Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jasne i przestronne małe mieszkanie

Publikacja 2020-01-08 16:13:17
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Urządzenie mieszkania to dla każdego z nas nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli urządzamy małe mieszkanie. Mamy do podjęcia wiele ważnych decyzji, które będą rzutowały na to jak w efekcie będzie nam się mieszkać. Poza zadbaniem o wizualną stronę mieszkania musimy również zadbać o funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. To od tego będzie zależało czy będziemy czuć się w mieszkaniu komfortowo.

Kiedy projektujesz swoje wymarzone mieszkanie warto jest trzymać się kilku ważnych zasad, wykonywać wszelkie czynności we właściwej kolejności. Przyda się również dobry plan i sprecyzowanie swoich oczekiwań, potrzeb co do każdego z wnętrz mieszkania z osobna. W przeciwnym razie albo będziemy niezadowoleni z efektu końcowego albo narazimy się na niepotrzebne wydatki związane z przeróbkami czy nieprzemyślanymi zakupami. Planowanie układu funkcjonalnego w pomieszczeniach zawsze rozpocznij od dokładnego pomiaru z uwzględnieniem wnęk, otworów okiennych i drzwiowych. Zastanów się jakie są Twoje oczekiwania co do wystroju mieszkania, zdecyduj w jakim stylu chcesz urządzić swoje wymarzone mieszkanie i zachowaj spójność stylistyczną wnętrz.

Pomysł na salon z kuchnią i holem: aranżacja salonu z aneksem kuchennym i holem 

Kiedy urządzamy niewielkie mieszkanie co raz częściej decydujemy się na rezygnacje z małej, ciasnej, zamkniętej kuchni na rzecz połączenia salonu z aneksem kuchennym a nawet i połączonego z przedpokojem. Salon z kuchnią daje możliwość otwartej przestrzeni co dziś jest efektem pożądanym w naszych domach i mieszkaniach. Oczywiście połączenie salonu z kuchnią ma swoje zalety jak również wady do których należą między innymi rozchodzenie się dźwięków z kuchni do salonu jak i zapachów. Tym samym konieczne jest częstsze odświeżanie części salonowej. Inną z wad jest widok kuchennego rozgardiaszu z salonu.

Zastanawiasz się jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Musisz zadbać o spójność stylistyczną wnętrza salonu z kuchnią, funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni oraz wystrój salonu z kuchnią w którym będziesz czuć się dobrze i z przyjemnością będziesz wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzać w nim czas. Przemyśl dobrze ustawienie aneksu kuchennego, planując miejsce robocze oraz do przechowywania. Urządzając salon z aneksem kuchennym musisz zdecydować czy chcesz optycznie podzielić te dwie strefy czy odwrotnie. Podzielisz optycznie część kuchenną od salonowej poprzez zastosowanie na przykład innego rodzaju podłogi, zastosowanie dwóch sufitów czy przedzielenie ich poprzez ustawienie stoły lub barku.

W zamieszczonej w artykule na zdjęciach aranżacji salonu z kuchnią podział wyznaczają dwa rodzaje podłogi. Projekt salonu z kuchnią wykonany jest w kolorystyce biel, szarość i drewno. Meble w aneksie kuchennym są wykonane na wymiar, górne szafki są zaplanowane pod sam sufit w celu zwiększenia miejsca do przechowywania. Pomiędzy aneksem kuchennym a salonem został zaplanowany niewielki stół. W części salonowej znajduje się narożnik w kolorze szarym , stolik kawowy oraz podwieszana szafka RTV. Wnętrze salonu z aneksem kuchennym jest jasne, optycznie wydaje się przestronniejsze a drewno zastosowane w projekcie ociepla je wizualnie. Przedpokój nawiązuje stylistycznie do całości aranżacji mieszkania.

Pomysł na salon z kuchnią i holem: aranżacja salonu z aneksem kuchennym i holem

Połaczony salon z kuchni i hol

Sypialnia – aranżacja sypialni: biel, szarość, drewno 

Sypiania to nasz azyl. Miejsce odpoczynku, relaksu. Sen potrzebny jest każdemu z nas i nie bez znaczenia jest w jakim wnętrzu śpimy. Każdy z nas marzy o sypialni , nie każdy jednak ma osobne pomieszczenie z przeznaczeniem na sypialnie. Często kiedy je mamy jest to wnętrze do aranżacji którego przykładamy najmniej uwagi. Chociażby dlatego, że jest to najbardziej intymne wnętrze w naszym mieszkaniach do którego nie zapraszamy naszych gości. A jest to błąd. Sypialnia powinna być urządzona z dbałością o najmniejszy szczegół. To nie tylko dopasowane, wygodne łóżko, istotny jest również wystrój sypialni.

Zaprezentowany na zdjęciach projekt sypialni wykonany został w kolorystyce biel, drewno, szarość z dodatkiem ożywiającej wnętrza mięty. Aranżacja sypialni nawiązuje do całości mieszkania. W sypialni znajduje się duże łóżko z szafkami nocnymi oraz szafa w zabudowie do samego sufitu z przesuwnymi drzwiami. W pomieszczeniu zastosowano podwieszany sufit z oświetleniem.

Sypialnia – aranżacja sypialni: biel, szarość, drewno

Nowoczesna łazienka w kolorach biel i drewno 

Mała łazienka wymaga optycznego powiększenia wnętrza oraz przemyślanego zagospodarowania przestrzeni. Urządzanie małej łazienki bywa niełatwe. Zmieszczenie wszystkiego na niewielkiej przestrzeni sprawia trudności jak również decyzja co do wystroju łazienki potrafi spędzić sen z powiek. Jeśli chcesz optycznie powiększyć swoją łazienkę zdecyduj się na jasne kolory, jednolite duże płytki, zrezygnuj z dużej ilości wzorów, kolorów i faktur. Pomyśl o odpowiednim oświetleniu i możliwie jak największym lustrze. Przedstawiony w artykule projekt łazienki wykonany został w kolorystyce bieli i drewna. W łazience znajduje się wanna z parawanem, podwieszana szafka z umywalką i lustrem oraz wc. W aranżacji łazienki zastosowano dwa rodzaje płytek w kolorze białym oraz płytki drewniane. Dzięki czemu wnętrze jest optycznie powiększone a przy tym ocieplone.

 Jeśli nie wiesz jak urządzić swoje mieszkanie, brakuje Ci pomysłu, potrzebujesz pomocy zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie mieszkania zamów projekt mieszkania i pozwól nam spełnić Twoje marzenia o pięknym i funkcjonalnym mieszkaniu.

Nowoczesna łazienka płytki białe 3d, płytki imitujące drewno

Podziel się