Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój młodzieżowy. Urządzamy pokój dla nastolatka i pokój dla nastolatki.

Publikacja 2019-10-01 22:07:43
Kategorie Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Zastanawiasz się jak urządzić pokój młodzieżowy? W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dla nastolatki i pokoju dla nastolatka a zamieszczone w artykule zdjęcia pokoju młodzieżowego mogą stanowić inspiracje. Więcej pomysłów na urządzenie pokoju młodzieżowego znajduje się na naszym blogu.

W pokoju młodzieżowym istotna jest funkcjonalność. Pokój nastolatków powinien spełniać potrzeby związane z nauką, relaksem, snem, odpoczynkiem jak i rozwijaniem kontaktów rówieśniczych. Pokój młodzieżowy to już nie pokój dziecięcy ale też nie urządzajmy go jak pokoju dla dorosłego. By dobrze rozplanować pokój musimy dokładnie przemyśleć potrzeby jakie są z nim związane. Najlepiej jest rozrysować sobie pokój z zaznaczeniem okien, drzwi, wnęk zapisując wymiary i dokładnie jak najbardziej optymalnie zaplanować co gdzie będzie się znajdowało. Największą trudność w tej kwestii sprawiają rodzicom pokoje młodzieżowe na poddaszu, tak zwane pokoje ze skosami. Znacznie zmniejszają powierzchnie do zagospodarowania ale i te da się funkcjonalnie zaplanować. Poza funkcjonalnością istotna jest aranżacja pokoju młodzieżowego. Czyli dobór kolorystyczny, meble, dodatki, dekoracje, oświetlenie. Te nadają wnętrzu oryginalności i charakteru.

Wystrój pokoju młodzieżowego 

Pomysłów na to jak urządzić pokój młodzieżowy jest co nie miara. Wszystko tak naprawdę zależy od tego z jakim pokojem mamy do czynienia czyli jaki jest jego metraż oraz układ, od tego jakie są potrzeby młodego człowieka oraz możliwości finansowych. Urządzając pokój młodzieżowy musimy wykazać kreatywnością. Młodzi ludzie mają już swoje wyobrażenia do  tego jak ma wyglądać ich pokój. Chcą utożsamiać się ze swoim pokojem, nic dziwnego. Pokój nastolatki czy pokój nastolatka to wnętrze wielofunkcyjne, mały świat naszego dziecka. Wystrój pokoju młodzieżowego może być tematyczny lub uniwersalny

  • Tematyczny pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy urządzony tematycznie to nic innego jak pokój podkreślający zainteresowania, pasje nastolatki lub nastolatka. Oczywiście inaczej będzie się przedstawiała aranżacja pokoju młodzieżowego dla 13 latka a inaczej dla 17 latka mających takie samo zainteresowanie. Przykładem tematycznego pokoju młodzieżowego może być pokój muzyczny, pokój motoryzacyjny czy na przykład  pokój piłkarski dla nastolatka.

Pokój piłkarski

  • Uniwersalny pokój młodzieżowy

Nastolatkom szybko zmieniają się zainteresowania lub nie są one tak wyraźne by  aranżować tak pokój. Postawmy wiec na uniwersalny wystrój pokoju młodzieżowego z neutralnymi bazowymi kolorami do których będziemy dobierać dodatki. Biel szarości, beże jako podstawa i mocniejsze akcenty kolorystyczne nadające charakteru. Te w prosty sposób, niedrogi wymieniając dokonujemy metamorfozy pokoju młodzieżowego. Na przykład

  • Pokój młodzieżowy dla chłopca w kolorystyce  biel, szarość, czerń z dodatkiem koloru i drewna

Pokój młodzieżowy dla chłopca

 

- Pokój młodzieżowy dla dziewczyny w kolorach biały, szary, mięta

Pokój młodzieżowy dla dziewczyny

 

Oczywiście i w tym wypadku inaczej będzie urządzony pokój dla 11 letniej dziewczynki a inaczej dla 17 latki.

Meble  i dodatki w pokoju młodzieżowym 

Na wystrój pokoju młodzieżowego jak i jego funkcjonalność wpływ mają meble jakie wybierzemy do pokoju nastolatków. Możemy wybrać meble gotowe lub wykonać meble na wymiar. Drugie rozwiązanie na pewno pozwala nam na większa swobodę oraz w lepszy sposób zagospodaruje wnętrze pokoju. Poza oczywiście łóżkiem, biurkiem, szafą czy regałem do przechowywania rzeczy nastolatki marzą o miejscu w którym będą mogły przyjmować znajomych, dziewczyny chciałyby mieć lustro i toaletkę w pokoju, chłopcy miejsce przeznaczone do grania. Planując układ funkcjonalny pokoju młodzieżowego warto podzielic go na strefy.

  • Pokój młodzieżowy: aranżacja wnętrza, meble gotowe

Pokój młodzieżowy, dodatki, meble gotowe

  • Pokój młodzieżowy projekt wnętrza z meblami na wymiar

Pokój młodzieżowy, projekt wnętrza z meblami na wymiar 

Dodatki, dekoracje i elementy wykończeniowe w pokoju młodzieżowym odgrywają olbrzymią rolę. Designerska lampa, dekoracyjne poduszki, modny dywan, ciekawa fototapeta cegła lub panele 3d, nowoczesne plakaty czy napisy na ścianie mogą stanowić świetny element podkreślający wystrój. Wybierając dodatki pamiętajmy żeby były spójne stylistycznie.

Szukasz pomysłu na pokój młodzieżowy? Nie wiesz jak urządzić pokój dla nastolatki lub pokój dla nastolatka zapoznaj się z nasza oferta na projektowanie wnętrz online i zamów projekt pokoju młodzieżowego.

Podziel się