Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

19 Pomysłów i inspiracji na nowoczesny salon z jadalnią

Publikacja 2022-09-12 12:34:01
Kategorie Wnętrza Salonu

Salon połączony z jadalnią to co raz częstsze rozwiązanie w naszych domach i mieszkaniach Rzadkością są już dziś oddzielne jadalnie. Projektowanie wnętrz zawsze rozpoczynamy od strefy dziennej czyli salonu, jadalni, kuchni. Podczas aranżacji strefy dziennej w pierwszej kolejności musimy skupić się na funkcjonalnym zagospodarowaniu wnętrza i wyboru stylu w jakim chcemy ją urządzić. Musimy zastanowić się czy chcemy zaaranżować elegancki salon czy przytulny nowoczesny salon. W stylu skandynawskim, glamour a może loftowym.

Elegancko zaaranżowany salon

Zastanawiasz się jak urządzić salon z jadalnią? Zobacz nasze propozycje, inspiracje na urządzenie salonu jadalnią w rożnym stylu i metrażu.

Wszystkie aranżacje salonu z jadalnią przedstawione w artykule wykonane są przez naszych projektantów wnętrz dla naszych Klientów

Aranżacja salonu z jadalnią czyli jak pięknie i funkcjonalnie zaaranżować salon i jadalnie

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie jest projekt salonu z kuchnią i jadalnią w jednej otwartej przestrzeni. Warto łączyć salon z jadalnią w jedną strefę dzienną. umieszczony w tym samym pomieszczeniu salon i jadalnia to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Podczas urządzania wnętrza salonu z jadalnią musimy zadbać by obie strefy były zaaranżowane spójnie stylistycznie. Na co należy zwrócić uwagę podczas aranżowania każdej z tych stref oddzielnie? Zacznijmy od aranżacji wnętrz części wypoczynkowej salonu.

Aranżacja salonu z jadalnią czyli jak pięknie i funkcjonalnie zaaranżować salon i jadalnie

Salon ma spełniać funkcje wypoczynkowa, relaksacyjną, gościnną. Jak zatem urządzić funkcjonalny i piękny salon?

 • umieszczenie sofy lub narożnika w strefie wypoczynkowej salonu zależy od jego metrażu jak i układu
 • w salonie świetnie sprawdzą się rozwiązania zapewniające lekką aranżacje salonu, które optycznie zapewnią większą przestrzeń.
 • podczas projektowania salonu musimy w pierwszej kolejności zadbać o funkcjonalny układ wnętrza

A jak urządzić jadalnie w salonie?

Aranżacja otwartej jadalni połączonej z salonem musi być spójna stylistycznie i nie przytłaczać części salonowej

 • nowoczesna jadalnia to piękny stół z krzesłami i dopasowanym oświetleniem
 • jadalnia musi być dobrze wpleciona w przestrzeni salonu
 • istotne jest oświetlenie części jadalnianej, stołu
 • musimy zaplanować odpowiednią ilość miejsca na stół z krzesłami by w sposób komfortowy siadać i wstawać od stołu

Połączenie salonu i jadalni to praktyczne rozwiązanie. Zaprojektowanie wymarzonego salonu z jadalnią wiąże się z podjęciem wielu kluczowych decyzji , które będą rzutowały na to jak będzie wyglądała finalna aranżacja salonu z jadalnią. Dlatego watro zadbać o wykonanie sobie projektu salonu z jadalnią chociażby na kartce papieru. Salon to najistotniejsze wnętrze w naszych mieszkaniach i domach i jego aranżacja jest punktem wyjściowym do reszty pomieszczeń. Warto wiec jeśli nie możemy sobie poradzić zdecydować się na usługi projektanta wnętrz , który wykona dla nas profesjonalny projekt salonu z jadalnią.

Nowoczesny salon z jadalnią

Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią ? Jak w sposób funkcjonalny połączyć salon i jadalnie w jednym wnętrzu? Istotna jest spójna aranżacja salonu i jadalni. Nowoczesna aranżacja jadalni w salonie nie może przytłaczać wnętrza. Musi być wygodna i zlokalizowana jak najbliżej wejścia z kuchni. Urządzenie w salonie części jadalnianej musi być dobrze przemyślane pod względem praktycznym. Architekci nowoczesny salon potrafią urządzić na wiele sposobów.

