projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

lazienka-w-dobrym-stylu

Łazienka w dobrym stylu

Jak zaprojektować łazienkę by łączyła w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd ? Dziś mamy niezliczony wybór zarówno sanitariatów jak i płytek do każdego wnętrza. Tylko jak to wszystko ustawić i zgrać by tworzyło spójną, komfortową i piękna całość. Zaczynimy od określenia budżetu i stylu w jakim chcemy by zaaranżowana była nasza łazienka

Oświetlenie w łazience

Istotną rolą w wystroju łazienki jest oświetlenie zarówno te naturalne jak i wewnętrzne. Łazienka dobrze doświetlona wpłynie na jej niebywały design. Jeśli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu zadbajmy o odpowiednie ulokowanie okien. W dobrze oświetlonej łazience niebywała role odegrają też lustra i ich oświetlenie. W pomieszczeniach które wymagają optycznego powiększenia dobrze sprawdzą się tez przeszklone kabiny prysznicowe. Zapoznaj się tez z artykułem jak urządzić małą łazienkę?

Łazienka w ciepłych barwach

Łazienka to nie tylko elementy wyposażenia i oświetlenie ale i kolorystyka nadająca wnętrzu charakteru, elegancji.

łazienka w ciepłych barwach, łazienka w drewnie i bieli

Nowoczesna łazienka w ciepłych kolorach, łazienka biało szara w drewnie

projekt łazienki w ciepłych barwach, kolorach, wanna z parawanem w łazience

Aranżacja łazienki w ciepłych kolorach, biała łazienka z drewniana podłogą

Łazienka w bloku - jak ją optycznie powiększyć

Choć mała łazienka stawia nam pewne ograniczenia jej piękny wystrój nie jest niemożliwy. Może też być funkcjonalna. W małej łazience ważne jest światło oraz to by optycznie ją powiększyć. Uzyskamy taki efekt przez lustra. Nie bez znaczenia jest tez kolorystyka łazienki , najlepiej by była utrzymana w jasnych barwach. Kolor niech będzie jedynie dodatkiem nadającym jej charakteru i ożywi ją. Do małej łazienki wybierzmy prysznic. Dobrze rozplanowana łazienka będzie zarówno elegancka jak i praktyczna.

łazienka w bloku, mała łazienka, projekt łazienki z prysznicem

bardzo mała łazienka, duże lustro Led w łazience

łązienka w bloku z prysznicem, biało szara łazienka

aranżacja małej łazienki, prysznic w łazience, fototapeta

Łazienka na poddaszu

Łazienki na poddaszu w domu są cieszą się coraz to większą popularnością. Możemy zaaranżować je w stylu nowoczesnym, feng shui czy w stylu skandynawskim. Projekty łazienek na poddaszu dają nam wiele ciekawych możliwości. Jedną z nich okaże się chociażby zamontowanie okien dachowych, które dodatkowo doświetlą pomieszczenie.

Oglądając projekty łazienek na poddaszu, zauważymy, że skosy pomieszczeń mogą okazać się swoistym atutem, który dodaje charakteru kompozycji. Widzimy to w naszej szóstej propozycji, będącej pomysłem na aranżacje niewielkiego pomieszczenia. Mała łazienka na poddaszu ma swój niepowtarzalny urok.

Bezpośrednio przy skosie poddasza możemy ulokować zabudowaną wannę. Tuż nad nią dobrze sprawdzi się okno dachowe, które efektownie oświetli dany fragment aranżacji. Przy wannie wystarczy już tylko ulokować wc kompakt oraz podwieszaną umywalkę. Całość uzupełnimy w przestronne lustro, podkreślające wybrany styl aranżacyjny.

Zaprezentowana przez nas metamorfoza łazienki to jedynie początek możliwości. Pomysł na łazienkę na poddaszu wymaga starannego rozplanowania, ale ostateczny efekt będzie w stanie zaspokoić oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Zobaczymy to na naszym kolejnym przykładzie pomieszczenia dla dzieci i dorosłych.

