Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Sposoby i wskazówki na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu

Publikacja 2022-07-02 14:38:19
Kategorie Pokoje dziecięce

Urządzanie pokoju dziecięcego nie jest takie proste, jak się wydaje. Wiele osób przy urządzaniu mieszkań czy domów największy kłopot ma przy odpowiedniej aranżacji pokoju dla swojej pociechy. Trzeba w końcu pogodzić nasze wymagania z marzeniami dziecka. Dodatkowa trudność dochodzi wtedy, gdy urządzamy pokój dziecka na poddaszu – te złośliwe skosy mogą stwarzać problemy przy urządzaniu pokoju dziecięcego. Jakie są sposoby na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu?

Dziś dowiesz się :

  • Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Oraz poznasz :

  • 4 wskazówki na aranżacje pokoju dla dziewczynki na poddaszu;
  • 4 wskazówki na aranżacje pokoju dla chłopca na poddaszu.

Aranżacja wnętrza pokoju dla dziecka na poddaszu może być kłopotliwa. Nie dość, że trzeba poradzić sobie z nierzadko małym metrażem pomieszczenia i skosami pomniejszającymi wnętrze, to jeszcze trzeba urządzać wnętrze na podstawie oczekiwań dziecka. Jeżeli Tobie aranżacja pokoju dziecka na poddaszu też sprawia problem, bez obaw – dziś pomożemy Ci i odpowiemy na najczęściej zadawane pytanie przy aranżacji pokoju dziecka na poddaszu.

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu. Sposoby na aranżacje pokoju dziecka na poddaszu 

Aranżacja pokoju dziecięcego na poddaszu może być trudna, ale nie jest niemożliwa – podpowiemy Ci, jak urządzić praktyczny i piękny pokój dziecięcy na poddaszu.

Nie będzie dla nikogo niczym szokującym to, że urządzanie pokoju na poddaszu daje dodatkowe ograniczenia i limituje naszą kreatywność przy aranżacji. Pokoje na poddaszu często są małe, dodatkowo skosy odejmują praktycznie ćwierć metrażu pokoju – jak sobie z tym poradzić? Najprostsze będzie skorzystanie ze specjalnie przygotowanych dla małych pokoi mebli wyposażenia, a także użycie elementów wystroju wnętrza, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze.

By pokój dziecka na poddaszu był funkcjonalny, można skorzystać z wielofunkcyjnych i praktycznych mebli wyposażenia. Idealne będzie np. łóżko z antresolą, które możemy postawić przy wyższej ścianie. Pod antresolą możemy ustawić biurko, które musiałoby wcześniej zająć dodatkową przestrzeń. Są też pewne elementy wystroju wnętrza, które pomogą sprawić we wnętrzu wrażenie przestronności – idealnie sprawdzą się do tego kolorystyka i dobre oświetlenie. Jasne barwy mogą świetnie optycznie powiększyć całe wnętrze. W przypadku pokoju dziecka rzadko dominują barwy neutralne, jak biel czy jasne szarości, warto więc użyć jasnych, ale stonowanych odcieni nieco bardziej kolorowych barw. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie całego wnętrza – światło będzie odbijało się od jasnych barw, optycznie powiększając całe wnętrze.

Ściany kolankowe w pokoju dziecka na poddaszu da się funkcjonalnie wykorzystać. Idealnie zmieszczą się tam szafki i regały na zabawki. Dzięki temu cała przestrzeń wnętrza będzie funkcjonalnie wykorzystana i nie zmarnuje się żadna część pomieszczenia.

Sposoby i wskazówki na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu

4 wskazówki na aranżacje pokoju dla dziewczynki na poddaszu 

Na aranżacje pokoju dla dziewczynki na poddaszu składa się wybór kolorystyki wnętrza, doboru mebli, oświetlenia oraz dekoracji i dodatków. To jakie wybierzemy kolory, meble, oświetlenie i dodatki będzie miało znaczący wpływ na wystrój całego pokoju.

Kolorystyka w aranżacji pokoju dziewczynki na poddaszu 

W pokojach dziewczynki często widzimy stereotypowy róż, ale nie jest to jedyna opcja – jest wiele innych barw, które pasują do pokoju dziewczynki. Skoro aranżujemy ten pokój na poddaszu, odcienie tych barw muszą być jasne, by optycznie powiększyć to małe wnętrze. Przykładami barw do pokoju dziewczynki są np. zieleń i błękit, pomagające się uspokoić, oraz wesoła żółć, kojarząca się z promykami słońca. Warto także spróbować wkomponować we wnętrze elementy bieli, beżu czy szarości – niech jednak te barwne kolory dominują we wnętrzu.

Jakie meble wybrać w pokoju dziewczynki na poddaszu? 

