Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Co raz chętniej i częściej wybieranym rozwiązaniem w naszym domach i mieszkaniach jest połączenie salonu z kuchnią. Zmieniło się nasze podejście, zmienia się nasz styl życia. Teraz chętniej niż kiedyś stawiamy na otwarte kuchnie. Liczy się dla nas przestronność i otwarta przestrzeń. A takie połączenie zdecydowanie nam osiągnięcie takiego efektu umożliwia. Aranżacje salonu z kuchnią muszą być przemyślane w najdrobniejszym szczególe. Projektowanie salonu z kuchnią nie może być przypadkowe. Ciekawym rozwiązaniem dla tych , którzy nie spędzają zbyt wiele czasu w kuchni oraz nie potrzebują dużo miejsca na nią za to potrzebują   dodatkową przestrzeń do zagospodarowania w małym mieszkanku  jest projekt salonu z aneksem kuchennym. W tym wypadku przeniesienie kuchni do salonu zwalnia nam pomieszczenie kuchenne  gdzie można zaprojektować sypialnię , biuro, garderobę czy pokój dziecięcy. Zależy to już wyłącznie od naszych potrzeb.

Projekt salonu z kuchnią

Projekt salonu z kuchnią powinien ergonomicznie i najbardziej optymalnie zagospodarować wnętrze. Salon z kuchnią ma być strefą nie tylko pięknie zaaranżowaną ale przede wszystkim funkcjonalną. Innymi słowy, ma sprawić , że wnętrze będzie wygodne, praktyczne w użytkowaniu. Decydując się na wykonanie projektu salonu z kuchnią na własną rękę dobrze wszystko przemyślmy i zaplanujmy. W pierwszej kolejności musimy określić nasze preferencje czyli potrzeby i oczekiwania względem zarówno salonu jak i kuchni. Po tym, określmy również nasze możliwości finansowe co do aranżacji salonu z kuchnią i osobno na prace remontowe. Pozwoli nam to mieć rozeznanie na co możemy sobie pozwolić i określić priorytety. Teraz musimy zdecydować o układzie funkcjonalnym w salonie z kuchnią.

Aranżacja salonu z kuchnią

Urządzając salon z kuchnią musimy wiedzieć , że te pomieszczenia muszą ze sobą współgrać stylistycznie. Przyszedł czas na wybór stylu aranżacji. Czy chcemy mieć wnętrze w stylu nowoczesnym, w stylu klasycznym a może w stylu skandynawskim czy stylu glamour. Mamy szeroki wybór. Decyzja ta jest istotna ponieważ to pod nią będziemy decydować o wystroju, kolorystyce oraz wyposażeniu wnętrz. Salon i kuchnia to dwa najważniejsze pomieszczenia w domu.  Salon pełni funkcję reprezentatywną, w nim spędzamy najwięcej czasu z rodziną czy przyjmując gości. To miejsce powinno sprzyjać relaksowi. Kuchnia natomiast jak wiadomo jest sercem każdego domu i oczkiem w głowie każdej Pani domu. Dlatego też, tylko urządzona funkcjonalnie będzie wygodna w użytkowaniu a praca w niej będzie przyjemnością. Ponadto, kuchnia otwarta na salon dodatkowo ma współgrać z salonem.

Projekt kuchni z salonem możemy tak wykonać by kuchnia i salon stanowiły oddzielne części w pomieszczeniu lub były ujednolicone. Jak?  Pierwszym sposobem na uzyskanie pierwszej wersji jest przedzielenie tych stref poprzez wyspę kuchenną, stół z krzesłami lub barek z hokerami. Drugim jest podział optyczny poprzez zastosowanie dwóch różnych rodzajów podłogi na przykład w kuchni płytek ceramicznych a w salonie paneli oraz podział sufitu z różnym rodzajem oświetlenia. Chcąc by salon z kuchnią płynnie się łączyły zastosujmy na przykład taki sam rodzaj podłogi i kolorystykę ścian. Warto w aranżacji kuchni z salonem  postawić na neutralne kolory jako podstawę a mocniejsze kolory wkomponujemy w formie dodatków. W małym salonie z kuchnią użycie ciemnych kolorów ścian, mebli optycznie dodatkowo zmniejszy nam pomieszczenia. Tymczasem, wybór neutralnej bazy kolorystycznej pozwoli nam również na nie drogą , prostą zmianę wystroju salonu z kuchnią poprzez na przykład wymianę tylko dodatków.

95 artykuły w kategori Salony z kuchnią

<< 1 ... 2 3 4 5 6 >>
<< 1 ... 2 3 4 5 6 >>