Zobacz jak możesz urządzić swój nowoczesny salon z jadalnią. Zobacz aranżacje łączące salon z jadalnią.

Nowoczesny salon z jadalnią widok na salon

Nowoczesny salon z jadalnią widok na salon

Nowoczesny salon z jadalnią widok na jadalnię

Nowoczesny salon z jadalnią widok na jadalnię

Nowoczesna jadalnia glamour w salonie

Nowoczesna jadalnia glamour w salonie

Aranżacja salonu zdjęcia projektu w stylu nowoczesnym

Aranżacja salonu zdjęcia projektu w stylu nowoczesnym

Wskazówki do nowoczesnej aranżacji salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym

Zarówno nowoczesna jadalnia jak i nowoczesny salon to najczęściej wybierane rozwiązania w naszych domach i mieszkaniach. Musimy urządzić funkcjonalny salon i odpowiednio umieszczoną w nim strefę jadalnianą. Ale musimy zadbać też o odpowiednio dobrany wystrój wnętrza, spójny stylistycznie i dopasowany do naszego gustu. Jak również musimy zadbać o podzielenie optyczne strefy jadalni i strefy salonu.

Wydzielenie strefy jadalni od strefy wypoczynkowej w salonie

Jadalnie z reguły postanawiamy urządzić pomiędzy salonem a kuchnią. W przypadku salonu z kuchnią postawienie w miejscu pomiędzy salonem a kuchnią stołu z krzesłami naturalnie wyznacza strefę jadalnianą. Wydzielić jadalnie od salonu możemy na kilka sposobów oczywiście zależy to od układu wnętrza i jego metrażu

 • zastosowanie dwóch rożnych rodzajów podłogi, sufitu
 • zastosowanie ścianki ażurowej, lameli
 • nowoczesna ścianka z donicami na kwiaty

Salon nowoczesny z jadalnią

Salon nowoczesny z jadalnią

Nowoczesny przytulny salon z jadalnią

Urządzić przytulny salon z jadalnią możemy na wiele sposobów. Przytulny wystrój salonu zapewnią dobrze dobrane kolory jak również dekoracje i dodatki, które ocieplą wnętrze salonu i jadalni. Podczas wystroju przytulnego salonu nie zapominajmy o drewnie. Przytulności nadadzą również ciepłe zasłony i firanki w oknach.

Zobacz aranżacje przytulnych salonów

Nowoczesny i przytulny salon z jadalnią

Nowoczesny i przytulny salon z jadalnią

Przytulny salon z jadalnią z narożnikiem w kolorze miodowym

Przytulny salon z jadalnią z narożnikiem w kolorze miodowym

Przytulna aranżacja salonu z jadalnią

Wystrój salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski idealnie sprawdzi się w małych mieszkaniach ale i dużych domach. Bez wątpienia należy do jednego z najbardziej popularnych. Króluje w nich biel, beże i szarości uzupełnione o elementy z drewna, Nie można też zapomnieć o zastosowaniu odpowiednich dekoracji, które sprawią, że salon z jadalnią nabiorą charakteru i uzyskamy stylową skandynawską aranżację. Urządzając salon z jadalnią w stylu skandynawskim kolor biały stanowi bazę do aranżacji wnętrz. W salonie nie może zabraknąć wygodnej sofy bądź narożnika,uszaka. Modnymi dodatkami będą:

 • koszyki wiklinowe, podkładki,
 • plecione osłonki na kwiaty
 • wiszące kwietniki
 • biała cegła

Wystrój salonu w stylu skandynawskim

 aranżacje salonu z jadalnią w stylu skandynawski

Zobacz propozycje na aranżacje salonu z jadalnią w stylu skandynawskim

Jak zaaranżować mały salon z jadalnią ?