W każdym pokoju dziecka znajdzie się m.in. łóżko. W pokoju dziewczynki warto ustawić łóżko w bajkowym kształcie, np. zamku księżniczki. Łóżko będzie wtedy idealnym miejscem także do zabawy. W pokoju dziewczynki ważne jest też miejsce do nauki – zadbajmy o biurko, a także meble do przechowywania przyborów szkolnych. Ważne jest też wydzielone miejsce do zabawy, w którym znajdzie się przede wszystkim szafka do przechowywania zabawek.

Dodatki i dekoracje w pokoju dziewczynki na poddaszu 

W pokoju dziewczynki muszą się znaleźć odpowiednie dekoracje – a pokoju dziecka zawsze jest ich sporo. Kolorowe poduszki, koce i dywan będą idealnymi dekoracjami pokoju małej księżniczki. Oprócz tego przydadzą się np. plakaty w motywie ulubionej bajki dziewczynki, a także porozkładane po szafkach lalki. Aranżacja pokoju dla dziewczynki na poddaszu zmusza nas jednak do zachowania umiaru w dodatkach – przesada w dekoracjach spowoduje, że wnętrze wyda się nimi przepchane.

Oświetlenie w pokoju dziewczynki na poddaszu 

Ważne jest też odpowiednie oświetlenie. Im jaśniej we wnętrzu, tym lepiej – oświetlone wnętrze wyda się większe i przestronniejsze, co zawsze wyjdzie na plus. Warto też pomyśleć o dodatkowych źródłach oświetlenia – idealne będą np. dekoracyjne lampki w różnych kształtach, np. chmurek. Pamiętajmy też o oświetleniu naturalnym, nie zasłaniajmy więc okien i wpuśćmy do pomieszczenia więcej promieni słońca.

Pokój dla dziewczynki na poddaszu

4 wskazówki na aranżacje pokoju dla chłopca na poddaszu 

Urządzenie pokoju chłopca działa na podobnych zasadach, co urządzenie pokoju dziewczynki. Trzeba zadbać o odpowiednie meble, kolory, dodatki i światło, by za pomocą tych czterech elementów stworzyć idealną aranżacje pokoju chłopca na poddaszu.

Pokój dla chłopca na poddaszu

Elementy wyposażenia w aranżacji pokoju chłopca na poddaszu 

Tak jak w pokoju dziewczynki, łóżko w pokoju chłopca może przybrać różne kształty, np. w kształcie bramki lub samochodu wyścigowego. Dzięki temu strefa odpoczynku równie dobrze może mieć coś ze strefy zabawy. W samej strefie zabawy musi znaleźć się, rzecz jasna, mebel do przechowywania zabawek, a obok tego wszystkiego trzeba znaleźć miejsce na strefę nauki, gdzie znajdzie się biurko.

Jakie barwy wybrać w aranżacji pokoju chłopca na poddaszu? 

Tak jak wcześniej, barwy w pokoju chłopca na poddaszu powinny być jasne, ale stonowane, by móc optycznie powiększyć wnętrze. Oprócz stereotypowego błękitu w pokoju chłopca na poddaszu można znaleźć takie barwy, jak zieleń, czerwień, czy żółć, a nawet neutralne barwy, jak biel i szarość.

Dodatki w pokoju chłopca na poddaszu 

W pokoju dziecięcym dodatków jest o wiele więcej niż w innych wnętrzach, ale przez to, że urządzamy ten pokój na poddaszu, gdzie przestrzeni do dyspozycji za wiele nie mamy, z dekoracjami trzeba zachować umiar. Idealna będzie np. tapeta na ścianę, które może nawiązywać do zainteresowań chłopca, np. tapeta w motywie piłki nożnej czy kosmosu. Tak samo do zainteresowań dziecka mogą nawiązywać plakaty. W pokoju ważny jest też odpowiedni dywan, na którym zabawa będzie przyjemniejsza niż na panelach.

Jak odpowiednio oświetlić pokój chłopca a poddaszu? 

Aranżacja pokoju chłopca na poddaszu zmusza nas do jak największego optycznego powiększenia przestrzeni wnętrza – dobre oświetlenie nam w tym pomoże. Tak jak w pokoju dziewczynki, lampki mogą tu przyjmować różne kształty, np. chmurki, rakiety czy samolotu, i równie dobrze pełnić funkcję dodatkowej dekoracji. Ważne jest też rzecz jasna światło główne – nie może być jednak zbyt jaskrawe, zwłaszcza gdy dziecko jest nadpobudliwe. Niech będzie jednak wystarczająco jasne, by dobrze oświetlić przestrzeń pokoju.

Aranżacja pokoju dziecka na poddaszu nie jest prostym zadaniem. Poradzenie sobie z oczekiwaniami dziecka i limitami przestrzeni wnętrza może być drogą przez mękę, ale po przeczytaniu powyższych porad, urządzenie pokoju dla dziecka na poddaszu może być przyjemnym doświadczeniem.

 

 

 

Podziel się