Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekty wnętrz mieszkania w bloku 45m2: Salon z aneksem, sypialnia, łazienka

Publikacja 2022-06-30 10:08:17
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Nie każdy z nas przy urządzaniu wnętrz ma sporo przestrzeni do dyspozycji. Urządzanie wnętrz mieszkania w bloku może być często trudniejsze niż w domu i stanowić niemałe wyzwanie. Jak więc sobie poradzić ze wszystkimi ograniczeniami mieszkania w bloku i urządzić mieszkanie w bloku przytulnie i funkcjonalnie? Dziś poznasz porady, jak funkcjonalnie i nowocześnie urządzić mieszkanie w bloku i zainspirujesz się wykonanym przez nas projektem mieszkania 45m2 w bloku

Poniżej przeczytasz:

  1. Jak w kilku krokach zaplanować wnętrza mieszkania?
  2. Dlaczego projekty wnętrz są tak istotne?
  3. Sposoby i wskazówki na to jak urządzić funkcjonalnie mieszkanie w bloku
  4. Jak optycznie powiększyć wnętrza w mieszkaniu?
  5. Pomysł na aranżacje mieszkania 45m2 w bloku

Jak krok po kroku rozplanować wnętrza naszego mieszkania? 

Planowanie pomieszczeń od zawsze było istotnym elementem urządzania jakiegokolwiek wnętrza. Etap planowania naszego wnętrza pomoże zadbać o to, by każdy najmniejszy szczegół naszego wnętrza był idealny. Nic więc dziwnego, że jest szczególnie ważny przy urządzaniu wnętrz w mieszkaniu. Dokładne zaplanowanie każdego elementu wnętrz mieszkania pozwoli na zaaranżowanie go i funkcjonalnie, i pięknie. Jak więc dokładnie zaplanować nasze mieszkanie w bloku przed jego aranżacją?

Na początek warto się zastanowić, jakie mamy oczekiwania względem wnętrza mieszkania. W zależności od tego, co wymagamy od naszych wnętrz i czego od nich potrzebujemy, będziemy musieli zaaranżować je w różny sposób. Pomyślmy, w jakim stylu zaaranżujemy nasze wnętrza – od stylu aranżacji zależy cały wygląd naszego mieszkania. Stylów mamy wiele do wyboru, np. od klasycznego po loftowy czy nowoczesny, nie musimy więc martwić się, że żaden z nich nam się nie spodoba. Wykonajmy odpowiednie wymiary każdego wnętrza, by móc jak najbardziej funkcjonalnie ustawić elementy wyposażenia, a na koniec pomyślmy, jakie wybierzemy do wnętrza elementy wyposażenia, barwy, oświetlenie oraz dekoracje. Ale na tym nie koniec, bo przy aranżacji każdego wnętrza warto także zadbać o jego dobry projekt wnętrz mieszkania.

Wnętrze mieszkania

Sposób na aranżacje mieszkania bez błędów, czyli dlaczego projekty wnętrz mieszkania są tak istotne 

Każdemu wnętrzu przydadzą się odpowiednie projekty wnętrz mieszkalnych, czyli jego podstawa i nasza pomoc przy aranżacji wnętrza. Dobrze wykonany projekt pozwoli nam na dostosowanie każdego elementu wnętrza tak, by móc urządzić je idealnie wedle naszych oczekiwań. Na tym jednak nie kończy się lista zalet dobrego projektu, bo projekt pozwoli też zaoszczędzić pieniądze i czas. Dzięki niemu dobierzemy odpowiednie elementy wystroju wnętrza, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy ich wyborze i późniejszych kosztownych remontów. Jest to zwłaszcza pomocne kiedy zdecydowaliśmy się na urządzanie wnętrz mieszkania z pomocą profesjonalisty – samodzielne dobranie odpowiednio funkcjonalnych elementów wystroju wnętrza może być wyzwaniem. Projekt łatwo jest zamówić – coraz to więcej firm projektowych oferuje projektowanie wnętrz online. Na podstawie naszych oczekiwań projektant tworzy projekt mieszkania czy pojedynczego wnętrza i zamówiony projekt zostanie nam dostarczony w stu procentach przez Internet.

Projekty wnętrz: Mieszkania w bloku 45m2 - salon z aneksem, sypialnia, łazienka

Wskazówki na funkcjonalne urządzenie wnętrz mieszkania w bloku 

Jak właściwie poradzić sobie z zadaniem jakim jest aranżacja mieszkania w bloku? Różni się ona znacznie od aranżacji domu, może więc stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza dla niedoświadczonych w urządzaniu wnętrz osób. Poniżej przedstawimy Ci kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci urządzić mieszkanie.

