Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salony z miejscem do pracy

Publikacja 2022-08-23 15:09:17
Kategorie Wnętrza Salonu

Wygospodarowanie komfortowego miejsca pracy w oddzielnym pokoju we wnętrzach domu czy mieszkania nie zawsze jest możliwe. To problem pojawiający się często zwłaszcza w małych mieszkaniach - nie zawsze możemy znaleźć sobie miejsce pracy, gdzie zmieścimy wygodne biurko, wszystkie segregatory z papierami i dokumentami, przybory do pisania itp. Dlatego też wiele osób decyduje się na domowy gabinet w pokoju dziennym - urządzone w domu wygodne miejsce pracy, które zastąpi oddzielne biuro. Chcesz, by w Twoim salonie stało biurko, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jak odgrodzić od salonu miejsce pracy? Jak praktycznie zaaranżować biurko? Jak urządzić miejsce do pracy w salonie tak, by było komfortowe, funkcjonalne i pasowało do salonu?

Jak zaprojektować domowe biuro w salonie

Kącik biurowy w salonie jest idealnym rozwiązaniem dla osób przy pracy zdalnej i praktyczne rozwiązanie dla kogoś, kto będzie potrzebował nieco wolnej przestrzeni do pracy, nie mając dla takiej przestrzeni osobnego pomieszczenia. Taka przestrzeń do pracy musi być odseparowana od salonu, by była prywatniejsza, ale też cichsza i spokojniejsza. Jak odpowiednio umiejscowić miejsce pracy w salonie? Jak je urządzić? Zobacz nasze pomysły na praktycznie urządzone salony z miejscem pracy. Oto kilka wskazówek dotyczących aranżacji salonu z miejscem do pracy

 • Podczas aranżacji salonu z miejscem pracy trzeba zadbać o wydzielenie granic między salonem a kącikiem biurowym. Można to zrobić na wiele sposobów, np. poprzez poszczególne meble, dekoracje czy zróżnicowania kolorystyki lub oświetlenia. Oddzielenie stref pozwoli odpowiednio określić odmienne funkcje salonu i strefy pracy.
 • W części biurowej nie może zabraknąć pewnych kluczowych elementów, jak odpowiednie biurko, które w przeciwieństwie do stołu jadalnianego musi być przystosowane do pracy przy komputerze.
 • Powinniśmy zwrócić uwagę na miejsce ustawienia biurka. Biurko ustawione powinno być prostopadle do okna, a także z dala od części dziennej, w ukryciu.
 • Miejsce pracy nie może dominować nad salonem. Taki kącik pracy urządzono zawsze jako dodatek do salonu - niech miejsce pracy pasuje do salonu, a nie odwrotnie.

Domowe biuro w salonie

Jak urządzić salon z miejscem pracy?

Skoro urządzasz miejsce pracy w strefie dziennej, musisz zadbać o odpowiedni wystrój własnego salonu. Miejsce pracy stanowi osobną część salonu, dlatego część wypoczynkowa będzie całkowicie się od niej różnić. Pokój dzienny urządzony powinien być ze szczególną uwagą na jego wyjątkową przytulność, która będzie skutecznie kontrastować z kącikiem pracy.

Wszyscy wiemy, że sercem każdego salonu jest wygodna sofa, lub komplet wypoczynkowy. Wnętrze salonu pełni funkcję reprezentacyjną - to tam przyjmiemy gości i to salon musi zrobić na nich najlepsze wrażenie. Dlatego też to właśnie sofa jest najważniejszym wnętrzem całego salonu z biurkiem, nie pozwólmy więc, by biurko zajęło jej miejsce. Oprócz sofy lub gotowego kompletu wypoczynkowego w każdym salonie pojawią się stolik kawowy i szafka RTV z telewizorem. Czasem za regałem pełniącym funkcję szafki RTV urządza się miejsce pracy - tak, by z części wypoczynkowej blat był niewidoczny.

W salonie z biurkiem warto zadbać o ciepłą, i przytulną kolorystykę. Będzie to kontrastować z miejscem pracy, które często daje uczucie prawdziwego miejsca pracy w firmie.

Praktyczna aranżacja miejsca do pracy w salonie

Praktyczna aranżacja miejsca do pracy w salonie

Jak przytulnie i praktycznie zaaranżować miejsce wypoczynku i miejsce pracy?

Urządzając salon z biurkiem często możemy napotkać wiele problemów - czy to kłopoty z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni czy z przestronnością wnętrza. Bardzo często też brakuje wystarczająco miejsca na wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Poniżej jednak zobaczysz kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealną aranżację pokoju dziennego z kącikiem pracy.

 • W każdym wnętrzu najważniejsze jest jego wyposażenie. Powinniśmy zadbać o jak najpraktyczniejsze meble, by wnętrze było o wiele bardziej funkcjonalne. Często takie meble pozwolą nam na więcej przestrzeni do przechowywania. W salonie z biurkiem powinny stanąć takie meble, jak kanapa ze skrzynią, stolik kawowy z szufladami czy półkami lub fotele i pufy ze schowkami.
 • Powinniśmy odpowiednio wykorzystać potencjał ścian. Strefa pracy powinna uwzględnić takie elementy, jak półki, szafki i różne tablice. Dzięki takim elementom zyskamy o wiele więcej miejsca do przechowywania.
 • Oświetlenie w salonie z miejscem pracy jest ważniejsze, niż się wydaje. Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, które pozwoli zarówno na wypoczynek we wnętrzu strefy wypoczynkowej salonu, ale też na koncentrację i skupienie w czasie pracy w kąciku biurowym. Jest wiele sposobów na to, by odpowiednio oświetlić części pokoju dziennego - różnego rodzaju lampki, kinkiety, żyrandole, listwy LED itd. to proste rozwiązania, które zdecydowanie urozmaicą nasze wnętrze.
 • Pamiętajmy, by zachować umiar w dodatkach! Zbyt wiele przedmiotów, dekoracji i dodatków sprawi, że wnętrze wyda się po prostu zagracone i przytłaczające. Mniej znaczy więcej, zwłaszcza w przypadku dekorowania. Pamiętajmy też, by nie trzymać na biurku zbyt wielu rzeczy, które mogą tylko zaburzyć ład pokoju dziennego - przechowujmy takie przedmioty w różnych szafkach czy półkach.

