Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Wiatrołap z lamelami. Pomysł na aranżacje przedpokoju

Publikacja 2022-05-04 13:54:37
Kategorie Wnętrza przedpokoju

Wiatrołap to pomieszczenie występujące w wielu domach jednorodzinnych. Jest to strefa oddzielająca wejście do domu od wnętrza. Wiatrołap pełni funkcje z jednej strony reprezentacyjną, z drugiej jest to strefę przechowywania ubrań wierzchnich, butów. Wiatrołap pełni jednak też istotna funkcję, która ma na celu izolowanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, zapobiega utracie ciepła z domu.

Zastanawiasz się jak praktycznie i w dobrym stylu urządzić wiatrołap? Zobacz pomysł na aranżacje wiatrołapu z lamelami.

Wiatrołap. Pomysł na aranżacje przedpokoju 

Jeżeli bierzemy pod uwagę usytuowanie wiatrołapu nazywanego przedsionkiem czy sieni to wyróżnić możemy dwa rodzaje: zewnętrzny i wewnętrzny. Ten pierwszy stanowi dobudówkę przed domem a drugi jest wpisany w bryłę domu. Wiatrołap może służyć za przedpokój tak by hol nie musiał pełnić już funkcji przechowywania. Bez względu na to czy jest to duży czy mały wiatrołap warto tą przestrzeń mądrze wykorzystać i zagospodarować funkcjonalnie nie zapominając przy tym o wizualnej stronie. Skoro wiatrołap to pomieszczenie do , którego wchodzimy bezpośrednio z dworu warto zagospodarować go na przechowywanie ubrań wierzchnich, butów, czapek. Przydadzą się więc wieszaki, szafka na buty, szafa, lustro, siedzisko. Aranżacja wiatrołapu powinna uwzględniać odpowiednio dobrane materiały na podłogę i ściany jak również oświetlenie.

Wiatrołap to niewielkie jednak bardzo istotne pomieszczenie łączące części domu o różnych funkcjach. Umożliwia nam wygodne przygotowanie się do wyjścia z budynku, a dodatkowo zapobiega uciekaniu ciepła z mieszkania. Wiatrołap funkcjonalnie i estetycznie urządzony stanie się wizytówką domu. Jak urządzić wiatrołap? Zobacz nasz pomysł na aranżacje wiatrołapu z lamelami.

Wiatrołap z lamelami. Pomysł na aranżacje przedpokoju

Aranżacja wiatrołapu z lamelami 

Projekt wiatrołapu to część wykonanego pod indywidualne zamówienie projektu wnętrza całego domu. Aranżacja wnętrza wiatrołapu wykonana została w stylu nowoczesnym w kolorach szary, drewno, biały z dodatkiem czarnego. Na podłodze w wiatrołapie zastosowane zostały szare płytki z białymi listwami przyściennymi. Ściany są w kolorze szarym. Drzwi wejściowe są w kolorze antracytu a wewnętrzne w kolorze białym. W wiatrołapie znajduje się szafka na buty z dużym lustrem w czarnej ramie oraz duża pojemna szafa zaprojektowana na wymiar pod sam sufit Na ścianie pojawiły się lamele drewniane z wieszakami na odzież wierzchnią.

Aranżacja wiatrołapu z lamelami

Nie wiesz jak urządzić wiatrołap, przedpokój lub klatkę schodowa zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie przedpokoju pod indywidualne zamówienie.

Wiatrołap z lamelami

Podziel się