Funkcjonalność to podstawa dobrze urządzonych wnętrz 

Mieszkania są generalnie dość małe i często ciasne. Różni się to więc mocno od wnętrz domów jednorodzinnych, które są o wiele przestronniejsze. Przy urządzaniu wnętrz mieszkania trzeba więc postawić praktyczność i funkcjonalność na pierwszym miejscu. Najlepiej to zrobić za pomocą funkcjonalnych elementów wyposażenia; mebli w mniejszym wydaniu albo wielofunkcyjnych. Takie praktyczne meble, jak rozkłada sofa czy stół wanna i prysznic w jednym pomogą stworzyć funkcjonalną aranżacje wnętrz mieszkania. Najlepiej, gdy te meble będą robione na wymiar – dzięki temu będziemy mieli pewność, że wpasują się idealnie w nasze wnętrze.

Oprócz samych elementów wyposażenia liczy się też ich praktyczne rozmieszczenie. Gdy umieszczamy meble w mieszkaniu, zadbajmy o to, by były łatwo dostępne i by nie zajmowały wiele miejsca. Najbardziej widać funkcjonalne rozmieszczenie elementów wyposażenia w kuchniach, gdzie stosuje się zasadę trójkąta roboczego, rozmieszczając meble według wierzchołków trójkąta. To najbardziej optymalne i praktyczne rozmieszczenie – dzięki niemu łatwo będzie przejść z jednej strefy kuchni do drugiej.

Jak uzyskać wrażenie przestronności w mieszkaniu 

Sama praktyczność i funkcjonalność naszego mieszkania może nie wystarczyć, zwłaszcza w tych wyjątkowo małych wnętrzach mieszkania w bloku. Wnętrze nadal może wydawać się ciasne – czy da się to zmienić? Tak, i wcale nie jest to takie trudne! Oto sposoby, dzięki którym można optycznie powiększyć mieszkanie.

Najprostszy sposób na sprawienie we wnętrzach naszego mieszkania przestronności to użycie jasnej kolorystyki. Jasne barwy odbijają światło, optycznie powiększając całe wnętrze mieszkania. Znaczy to też, że im więcej światła w pokoju, tym przestronniej, i tak jest – zadbajmy także o jak najlepsze oświetlenie naszych wnętrz. Takie elementy wnętrza, jak lustro oraz tapety 3D także optycznie powiększą nasze wnętrze.

Trzeba też pamiętać, że żeby mieć przestronne wnętrza, trzeba zachowywać w prawie wszystkim odpowiedni umiar. Im mniej, tym lepiej, a tyczy się to zwłaszcza dekoracji. W przypadku dodatków postawmy na minimalizm – im prościej i mniej, tym przestronniej.

Zobacz pomysł na aranżacje mieszkania 45m2 w bloku 

Skoro poznałeś już podstawy urządzania mieszkania, polecamy sprawdzić poniższy projekt mieszkania 45m2 w bloku. Pomoże on Ci się zainspirować, jeśli nie masz jeszcze własnego pomysłu na urządzenie wnętrz swojego mieszkania.

Poniższy projekt to projekt dość małego mieszkania, bo tylko o metrażu 45m2. Wydaje się on jednak o wiele przestronniejszy niż w rzeczywistości, jest też przytulny i stylowy. Co sprawia, że to mieszkanie prezentuje się tak dobrze i jest tak praktyczne przy niewielkiej dostępnej przestrzeni?

Salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu w bloku 

Bez wątpienia warto zacząć od pięknego salonu z aneksem kuchennym. Salony z aneksem właśnie w mieszkaniach widujemy najczęściej, w końcu ich główna funkcja to oszczędzenie miejsca i dodanie wnętrzu funkcjonalności. Salony z aneksem sprawiają też, że całe mieszkanie wydaje się o wiele przestronniejsze.