Przytulne miejsce do pracy i wypoczynku

Jak oddzielić kącik biurowy od pokoju dziennego?

We wnętrzu salonu kącik biurowy musi być oddzielony od sąsiadującej w salonie strefy wypoczynkowej. Obie części salonu są różne i pełnią różne funkcje - trzeba je odpowiednio od siebie oddzielić, by nie wprowadzić chaosu. Jest na to kilka praktycznych sposobów, więc jeśli nie wiesz, jak oddzielić miejsce na pracę biurową od części wypoczynkowej salonu, sprawdź nasze podpowiedzi poniżej!

 • Czasami, zwłaszcza w dużym pokoju dziennym, najłatwiej jest po prostu wydzielić dwie strefy wnętrza, jedną dla części wypoczynkowej, a drugą na dodatkowe miejsce dla biurka. To proste rozwiązanie, ale jeżeli nie przeszkadza nam widok biurka umieszczonego w salonie, będzie strzałem w dziesiątkę.
 • Wykonując pracę biurową często może nam zabraknąć miejsca na przechowywanie wszystkich dokumentów, segregatorów, papierów, przyborów itp. Sprawdzi się wtedy rozwiązanie na oddzielenie przestrzeni biurowej regałem. Dzięki regałowi zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Regał możemy też użyć by wyeksponować w nim zdjęcia, książki, pamiątki.
 • Potrzebne Ci ukryte biurko? Możemy zaaranżować pokój biurowy... w formie mebla. Jest możliwość, by zaaranżować miejsce do pracy w salonie ukryte w szafie na wymiar z przesuwnymi drzwiami. Wbrew pozorom w takiej szafie znajdziemy wygodne miejsce na wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.
 • W przeciwnym wypadku jest też rozwiązanie w formie szklanej ścianki. Oddzielenie w ten sposób biura od salonu jest odważnym, ale i stylowym pomysłem, i wpasuje się idealnie w nowoczesne wystroje salonów.

Kącik biurowy oddzielony od salonu regałem

Aranżacja miejsca pracy w pokoju dziennym

Nie jest trudno dopasować miejsce pracy do stylu aranżacji salonu. To niezbyt skomplikowane wnętrze i tak naprawdę często trudniej jest odpowiednio ustawić biurko w salonie niż umeblować część miejsca pracy. Poniżej powiemy nieco o tym, co powinno znaleźć się w strefie pracy w pokoju dziennym.

Każde miejsce pracy w domu, czy to jako osobny pokój czy jako dodatek do wnętrza, musi mieć komfortowe i wygodne biurko. No bo jak urządzić miejsce pracy bez szerokiego biurka, które pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy? Bardzo ważna jest szerokość blatu biurka - blat powinien być wystarczająco szeroki, by pomieścił wszystkie akcesoria, przedmioty, a także urządzenia. I jako że często w takim miejscu pracy potrzeba wiele przestrzeni do przechowywania, możemy zastanowić się nad biurkiem z nadstawką, które pozwoli na przechowanie większej ilości rzeczy w ukryciu. Istotne są więc też różne inne elementy do przechowywania, tak jak wspomniane wcześniej szafki, regały i półki.

Niesamowicie istotne jest odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Odpowiednie światło pomoże nam się skoncentrować. Nie wybierajmy jaskrawych i jasnych świateł - tylko pogorszą efekt, który wywierają na nas promienie elektromagnetyczne z ekranu monitora. Nieco cieplejsze i mniej jaskrawe źródła oświetlenia polepszą charakter miejsca pracy.

Porządek w miejscu pracy oznacza lepsze samopoczucie przy pracowaniu. Starajmy się zachowywać względny porządek na blacie biurka i nie zagracajmy miejsca pracy dekoracjami i dodatkami. Przez nie trudno będzie nam się skoncentrować, mogą one też przytłoczyć wnętrze.

Chcesz urządzić w salonie małą strefę pracy? W salonie biurko wcale nie jest aż tak trudne do urządzenia, jak się to mogło wydawać. Jeśli jednak dalej nie jesteś pewny, jak wkomponować we własny wystrój salonu kącik pracy, możesz spojrzeć na naszego bloga, gdzie zobaczysz mnóstwo zrealizowanych projektów mieszkań w różnych stylach i o różnej powierzchni. Znajdziesz masę inspiracji i pomysłów na pokój dzienny, zorganizowanie miejsca do pracy w salonie, sypialni czy oddzielnym pokoju. A jeśli potrzebujesz pomocy w urządzenie swojego wnętrza koniecznie sprawdź naszą ofertę. Profesjonalny projektant wnętrz z naszej firmy może wykonać dla Ciebie projekt salonu online z miejscem do pracy idealnie dostosowany do Twoich potrzeb, a przede wszystkim możliwości finansowych.

Podziel się