łazienka na poddaszu, wanna wolnostojąca w łazience

Projekt łazienki na poddaszu z wanną wolnostojącą

Aranżacja łazienki na poddaszu, prysznic w łazience

Pomysł 7 – luksusowa łazienka na poddaszu

Nasz siódmy pomysł na łazienkę jest rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników. Pierwszym, rzucającym się w oczy elementem wyposażenia stała się kabina prysznicowa, stanowiąca niejako odrębny element kompozycji.

Wykonane w ten sposób przestronne kabiny prysznicowe nadają się do użytku dla dzieci, jak i osób dorosłych. Przestronne wnętrze może być dodatkowo wyposażone w półki lub praktyczne siedziska. Nad kabiną znajduje się dodatkowe okno dachowe, zapewniające optymalne doświetlenie światłem naturalnym.

Tego rodzaju projekty łazienek z prysznicem mogą wygenerować nieco większe koszty inwestycyjne. Jednak ostateczny efekt dekoracyjny będzie bardzo zadowalający. W domu znajdziemy wystarczająco dużo miejsca, aby ulokować w łazience dodatkową wannę. Całość dopełni wc kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym oraz stylowe akcesoria łazienkowe.

Nasza nowoczesna łazienka z prysznicem i wanną jest na tyle duża i dobrze doświetlona, że możemy zdecydować się na dowolne kolory płytek ceramicznych. Nasz wybór wpłynie na ostateczny efekt dekoracyjny i zachowanie zasad wybranego stylu aranżacyjnego.

luksusowa łazienka na poddaszu, wanna narożna w łazience

projekt luksusowej łazienki na poddaszu, łazienka na poddaszu czarno biała

aranżacja luksusowej czarno białej łazienki na poddaszu

Duża liuksusowa łazienka na poddaszu, prysznic, wanna narożna, projektowanie łazienki

Łazienka minimalistyczna

W domu dobrze sprawdzą się łazienki zainspirowane stylem minimalistycznym. Jest to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Projekty łazienek na poddaszu bazują tu jedynie na najważniejszych elementach wyposażenia, co widać na przykładzie ósmym.

Łazienki minimalistyczne możemy wyposażyć w wannę wolnostojącą. Pamiętajmy jedynie, aby dobrać model o prostych, eleganckich kształtach. Nie dopuszczalne są żadne bogate zdobienia ani przytłaczające wzory, które zaburzą stylistykę aranżacyjną.

Wolnostojąca wanna powinna komponować się z prysznicem, minimalistyczną umywalką i wc. Minimalistyczna, nowoczesna łazienka to także stonowane płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze. Charakter kompozycji podkreślimy dzięki przestronnym lustrom pozbawionym ramy. Dobrym pomysłem będzie także niewielka dekoracja, która delikatnie ożywi wnętrze i przełamie monotonię.

Kolor w łazience

Aranżacje łazienek dopasowanych dla grupy młodszych użytkowników bazują na żywych kolorach. To właśnie radosne barwy nadają charakteru aranżacji i sprawiają, że łazienka staje się przyjemnym miejscem kąpieli.

W domu znajdziemy miejsce na elegancką łazienkę z prysznicem. Kabiny prysznicowe dla młodszych użytkowników nie różnią się niczym od tych, dedykowanych dla osób dorosłych. Jedyną różnicą może okazać się konieczność nieco niższego ulokowania baterii prysznicowych.

Nasza łazienka w bloku czy domu powinna posiadać eleganckie meble. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się produkty podwieszane. Zestawmy je z niewielkim wc oraz przestronnym lustrem łazienkowym.

Dobrym pomysłem będzie też wybór wiodącej barwy, która ożywi pomieszczenie. Ciemniejszy, kolor zastosujmy na podłogach, jaśniejszy pozostawmy na ścianach i obudowie prysznica. Wartym uwagi będzie także doświetlenie wnętrza światłem naturalnym oraz lampami łazienkowymi, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowania pomieszczenia po zapadnięciu zmroku.