Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt mieszkania 50m2: Aranżacja sypialni, salonu z aneksem, łazienki

Publikacja 2021-09-22 08:57:05
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Zadajesz sobie pytanie jak urządzić mieszkanie spójnie, w dobrym stylu a przy tym jeszcze funkcjonalnie? Zaprojektowanie wnętrz mieszkania tylko z pozoru wydaje się być łatwe. Rzeczywistość często jednak nas przerasta. Ilość dostępnych na rynku materiałów, elementów wyposażenia wnętrz, dekoracji i dodatków sprawia, że zamiast ułatwić nam aranżacje mieszkania utrudnia nam zadanie i wprowadza zamęt. W końcu nie wiemy już co do czego będzie pasowało, co z czym połączyć by stanowiło spójnie stylistyczną całość. Nie mniejsze problemy sprawia nam funkcjonalne zaplanowanie wnętrz szczególnie kiedy są małe, wąskie lub zwyczajnie nieustawne.

Dziś przedstawiamy projekt mieszkania 50 m2 i nasz pomysł na aranżacje sypialni, salonu z aneksem kuchennym i łazienki.

Projektowanie mieszkania jak się do tego zabrać? 

Projektowanie wnętrz mieszkania to inwestycja na dobrych kilka lat, wiąże się nie tylko z wydatkami ale i mnóstwem decyzji do podjęcia. Urządzanie mieszkania wymaga dokładnego przemyślenia, planu i działań wykonywanych odpowiedniej kolejności krok po kroku. Warto jest zaplanować wszystko dużo wcześniej by unikać pospiechu i decyzji podejmowanych pod presja czasu.

Projektowanie mieszkania rozpoczynamy zawsze od dokładnego przemyślenia potrzeb jak również rozplanowania każdego w wnętrz pod względem funkcjonalnym.

  • po pierwsze: przemyśl potrzeby i oczekiwania

Podczas projektowania mieszkania musimy zastanowić się co jest dla nas priorytetem, co jest najważniejsze a z czego możemy zrezygnować. Zastanowić się musimy nad tym jak żyjemy, jaki jest nasz styl życia, co lubimy , jakie są nasze zwyczaje.

  • po drugie: rozplanuj przeznaczenie i zagospodarowanie wnętrz

W dobrze rozplanowanym wnętrzu będziemy czuć się komfortowo. Przemyślmy przeznaczenie każdego wnętrza dokładnie. By żyło nam się komfortowo musimy zastanowić się nad optymalnym, ergonomicznym rozplanowaniu wnętrz prościej mówiąc zdecydować co gdzie będzie stało. Zróbmy to zanim kupimy na przykład narożnik, szafę lub meble RTV. Dlaczego bo może się okazać , że choć wybrany przez nas narożnik jest piękny to w naszym salonie zupełnie niefunkcjonalny, zabierający zbyt dużo miejsca. Kiedy go postawimy okaże się, że znacznie bardziej funkcjonalnie byłoby wstawić sofę i fotel. Dopiero kiedy pomieszczenia zostaną rozplanowane możemy przejść do etapu jakim jest urządzanie wnętrz.

  •  po trzecie: zastanów się nad wystrojem i aranżacją wnętrz mieszkania

Mieszkanie powinno być urządzone spójnie dlatego bardzo ważne jest byśmy odpowiednio wybrali styl aranżacji wnętrza mieszkania. Zastanówmy się wiec w jakich wnętrzach to my czujemy się dobrze, czego oczekujemy od wnętrza. Czy chcemy by były przytulne, ciepłe a może lubimy wręcz sterylne wnętrza, poukładane, proste w których wszystko ma swoje miejsce. Mieszkanie ma być dopasowane do naszych potrzeb estetycznych nie do panującej mody czy trendów. Choć samo urządzenie mieszkania to bardzo przyjemny etap, jednak niejednokrotnie właśnie najtrudniejszy. Tak jak już wcześniej wskazywaliśmy tak i na etapie aranżacji i wystroju mieszkania nie wskazany jest pospiech i kierowanie się emocjami. Tu również przyda się plan. Zabierając się za wybór kolorystyki, wyposażenie, elementów wykończeniowych i dekoracyjnych najpierw zastanówmy się jakie odpowiadają nam pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Jakie faktury i połączenia nam się podobają.

Jeśli nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrz? Rozważ skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz , który zajmie się nie tylko funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrz ale i wizualną stroną czyli pełną aranżacją wnętrza.

Przedpokój

Projekt wnętrz mieszkania 50 m2 

Projekt mieszkania o powierzchni 50 m2 został wykonany w oparciu o oczekiwania i możliwości finansowe Klienta. Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, przedpokoju, sypialni i łazienki. Aranżacja mieszkania wykonana została w stylu nowoczesnym. Pojawia się drewno, szarość, czerń i dodatki w kolorze granatowym. Zobacz nas pomysł na aranżacje sypialni, salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki.

Projekt mieszkania 50m2: Aranżacja sypialni, salonu z aneksem, łazienki

Aranżacja sypialni w mieszkaniu 

W zaprezentowanym projekcie sypialni wnętrze zaaranżowane zostało w drewnie i szarości. W sypialni znajduje się zabudowa szaf pod sam sufit, duże łóżko z szafkami nocnymi, konsola do pracy na laptopie. Elementem dekoracyjnym jest ściana za łóżkiem wyłożona betonem oraz lamelami drewnianymi. Na podłodze są panele oraz dekoracyjny dywan. Wnętrze sypialni jest nowoczesne i z charakterem jednak drewno w ciepłym odcieniu pojawiające się dodaje przytulności.

Sypialnia w mieszkaniu 50 m2

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym 

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym została wykonana w kolorach szary, czarny i drewno. Meble w aneksie kuchennym zostały zaprojektowane w zabudowie jednorzędowej pod sam sufit. Szafki są w kolorze grafitowym oraz drewnie. Blat jest drewniany. W aneksie kuchennym znajduje się również barek z hokerami i oświetleniem. Salon został zaprojektowany spójnie z aneksem kuchennym i jego wystrój bazuje na kolorze szarym i drewnie. Dodatkowo pojawia się kolor granatowy. Ściana TV w salonie została zaaranżowana w drewnie z dużą wiszącą szafką RTV, regałem i lamelami. Naprzeciwko znajduje się sofa, stolik kawowy, fotel. Nad sofą znajduje się nowoczesna szafka z otwartymi półkami pasująca do wystroju salonu. Na podłodze w salonie z aneksem kuchennym zaplanowane zostały panele.

Aneks kuchenny

Aranżacja łazienki z prysznicem w mieszkaniu 

W mieszkaniu 50 m2 wykonana została również aranżacja łazienki spójna z pozostałymi pomieszczeniami. Króluje w niej szarość, drewno i czerń. W łazience znajduje się prysznic, szafka z umywalką i lustrem, wc i pralka z zabudową do przechowywania. W aranżacji łazienki użyto trzech rodzajów płytek: szare, drewnopodobne oraz czarne 3d.

Łazienka z prysznicem

Podziel się