Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z aneksem 24m2. Pomysł na nowoczesną aranżacje i projekt wnętrz

Publikacja 2022-06-07 10:50:49
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z aneksem kuchennym jedni kochają to rozwiązanie inni nienawidzą. To połączenie salonu z aneksem kuchennym to połączenie dwóch najważniejszych pomieszczeń domu salonu i kuchni.

Oczywiste jest, że salon z aneksem kuchennym to ciekawe rozwiązanie do małych mieszkań. Ich główna funkcja to oszczędność miejsca, dodanie przestronności. Jak zaaranżować taki salon połączony z aneksem kuchennym. Co jest kluczowe w aranżacji salonu z aneksem kuchennym , o czym warto pamiętać, a z czego zrezygnować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zobacz również wykonany przez nas projekt salonu z aneksem kuchennym 24m2.

Podstawowe zasady projektowania salonu z aneksem kuchennym 

Co jest najważniejsze kiedy urządzamy salon z aneksem kuchennym? Bez wątpienia musimy pamiętać przy aranżacji tego pomieszczenia o zachowaniu funkcjonalności. Funkcjonalność jest ważnym elementem każdego wnętrza.

Funkcjonalny salon z aneksem kuchennym możemy zaaranżować na wiele sposobów. Przede wszystkim ważne jest rozdzielenie stref w części kuchennej. Podział na strefy pomoże uporządkować kuchnię, wprowadzić do niej trochę ładu. Warto również w salonie w przypadku mebli, skorzystać z mebli wielofunkcyjnych i takich, które zajmują niedużo miejsca. Najczęściej spotykanym tego typu meblem jest stół rozkładany. Poza tym jest wiele praktycznych rozwiązań i dobrych funkcjonalnych elementów np. meble wielofunkcyjne 2w1. dzięki którym zaoszczędzimy miejsce.

Oprócz samych mebli i ich rozmieszczenia ważna jest kolorystyka salonu z aneksem kuchennym. W małych pomieszczeniach sprawdzą się jasne i neutralne barwy bazowe, np. biel, beż, szarość i pastelowe, jasne i naturalne błękity, zielenie i żółcie. Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Również dzięki oświetleniu optycznie powiększymy wnętrze salonu z aneksem kuchennym. Dobrze oświetlone wnętrze wyda się o wiele bardziej przestronne. I ostatnia ważna zasada. Niezwykle istotne jest też zachowanie spójności wykonując aranżacje salonu z aneksem kuchennym. Mimo, ze to dwa pomieszczenia , tworzą jedno wnętrze dlatego powinny być zaprojektowane w jednym stylu i uzupełniającej się kolorystyce.

Zobacz więcej może ci się spodobać: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/salony-z-kuchnia-c8

Salon z aneksem, widok na kuchnię, czarne fornty, drewniane fronty, beton na ścianie

Wygoda i funkcjonalność w salonie z aneksem 

Mimo to, że funkcjonalność jest priorytetem w małych mieszkaniach, kiedy wykonujemy projekt salonu z aneksem kuchennym nie możemy zapominać o komforcie. To nie tylko możliwość swobodnego poruszania się na co dzień ale i sam wystrój salonu z aneksem kuchennym, który wpływa na to jak się w nim będziemy czuć. Wybierzmy wygodną sofę (najlepiej dodatkowo taką rozkładaną by jeszcze dodać funkcjonalności) ale o wymiarach, które nie będą nam kolidowały we wnętrzu, a także stół ze zgrabnymi krzesłami. Niech sam sam salon z aneksem kuchennym będzie urządzony przytulnie, z kolorystyką dopasowaną do naszego gustu i charakteru. Spróbujmy też dodać dekoracje i dodatki do salonu z kuchnią w naszym stylu, np. plakaty z motywami naszych upodobań, zainteresowań. Niech nasz salon z aneksem będzie nie tylko funkcjonalny, ale też przyjemny w użytku i wizualnie; czujmy się w nim komfortowo, niech łatwo nam będzie się w nim zrelaksować.

Salon z aneksem kuchennym widok na salon, stół drewniany z czarnymi nogami, czarne lampy, grafitiwe krzesła w jadalni, szara kanapa, grafitowe zasłony podświetlane listą LED, stoliki kawowe z czarną podstawą i drewnianymi blatami

Sposób na oddzielenie salonu i aneksu kuchennego 

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym, jak każde rozwiązanie w mieszkaniu, ma swoje wady i zalety. Zaletą zapewne jest zaoszczędzenie miejsca, stylowy wygląd. Wadą są np. problemy przy aranżacji; czasem ciężko jest dobrze zaaranżować salon z aneksem tak, by pełnił swoją funkcję. Wiele osób twierdzi też, że salon z aneksem traci swój pierwotny charakter przytulności; dodatkowo w części salonowej domownikom może przeszkadzać zapach i dźwięki dobiegające z kuchni. Możemy spróbować oddzielić te pomieszczenia od siebie optycznie lub tak jak w przypadku zaprezentowanego na zdjęciach projektu salonu z aneksem ścianką telewizyjną jednak zależy to od układu naszego wnętrza.

Salon z aneskem, Sposób na oddzielenie salonu i aneksu kuchennego , kuchnia oddzielona od salonu ścianą telewizyjną

Projekt salonu z aneksem kuchennym 24m2 

Przedstawiony projekt salonu z aneksem kuchennym o powierzchni 24m2 wykonany został przez nas pod indywidualne zamówienie. Zastosowana została jako kolor bazowy jasna szarość ale sama aranżacja salonu z aneksem kuchennym nie jest wykonana w typowo jasnej kolorystyce. Co udowadnia, że przy odpowiedniej aranżacji, doborze elementów nie musimy bać się ciemniejszych barw. Salon z aneksem kuchennym zaprojektowany został w ciepłym drewnie, szarościach, graficie z dodatkiem koloru żółtego i kontrastującą czernią. Aneks kuchenny oddzielony został od salonu ścianą medialną z szafką RTV.

salon-z-aneksem-24m2-pomysl-na-nowoczesna-aranzacje-i-projekt-wnetrz

Zobacz na naszej stronie jaka jest cena zaprojektowania salonu z aneksem kuchennym

Podziel się