projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Urządzamy salon z aneksem kuchennym: pomysł, zdjęcia, porady

Publikacja 2019-07-15 12:35:54
Kategorie Salony z kuchnią

Urządzamy salon z aneksem kuchennym: pomysł, zdjęcia, porady

Połączenie aneksu kuchennego z salonem to często wybierane przez ans rozwiązanie. Dzięki niemu uzyskujemy wrażenie większej przestrzeni i nowoczesnego wnętrza. Ma swoje wady i zalety. Swoich zwolenników jak i przeciwników. Aranżacja salonu z aneksem kuchennym musi być dobrze przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Dobrze zaprojektowany salon z aneksem kuchennym stanie się wizytówką naszego mieszkania. Jeśli nie wiesz jak urządzić salon z aneksem kuchennym zapoznaj się z galeria zdjeć na naszym blogu oraz artykułami na temat urządzania wnętrz. Znajdziesz na nim pomysły na urządzenie salonu z aneksem kuchennym i nie tylko. Wykonane przez nas projekty salonu z kuchnią czy projekty salonu z aneksem kuchennym stanowić mogą inspirację. W artykule przedstawimy zasady jakimi powinien się kierować każdy kto urządza salon z aneksem kuchennym by w efekcie końcowym uzyskać salon z aneksem kuchennym urządzony funkcjonalnie i nowocześnie.

Jak zatem urządzić salon z aneksem kuchennym? Na co zwrócić uwagę? od czego zacząć?

Funkcjonalny i nowoczesny salon z aneksem kuchennym 

O naszej wygodzie, komforcie na co dzień będzie decydował układ funkcjonalny naszego salonu z aneksem kuchennym. Salon i kuchnia powinny być dopasowane do nas i naszego stylu życia. Powinny odpowiadać na nasze potrzeby. Dlatego zanim zaczniemy wybierać kolory ścian, meble i dodatki powinniśmy dobrze przemyśleć jak wnętrze salonu z aneksem kuchennym będzie zagospodarowane. Dobrym pomysłem będzie chociażby odtworzenie wnętrza na papierze by optymalnie zaplanować przestrzeń. Powinniśmy określić kształt oraz rozmiar zabudowy kuchennej, miejsce i odpowiednią jego ilość na stół i krzesła do jadalni jak i na wyposażenie strefy wypoczynku w salonie. Urządzając salon z aneksem pamiętać musimy , że kuchnia nie powinna przytłoczyć wnętrza jak również o tym, ze będzie częścią salonu i pozostawać będzie na widoku. Istotną decyzją jaką musimy podjąć jest wybór stylu w jakim chcemy by aranżacja salonu z aneksem kuchennym była wykonana.

Urządzamy salon z aneksem kuchennym: pomysł, zdjęcia, porady

Aranżacja aneks kuchennego w salonie 

Zabudowa w aneksie kuchennym powinna współgrać z salonem i praktycznie się w niego wtopić. Powinna być lekka, praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Decydując o zabudowie kuchennej lepiej jest wybrać zamknięte funkcjonalne szafki i zrezygnować z otwartych półek chociażby w celu zachowania większego porządku. Zabudowa mebli wykonywana na wymiar będzie zapewne bardziej funkcjonalna i pozwoli nam na wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Chociażby zwiększy przestrzeń do przechowywania poprzez na przykład zabudowę górnych szafek pod sam sufit. Sprzęty jakie wybierać będziemy do aneksu kuchennego lepiej jak będą do zabudowy. Pomyślmy również o dobrej jakości pochłaniaczu gdyż zapachy dobiegające z kuchni będą rozprzestrzeniać się na część salonu. Meble kuchenne w aneksie powinny być jasne, proste i nie przykuwające uwagi. Takim przykładem będzie zabudowa kuchenna z białymi, prostymi frontami i na przykład drewnianym blatem. Lekko, nowocześnie i przytulnie. Jeśli nie potrzebujemy wiele miejsca do gotowania warto zabudowę meblową zaprojektować na jednej ze ścian. Jeśli zaś przeciwnie potrzebujemy w kuchni więcej miejsca i blatu roboczego rozważmy układ w kształcie litery L. Ewentualnie możemy zdecydować się na półwysep kuchenny lub wyspę. Przede wszystkim pamiętajmy, że kuchnia ma się stylistycznie łączyć z salonem. Jej wystrój powinien pasować do aranżacji strefy salonu.

Jak urządzić salon połączony z aneksem kuchennym 

Duży salon daje nam więcej możliwości aranżacyjnych. Co oczywiście nie znaczy że mały salon nie może być funkcjonalnie i pięknie urządzony. Kiedy decyzje o układzie funkcjonalnym oraz wyborze stylu aranżacji zostały już podjęte możemy przejść do wyboru elementów wyposażenia i wystroju wnętrza salonu. Tu by uzyskać pożądany efekt warto zadbać o najdrobniejszy szczegół jak chociażby spójność kolorystyczną, odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych. Zarówno w małym jak i dużym salonie musimy pomyśleć o odpowiednio dobranym oświetleniu, które będzie stanowiło również element dekoracyjny. Musimy zastanowić się co ma być punktem centralnym. Czy ma być to na przykład ściana RTV czy inaczej ściana za wypoczynkiem. Aranżacja salonu to również dodatki , które podkreślają , nadają charakteru. W małym salonie nie przesadzajmy z ich ilością. Wybór dodatków to ostatni krok jaki musimy zrobić urządzając salon z aneksem kuchennym. Ich role stanowić może dekoracyjna ściana, nowoczesne plakaty, wazony, poduszki dekoracyjne, dywan, ramki czy wspomniane wcześniej oświetlenie. Dodatki mają być wisienką na torcie , nie mogą przytłoczyć i obciążyć wnętrza. Najlepiej kierować się zasadą minimalizmu, mniej znaczy więcej.

Jak urządzić salon połączony z aneksem kuchennym , biały, szary i drewno, dodatki zielonego

Pomysł na salon z aneksem kuchennym 

Zamieszczone w artykule zdjęcia salonu z aneksem kuchennym to projekt wnętrza wykonany pod indywidualne zamówienie. Biel, szarości, drewno i dodatki jungle. Zabudowa kuchenna to białe, proste fronty, szafki górne zabudowane pod sam sufit. Kształt zabudowy zaprojektowany został w kształcie litery L. Obok znajduje się stół z krzesłami. W części salonowej znajduje się duży szary narożnik, stolik kawowy, szafka RTV i regały. Całości aranżacji dopełniają dodatki w formie oświetlenia, plakatów, poduszek, dywanu i ozdobnych donic. Salon z aneksem kuchenny jest funkcjonalnie zagospodarowany, jest jasny i przytulny.

Pomysł na salon z aneksem kuchennym, Biel, szarości, drewno i dodatki jungle, Całości aranżacji dopełniają dodatki w formie oświetlenia, plakatów, poduszek, dywanu i ozdobnych donic

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)