Salon z kuchnią- nowocześnie urządzony w szarości i drewnie

Publikacja 2020-01-23 13:07:27
Kategorie Salony z kuchnią

Salon z kuchnią- nowocześnie urządzony w szarości i drewnie

Salon z kuchnią to połączenie , które obecnie w aranżacji wnętrz cieszy się popularnością. Kuchnia otwarta na salon sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach jak i dużych domach. To rozwiązanie powoduje wrażenie przestronności, optycznie powiększa wnętrze i nadaje nowoczesnego wyrazu. Tak połączona strefa dzienna daje nam również większe możliwości aranżacyjne. Oczywiście salon z kuchnią oprócz niewątpliwych zalet ma też wady. Chociażby rozchodzenie się dźwięków i zapachów z kuchni do salonu czy widok bałaganu powstającego podczas prac kuchennych z salonu.

Salon z kuchnią to centrum życiowe rodziny dlatego powinien w pełni odpowiadać na potrzeby domowników. To miejsce spotkań z przyjaciółmi, rodziną co stanowi go najbardziej reprezentacyjną częścią mieszkania czy domu. Zastanawiasz się jak urządzić salon z kuchnią funkcjonalnie i nowocześnie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule a zamieszczone zdjęcia salonu z kuchnią mogą być dla Ciebie inspiracją.

Salon z kuchnią: Funkcjonalnie urządzone wnętrze salonu z kuchnią

Aranżacja salonu z kuchnią może sprawić nam trudności. Zarówno jeśli chodzi o urządzenie i zaplanowanie części kuchennej jak i części salonowej. Nie pomaga ilość dostępnych obecnie na rynku rozwiązań, materiałów i elementów wyposażenia wnętrz. To co jest bardzo istotne w aranżacji salonu z kuchnią to zachowanie spójności stylistycznej oraz funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Od tego czy funkcjonalnie zaplanujemy zarówno kuchnie jak i salon zależeć będzie nasz komfort. Planując rozkład mebli kuchennych dobrze zastanówmy się nad tym czy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania jak również nie zapominajmy o potrzebnym miejscu do przygotowywania posiłków czyli odpowiedniej ilości blatu roboczego. Kuchnia to wnętrze , która podobnie jak łazienkę urządzamy na dłuższy czas warto jest wiec dobrze przemyśleć wszystko i zaplanować. W kuchni idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli na wymiar, które pozwolą nam ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Projektowanie salonu również wymaga dogłębnego przemyślenia potrzeb i oczekiwań. Co jest dla nas najistotniejsze, czy duża wygodna sofa lub narożnik, a może duża przemyślana ściana RTV albo miejsce przeznaczone na strefę jadalnianą gdzie znajdzie się duży stół zkrzesłami ioświetleniem ponieważ często organizujemy różnego rodzaju imprezy i scedzamy dużo czasu przy stole. Takie decyzje powinny zapaść na początku. Salon z aneksem kuchennym może być urządzony w taki sposób by optycznie tworzyły jedno pomieszczenie lub odwrotnie optycznie oddzielając salon od kuchni

Wystrój nowoczesnego salonu z kuchnią 

Jeśli chcemy by kuchnia i salon stanowiły jedność to na przykład poprzez zastosowanie jednolitej podłogi czy sufitu uzyskamy taki efekt. Natomiast jeśli chcemy oddzielić optycznie strefę kuchenną od salonowej możemy zrobić to stosując dwa rodzaje podłogi. Innym sposobem by oddzielić od siebie optycznie salon i kuchnie jest zastosowanie wyspy , barku na przykład z wyższą ścianką co również pozwoli nam na ukrycie strefy kuchenne, postawienie stołu pomiędzy kuchnią a salonem lub wyspy. Optycznie oddzielimy kuchnie od salonu stosując dwa rodzaje sufitów. Decydując się na wystrój salonu z kuchnią musimy podjąć decyzję w jakim stylu chcemy wykonać aranżacje salonu z kuchnią. Dopiero wtedy możemy zacząć wybierać materiały, elementy dekoracyjne, meble, dodatki i kolorystykę.

Wystrój nowoczesnego salonu z kuchnią

Wystrój nowoczesnej kuchni z salonem, wsypa w kuchni

Projekt salonu z kuchnią: szary, drewno 

Zamieszczone zdjęcia salonu z kuchnią to projekt wnętrza wykonany przez nas pod indywidualne zamówienie. Salon z kuchnią urządzony został w kolorach szary i drewno w nowoczesnym stylu. Kuchnia została zaprojektowana tak by optycznie ją oddzielić od salonu. Meble kuchenne są na wymiar w kolorze szarym z marmurowym blatem. Wyspa natomiast jest w drewnie. Za kuchnią znajduje się stół z krzesłami i oświetleniem. W salonie znajduje się regał, podwieszana szafka RTV, fotel, sofa oraz stolik kawowy i kominek. Na ścianie telewizyjnej znajduje się beton a na ścianie z sofa dekoracyjne nowoczesne plakaty. Wnętrze salonu z kuchnią pomimo swojego nowoczesnego wyrazu jest też przytulne i ciepłe w odbiorze.

Szukasz pomysłu na urządzenie salonu z kuchnią ? zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz więcej artykułów oraz projekty wnętrz salonu z kuchnią Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji salonu z kuchnią skorzystaj z naszej oferty na projektowanie salonu z kuchnią.

Salon z kuchnią- nowocześnie urządzony w szarości i drewnie

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)