój gamingowy musimy wyjątkowo skupić się na jego biurku. W takim pokoju wygodne biurko komputerowe to absolutna podstawa. Odpowiednie biurko komputerowe jest w pokoju gracza sercem całego wnętrza. Biurko w pokoju gracza musi spełniać kilka niezbędnych warunków. Powinniśmy wybrać biurko w ciemniejszym kolorze, żeby nie pojawił się zbyt wielki kontrast między wyposażeniem - monitorem, klawiaturą, myszką i jednostką centralną. Blat biurka nie może znajdować się zbyt nisko, by nie doprowadził do skrzywienia kręgosłupa - monitor komputera musi być odpowiednio ustawiony, by nie doprowadzić do skrzywienia karku. Biurko musi być wystarczająco szerokie, by pomieścić każdy element wyposażenia pokoju gracza na biurku - w tym często dwa monitory.

biurko gamingowe

Jaki wybrać fotel gamingowy?

W wygodnym pokoju gamingowym istotny jest też odpowiedni fotel gamingowy. Nie da się nie docenić tego, jakie znaczenie ma fotel gamingowy. Dobry fotel gamingowy musi być wyprofilowany, by umożliwiał optymalne ułożenie pleców i zachowanie jak najlepszej postawy podczas siedzenia. Powinien zawierać specjalną poduszkę na wysokości odcinka lędźwiowego i karku. Fotel musi być wyposażony w odpowiednie podłokietniki antypoślizgowe. Fotel powinien być na kółkach - można nim łatwo podjechać po jakiś przedmiot po drugiej stronie pokoju podczas grania. Istotna jest też odpowiednia tapicerka - dobrana pod nasze upodobania, z podobającym nam się i pasującym do wystroju pokoju kolorem. Tkanina musi też umożliwiać cyrkulację powietrza.

Elementy i akcesoria pokoju gamingowego

Jakie są niezbędne elementy na biurku gamingowym? W pokoju gracza warto zadbać o pewne niezbędne elementy i akcesoria, bez których wystrój pokoju gracza się nie obędzie.

  • Najważniejsza jest oczywiście jednostka centralna. Komputer możemy zbudować sami, ale możemy też kupić gotową jednostkę, ze wszystkimi elementami wbudowanymi. Niektóre są podświetlane na różne kolory, niektóre mają przejrzystą obudowę itp. Zbudowanie własnej jednostki daje jednak możliwość customizacji sprzętu.
  • Drugim elementem pokoju gamingowego jest odpowiedni monitor. Dla graczy ważny jest jak najwyższej jakości wyświetlacz - warto zadbać o monitor z wysoką częstotliwością odświeżania ekranu - najczęściej 144-240Hz. Warto zadbać o monitor o rozdzielczości 1920x1080 - niektóre gry nie obsługują wyższych rozdzielczości, a niższe nie będą dobre do grania. Często dwa monitory używane są przez streamerów - na drugim monitorze włączony jest chat od widzów, który streamer może w każdej chwili przeczytać bez przełączania okna na głównym monitorze. Dla streamerów ważny jest też odpowiedni stream deck do przełączania okien streamu, przełączania muzyki itp. Niektórzy korzystają też czasem z soundboardów, które mogą włączyć jakikolwiek przypisany do niego dźwięk po kliknięciu przycisku.
  • Kolejnym elementem jest odpowiednia klawiatura. Poleca się klawiatury mechaniczne, gdzie każdy klawisz ma osobny, precyzyjny przełącznik - idealna klawiatura do gier FPS, np. Overwatch. Klawiatury, którymi wyposaża się gamingowy pokój, często są podświetlone w kolory RGB. Ważna jest też odpowiednia myszka - czy lżejsza czy cięższa, musi mieścić się idealnie w ręce. Najlepsze są myszki z możliwością regulacji DPI myszki i te z dodatkowymi przyciskami na myszce, które można przypisać do odpowiednich funkcji.

Warto przygotować pokój gracza nie tylko dla graczy PC, ale też dla graczy na konsolach. Dla graczy konsol istotne są pady. Kontrolery, choć kojarzą się zwykle z konsolami, mogą się też przydać graczom PC - w niektóre gry lepiej gra się na kontrolerach, np. w gry z serii FIFA. Pady muszą być wygodne w dłoni, ale też kompatybilne z grami, z możliwością połączenia z komputerem (co, na szczęście, większość padów posiada).

  • Odpowiednie słuchawki są bardzo ważne dla graczy. Zwłaszcza w dwóch specyficznych typach gier komputerowych - FPS i horror. W Overwatchu czy CS:GO i innych grach musimy słyszeć kroki czy strzały przeciwnika, wiedzieć, skąd przychodzą ataki. W wielu grach horror, m.in FNaF (dokładniej czwarta gra z serii) czy Outlast wsłuchanie się w ambient jest niesamowicie ważne, by móc uniknąć śmierci z rąk stworów z gry. Dlatego istotne są jak najlepsze słuchawki, z jak najwyższą jakością m.in tonów wysokich. Zastanówmy się też, jaki rodzaj słuchawek jest nam potrzebny - jedne słuchawki lepiej izolują dźwięk, drugie zapewnią lepszą wentylację uszu, a trzecie będą miały zalety i jednego rodzaju i drugiego.

