projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Urządzamy wnętrza – jak dobrać właściwie oświetlenie ?

Publikacja 2019-02-15 11:47:59
Kategorie Mieszkanie

Urządzamy wnętrza – jak dobrać właściwie oświetlenie ?

Urządzając wnętrze poza doborem kolorystyki, dodatków, elementów dekoracyjnych musimy jeszcze pomyśleć o właściwie dobranym oświetleniu w aranżacji wnętrza. Oświetlenie jest niezwykle istotne.Ma wpływ na wygodę i komfort przebywania w pomieszczeniach. Dobór oświetlenie musimy przemyśleć równie dokładnie co inne elementy wystroju wnętrza. I to już na samym początku planowania aranżacji. By dobrze określić rozplanowanie źródeł światła. To ważne by było ono funkcjonalnie rozplanowane a jednocześnie dodawały uroku wnętrzu. W aranżacji wnętrz oświetlenie odgrywa potężną rolę. Ale nie tylko ze względu na to, że dodaje blasku, charakteru ale i przede wszystkim ważne jest jego odpowiednie zastosowanie w życiu każdego z nas. Odpowiednia ilość światła wpływa na nasze zdrowie, poczucie relaksu, pracę i jej wydajność. Urządzając mieszkanie zadbajmy by było możliwie jak najwięcej źródła światła naturalnego. Trzeba wiedzieć i z góry zaplanować gdzie jaki rodzaj światła zastosujemy. Wysokie jego natężenie sprawdzi się w skupieniu uwagi podczas pracy natomiast tam gdzie odpoczywamy mniej światła zapewni nam lepsze poczucie zrelaksowania. Tak więc oświetlenie to nie tylko jego design ale i funkcjonalność.

Aranżacja wnętrza – rodzaje oświetlenia

Każde wnętrze w mieszkaniu powinno mieć dostosowany rodzaj oświetlenia. W kuchni łazience dobrym wyborem będą światła punktowe. Idealną ozdoba do salonu, jadalni czy sypialni będą duże pojedyncze lampy. Na schodach czy w przedpokoju dodatkowym oświetleniem może być oświetlenie podłogowe czy inaczej takie wpuszczane w ściany. Oprócz kwestii funkcjonalności oświetlenia istotna jest też kwestia nadania wnętrzu poprzez oświetlenie właściwego klimatu . Oświetlenie podzielić możemy na główne, dekoracyjne oraz miejscowe. Możemy je dowolnie mieszać, uzupełniać by podkreślić charakter wnętrza. Dodać przytulności, nastrojowości. Zastosowanie właściwie oświetlenia jest również sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni.

Aranżacja wnętrza – rodzaje oświetlenia

Źródła światła i jego barwy 

Żarówki, świetlówki, żarówki LED to najczęściej stosowane źródła światła w naszych domach. różni je od siebie : cena, wydajność, długość świecenia a nawet barwa. Tradycyjne żarówki dają barwę ciepłą, lekko żółtą. Są białe, przezroczyste lub barwione. Halogenowe światło ma zimniejszą , naturalniejszą barwę. Do niewątpliwych zalet należy czas świecenia. Od jasnych po tradycyjnych barw żarówek występują świetlówki. Energooszczędne, dłużej świecą. Jednak nadają się do pomieszczeń gdzie światło włączone jest dłużej. Ze względów praktycznych istotne jest również to jaka barwę światła wybierzemy. Tam gdzie pracujemy przyda się chłodniejsza. Cieplejsze światło natomiast nada w salonie klimatu i przytulności.

Urządzamy wnętrza, jak dobrać właściwie oświetlenie ?

Oświetlenie w aranżacji wnętrza

Podsumowując aranżacja salonu bez doboru właściwego oświetlenia jest niemożliwa nie tylko ze względów wizualnych ale i praktycznych. To samo dotyczy się pomieszczenia jakim jest kuchnia. Tu oświetlenie również będzie dla nas istotne ze względów funkcjonalnych ale i może nadać wnętrzu charakteru. Sypialnia czy biuro tu również musimy zastosować właściwie wnętrzu oświetlenie. W pierwszym pozwalające się wyciszyć, odpocząć, zrelaksować. W tym drugim natomiast uwzględnić takie , które pozytywnie wpłynie na nasza koncentracje, efektywność działania. Dobrze dobrane oświetlenie jest kluczowe pod względem efektu aranżacji jak również funkcjonalności i wygody.

Oświetlenie w aranżacji wnętrza

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)