projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Salon i mieszkanie w stylu skandynawskim

Salon i mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim prawdziwy komfort w użytkowaniu, praktyczność, równowaga, harmonia i przestrzeń. To styl prosty i funkcjonalny obfitujący w naturalne tworzywa i stonowane kolory.

Salon skandynawski

Salon skandynawski powinien zawierać tylko to, co będzie w nim niezbędne. Sofa lub kanapa, stolik kawowy, fotel, delikatny regał i lampa to meble w zupełności wystarczające.

Salon skandynawski

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia ma być funkcjonalna. Zastosujmy w niej stonowane barwy i duże blaty. Prostota i funkcjonalność powinna tu dominować. Dobrze sprawdzi się połączenie bieli z drewnem.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Pokój dziecięcy - styl skandynawski

Styl skandynawski dobrze sprawdzi się też w pokoju dziecka. Powinno sie tu znaleźć dobre oświetlenie nie tylko biurka czy łóżka ale całego pokoju. Zapomnijmy o zasłonach. Na podłodze zdecydujmy się na drewno jest ciepłe i tworzy wrażenie przytulności. Ważne są też tkaniny, nie przesadzajmy z ozdobami. Nie musi być szaro i nudno zastosujmy tapety w stylu skandynawskim. Poniżej przedstawiamy projekt pokoju dziecka w stylu skandynawskim

Pokój dziecięcy - styl skandynawski

Dekoracje w mieszkaniu w stylu skandynawskim

Meble

Meble w stylu skandynawskim są oszczędne w swojej formie. Najczęściej wykonane są z bielonego drewna, są lekkie i charakteryzują się uniwersalną stylistyką, ergonomią i geometrią. Pełnią ważną rolę wypoczynkową. Sofy, fotele, kanapy czy krzesła muszą być wygodne. Nie może zabraknąć dużej ilości poduszek. Fotele powinny mieć wysokie, drewniane i proste nogi. Stół powinien mieć duży, okrągły, drewniany blat.

Zasłony

Styl skandynawski to przestrzeń i dużo światła i odpowiednia oprawa okien jest niezwykle istotna. Zasłony w stylu skandynawskim powinny delikatnie oplatać okno, nie mogą zasłaniać go w całości. Powinny być wykonane z tkanin takich jak bawełna, len czy płótno w naturalnych i jednolitych kolorach

Tapety

Powinny nawiązywać do wnętrza zarówno kolorystycznie, jak również pod kątem wzorów. Dobrym wyborem będą tapety z geometrycznymi figurami, z drzewami i wodą lub motywami zwierzęcymi. Powinny mieć spokojne, stonowane kolory, w bieli połączonej z pastelowymi barwami.