W niektórych przypadkach jednak słuchawki nie będą potrzebne i możemy skorzystać z głośników, które pomogą jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę gry. System surround w głośnikach sprawi, że doświadczenie gry będzie jeszcze bardziej realistyczne, dlatego warto zaprojektować pokój gracza tak, by znaleźć miejsce na głośniki.

Oświetlenie LED pokoju gamingowego

Idealny pokój gamingowy musi mieć odpowiednie oświetlenie. Jak najlepsze oświetlenie podkreśli estetykę pokoju gracza bardziej, niż jakiegokolwiek innego wnętrza. Od razu bowiem, gdy spojrzy się na typowy gaming room, rzuca się w oczy wyjątkowe oświetlenie, które jest jego elementem charakterystycznym - jeśli chcesz, by Twój pokój gracza robił wrażenie i przypominał profesjonalny, wygodny pokój gamingowy, zadbaj o światło. W różnych częściach pokoju wszędzie znajdziemy oświetlenie. Oświetlenie pokoju gamingowego zwykle nie uwzględnia jednej lampy głównej - oświetlenie jest porozkładane po całym pomieszczeniu. Musimy zaplanować pokój gamingowy tak, by każdy jego element był oświetlony. Najczęściej używa się do oświetlenia pokoju gracza listew LED w różnych kolorach i z regulacją jasności. Bardzo często pokój gracza ma motyw RGB, więc uwzględnia się w nim oświetlenie LED w kolorach RGB. Takie oświetlenie pozwoli wzbogacić pokój gracza o dodatkową dekorację. Oświetlenie bardzo ważne jest dla streamerów. Często bowiem w przypadku streamerów z kamerką trzeba zmienić oświetlenie. Jeśli na streamie streamer zagra w grę horror, może zgasić światła lub lekko je przyciemnić i dać nieco bardziej klimatyczny kolor, pasujący do strasznej atmosfery gry.

Jakie wybrać dekoracje w pokoju gamingowym?

Dekoracje to również istotny element, niezbędny by stworzyć swój pokój gamingowy. W pokoju gracza bowiem liczy się nie tylko sprzęt, ale to, czym ten sprzęt udekorujemy. Ważne jest to szczególnie dla streamerów - to szansa by zaprezentować stylowe dekoracje swojej widowni. Bardzo często spotykane są w pokoju gamingowym neonowe znaki z nickiem streamera. Często dekoruje się pokój gracza maskotkami postaci z gier, plakatami z grami itp. Pokój komputerowy streamerów często ma też różne figurki kolekcjonerskie, np. Funko Popy czy Youtoozy.

Pokój nastolatka: projekt pokoju czyli jak zrobić pokój gamingowy

Urządzone dla chłopca wnętrze pokoju gier połączy wiele funkcji. Dla nastolatka pokój gamingowy służy jako miejsce do grania a także przestrzeń do nauki, odpoczynku i przyjmowania gości. Gdy urządzamy pokój dziecka, by przypominał pokój gracza, możemy napotkać jednak parę problemów. Wcale nie jest łatwo pokój chłopca urządzić tak, by połączony z pokojem gracza prezentował się i funkcjonował dobrze. Dlatego podczas aranżacji pokoju gracza liczy się zainspirowanie się gotowymi projektami pokoju gracza. Pokój gamingowy pojawia się dość często na Instagramie czy Pintereście i wcale nie jest trudno znaleźć gotowy pokój, który spodoba się i nam, i naszemu dziecku. Tu zobaczysz przygotowany przez naszego projektanta projekt pokoju gier dla nastolatka. Wykonujemy pod indywidualne zamówienie kompleksowy projekt mieszkania lub pojedynczego wnętrza

Co wyróżnia się w tym projekcie? Co pokazuje, że jest to pokój gracza? Jeśli chodzi o pokój gamingowy projekt musi uwzględnić odpowiednie biurko - w tym projekcie widać biurko z najpotrzebniejszymi elementami dla gracza. Widać tu monitor, myszkę, klawiaturę i fotel gamingowy w charakterystycznej czerwonej kolorystyce. Na ścianie zawieszono dwie tablice, w tym jedną korkową. Biurko zostało urządzone pod praktyczną drewnianą antresolą. Wyróżnia się tutaj też tapeta w motywie bloków trawy i ziemi z Minecrafta i plakat z Minecrafta na ścianie naprzeciwko biurka i antresoli.

Warto też wspomnieć o pozostałych elementach. Pod ścianą z plakatem ustawiono drewniane i czarne szafki z białymi frontami. Nad nimi zawieszono na ścianie biało czarne półki z książkami, a obok szafek ustawiono żółtą pufę. Obok biurka ustawiono dużą szafę z białymi frontami, a schodki antresoli mają wbudowane szafki. Na podłodze rozłożono granatowy dywan, który pasuje idealnie do żółtej pufy.

Pokój gier musi mieć elementy pasujące indywidualnie do lokatora - wnętrze pokoju gracza zależy od jego gustu i upodobań. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego projektu pokoju gamingowego, zamówisz go u nas - sprawdź naszą ofertę. Nieważne, czy potrzebny ci duży, czy mały pokój gamingowy, z nami stworzysz idealny gamingowy pokój gracza. Sprawdź naszą ofertę na projekt pokoju dla nastolatka

Pokój nastolatka: projekt pokoju czyli jak zrobić pokój gamingowy

Podziel się