Aranżacje jadalni z salonem można często spotkać w dużych mieszkaniach i domach. Inaczej niż kiedy przychodzi nam urządzić mały salon a w nim jeszcze jadalnie. Kiedy dysponujesz dużym salonem jego urządzenie wydaje się proste. Połączenie jadalni z salonem najczęściej spotykane jest w małych mieszkaniach i domach w których nie ma jak zaaranżować jadalni w osobnym pomieszczeniu. Najważniejszą zasadą w urządzaniu jadalni z salonem jest stworzenie spójnego pomieszczenia podzielonego na funkcjonalne i dopasowane strefy. Jakie rozwiązania sprawdzą się w urządzeniu pokoju dziennego? Jakie kolory będą odpowiednie do użycia w małych jadalniach z salonem ? Jak umeblować mały salon? To jak będzie wyglądać mały salon w dużej mierze zależy od tego czy uda nam się powiększyć mały salon z jadalnią optycznie. Możemy zrobić to poprzez:

 • wykorzystanie jasnych kolorów jak biel, beże oraz delikatne szarości
 • zastosowanie lekkich mebli z gładkimi frontami
 • odpowiednio dobrany styl aranżacji wnętrz: skandynawski, nowoczesny
 • zastosowanie kilku rodzajów oświetlenia

Projekt wnętrza małego salonu z jadalnią musi być niezwykle dokładnie przemyślany i zaplanowany w najdrobniejszym szczególe.

Aranżacja małego salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym

Aranżacja małego salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym

Aranżacja małego salonu z jadalnia w stylu loftowym

Jak urządzić mały salon i jadalnie ? Piękny i funkcjonalnie urządzony pokój dzienny

Aranżacja dużego pokoju w mieszkaniu w bloku bywa kłopotliwa. Wnętrze to bardzo często spełnia kilka funkcji na raz. Jest pokojem dziennym, sypialnią, jadalnią i domowym biurem jak i głównym miejscem do przechowywania. Niewielki salon połączony z jadalnią w bloku jest tym trudniejszy do aranżacji. Jak pogodzić potrzeby, oczekiwania z rzeczywistością? Aranżacja pokoju dziennego jest niezwykle istotna dlatego warto jest dobrze przemyśleć wszystko w najdrobniejszym szczególe. Funkcjonalny mały salon to podstawa dobrej aranżacji

Zobacz inspiracje połączenia salonu z jadalnią w małym mieszkaniu

Jak oświetlić salon z jadalnią o niewielkim metrażu

Aranżacja małego salonu z jadalnią to również odpowiedni dobór oświetlenia. Niewielki salon z jadalnią musi być dobrze oświetlony zarówno światłem dziennym jak i sztucznym. Jeśli mamy male okna lu od strony mało nasłonecznionej starajmy się nie zakrywać okien ciężkimi zasłonami.

Wykorzystajmy trzy rodzaje oświetlenia:

 • oświetlenie ogólne,
 • oświetlenie kierunkowe
 • oświetlenie dekoracyjne

Salon z jadalnią o niewielkim metrażu

W przypadku salonu z jadalnią zastosujmy dwa niezależne centralne punkty oświetlenia. Pamiętajmy, że oświetlenie pełni też rolę dekoracyjną i dobrze dobrane będzie pięknie uzupełniało wystrój salonu z jadalnią.

Zaprezentowaliśmy najciekawsze aranżacje salonów wykonane przez naszych projektantów, które mogą Cię zainspirować. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy i konieczny jest projekt wnętrza zapoznaj się z nasza ofertą na  projektowanie salonu lub projektowanie mieszkania i pozwól nam spełnić Twoje marzenia o pięknym i funkcjonalnym salonie z jadalni, 

Zobacz poniżej najciekawsze aranżacje salonów

Ciekawa przytulna aranżacja salonu w beżach

Ciekawa przytulna aranżacja salonu w beżach

Ciekawa aranżacja salonu ze ścianą imitującą czarny marmur

Ciekawa aranżacja salonu ze ścianą imitującą czarny marmur

Ciekawa inspiracja na salon z dodatkiem butelkowej zieleni

Ciekawa inspiracja na salon z dodatkiem butelkowej zieleni

Ciekawa inspiracja na połaczenie salonu z jadalnią

Zobacz więcej: INSPIRACJI, ARANŻACJI I POMYSŁÓW

Podziel się