Na początek warto wspomnieć, że wnętrze salonu z aneksem połączony jest z przedpokojem – przedpokój ten jest przestronny nie tylko dzięki temu, że sam w sobie sprawia wrażenie przestronności. Sam w sobie jest optycznie większy niż w rzeczywistości – jest prosty, jedyny mebel tutaj to biała szafa, na której wiszą optycznie powiększające wnętrze lustra. Na jego optykę ma też jednak wpływ przestronnie zaaranżowany salon z aneksem. W tym mieszkaniu salon z aneksem jest jednym pomieszczeniem podzielonym na dwie strefy – salonową i kuchenną. Przez to, że podzielone są stołem, wydziela się też pomiędzy nimi strefa jadalniana. Widać też tu wyraźny podział stref za pomocą podłogi – w kuchni podłoga jest z płytek, a w salonie – z paneli. W części salonowej widzimy szarą sofę, naprzeciwko której wisi długa szafka RTV a nad nią spory telewizor. Pomiędzy nimi widać mały stolik kawowy. W strefie kuchennej widać blaty w kształcie litery L – jest to najczęściej spotykany w mieszkaniach kształt kuchni. Szafki dolne mają białe fronty, a górne – drewniane. Widać po lewej dużą czarną lodówkę, a obok zlew. Po prawej stronie natomiast zobaczymy piekarnik, a nad nim okap i mikrofalę. Rzuca się też w oczy barek, przedłużający blaty robocze. Pomiędzy obiema strefami widać drewniany stół i krzesła. Wydawałoby się, że każde z tych elementów powinno być w jasnej kolorystyce, widać jednak że udało się wkomponować we wnętrze szarą sofę. To dzięki temu, że reszta wnętrza jest jasna – dominuje biel, beż i drewno. Wnętrze nadal jest więc przestronne i wydaje się większe, niż w rzeczywistości. Pomaga w tym też dobre oświetlenie całego wnętrza – najbardziej rzucają się w oczy wielkie okna w strefie salonowej, dającą bardzo dużo naturalnego światła. Oprócz oświetlenia głównego po salonie z aneksem porozkładano różne dodatkowe źródła światła, np. listwę LED za telewizorem i pod szafkami górnymi w kuchni. Żeby nie rujnować przestronności stworzonej dzięki barwom i oświetleniu, dodano tylko proste dodatki. Najbardziej rzucają się w oczy m.in. lamele w obu strefach i gigantyczny plakat za sofą. Oprócz tego we wnętrzu widać duży biały dywan w strefie salonowej i beżowe zasłony w oknach.

Salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu w bloku

Salon z aneksem, widok na kuchnię

Aranżacja wnętrza przytulnej sypialni w bloku

Tak samo jak salon z aneksem, wnętrze sypialni w tym mieszkaniu wydaje się o wiele przestronniejsza, jednocześnie jest przytulna i funkcjonalna w jednym. Od razu rzuca się w oczy duże łóżko – mebel królujący w mieszkaniu. Po obu stronach łóżka widać szafki nocne i stojące na nich lampki. Obok łóżka, bliżej drzwi, stoi biała szafa, której można wręcz na pierwszy rzut oka nie zauważyć, bo wspaniale zlewa się z białym tłem, dzięki czemu nie przytłacza wnętrza i wnętrze jest tak samo przestronne, jak bez niej. Oprócz bieli jednak pojawiają się tu inne kolory, jak ciemny beż, drewno i ciemna szarość, ta ostatnia barwa pojawiająca się głównie w dodatkach. Ciemną szarość widać bowiem w pościeli łóżka oraz na kloszach lampek stojących na szafkach nocnych. Inne dekoracje, które możemy znaleźć w tym pomieszczeniu, to m.in. bialutki dywan u stóp łóżka, jasna tapeta w motywie roślinnym oraz panele tapicerowane za łóżkiem. Widać tu też podobne zasłony jak w salonie z aneksem – pokazuje to, że całe mieszkanie stanowi spójną całość.

Aranżacja wnętrza przytulnej sypialni w bloku

Praktyczna i funkcjonalna łazienka w mieszkaniu w bloku

Urządzenie wnętrza łazienki w bloku może być często wyzwaniem – zmieszczenie w niewielkim metrażu wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia wcale nie jest proste. Jeżeli masz z tym trudność, jak wiele innych osób, sprawdź, jak zaprojektowaliśmy łazienkę.

Łazienka w bloku

Pokazana na projekcie łazienka jest naprawdę mała – aż dziwi fakt, że wszystkie elementy wyposażenia zmieściły się w tak niewielkim metrażu łazienki. Naprzeciwko drzwi widać szafkę z umywalką nablatową – wbudowanie umywalki w szafkę doda praktyczności wnętrzu, dodając przestrzeń do przechowywania. Tuż obok, pod blatem, widać pralkę, która idealnie wcisnęła się w tą przestrzeń. Po prawej stronie łazienki zobaczymy zabudowany sedes, a po przeciwnej stronie – wannę. Ale jak zmieszczono wannę w tak małej łazience? W końcu w niewielkich łazienkach, zwłaszcza tych w bloku, zwykle wybiera się prysznice, które są mniejsze, więc praktyczniejsze. W tej łazience wydzielono specjalny kawałek pomieszczenia zabudowanej wannie, oddzielając go od reszty wnętrza. Sama wanna jest dość mała i niska, zajmuje więc mniej miejsca niż tradycyjna wanna wolnostojąca. Całe wnętrze wydaje się też o wiele przestronniejsze niż w rzeczywistości, mimo to, że zmieszczono w nim wannę. Widać tu głównie jasne barwy; biel, szarość i drewno, ale znajdziemy tu niewielkie elementy czerni, np. bateria zlewu. Wnętrze jest też bogato oświetlone: widać tu takie dodatkowe źródła oświetlenia, jak listwy LED nad toaletą, przy wannie i za lustrem oraz lampki wiszące nad blatem.

 

 

Podziel się