Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

37 wyjątkowych i kreatywnych inspiracji na pokój dziecięcy

Publikacja 2022-09-21 16:03:04
Kategorie Pokoje dziecięce

Chcesz urządzić pokój marzeń swojemu dziecku? Wymarzony pokój dziecka dla każdego z nas oznacza co innego. Jednak każdy z nas chce by nasza pociecha dorastała w dobrze zagospodarowanym i pięknym wnętrzu. By nasze dziecko czuło się w nim dobrze, z przyjemnością spędzało w nim czas i zapraszało gości. Pokój dziecięcy urządzić możemy na wiele sposobów. Wiele zależy od tego z jakim pomieszczeniem się zmagamy. Jaki jest jego metraż, układ. To czy jest to pokój dziecięcy w bloku czy w domu jednorodzinnym a może na poddaszu ze skosami. W idealnym pokoju dziecięcym wszystko jest zorganizowane pod potrzeby i oczekiwania naszego dziecka. Pokój jest funkcjonalny i modnie urządzony. Zapoznaj się z naszymi poradami i wskazówkami na aranżacje pokoju dziecięcegoZobacz inspiracje , nasze projekty pokoi dziecięcych wykonane pod indywidualne zamówienie.

37 wyjątkowych i kreatywnych inspiracji na pokój dziecięcy-na-pokoj-dzieciecy

37 wyjątkowych i kreatywnych inspiracji na pokój dziecięcy

Urządzanie pokoju dziecięcego - wskazówki i inspiracje

Jak zaaranżować pokój dziecięcy by spełnił oczekiwania nasze i naszego dziecka? Aranżacja dziecięcego pokoju musi być dobrze przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Pokój dziecięcy stworzony powinien być w oparciu o wiek, płeć naszej pociechy. Urządzanie pokoju dziecka zawsze powinniśmy rozpocząć od zaplanowania tego jak ma być pokój rozplanowany. Urządzajmy pokój dziecięcy według planu, we właściwej kolejności. To na jaki układ funkcjonalny się zdecydujemy dużo zależy od kształtu pokoju dziecka. Jeśli mamy możliwość pokój dziecięcy powinien być podzielony na strefy. Tak funkcjonalnie zaprojektowany pokój dziecka pozwoli czuć mu się bezpiecznie i funkcjonować w sposób zorganizowany w uporządkowanym świecie. W przypadku pokoju dziecięcego ma to ogromne znaczenie.

Poniższe wskazówki na urządzenie pokoju dziecięcego ułatwią podjecie decyzji jaki obrać kierunek, od czego zacząć

 • zadbaj o stworzenie w pokoju dziecięcym odpowiedniej atmosfery
 • urządzaj pokój dziecięcy krok po kroku.
 • wystrój pokoju dziecięcego powinien być dopasowany do jego wieku i charakteru a także zainteresowań
 • pokój dziecięcy pełni wiele funkcji jednocześnie dlatego musi być dobrze zorganizowany
 • w pokoju dziecka powinny znaleźć się dopasowane do jego potrzeb meble oraz kolory i dekoracje dopasowane do jego charakteru i gustu
 • meble dziecięce powinny być bezpieczne

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

Pokój marzeń dla Judytki

Pokój marzeń dla Judytki

Pokój marzeń dla gracza i fana piłki nożnej

Pokój marzeń dla gracza i fana piłki nożnej

Pokój dziecięcy dla dziewczynki z dodatkami z Ikea i kontenerkiem, który służy jako puf

Pokój dziecięcy dla dziewczynki z dodatkami z Ikea i kontenerkiem, który służy jako puf

Pokój dla dwóch chłopców z meblami vox

Pokój dla dwóch chłopców z meblami vox

Projekt pokoju dla chłopca z antresolą

Projekt pokoju dla chłopca z antresolą

Aranżacja pokoju dziecięcego z meblami ikea i łóżkiem w kształcie domku, ściany w pokoju pomalowane na kolor granatowy i szary

Inspiracja na pokój dla trójki dzieci

Aranżacja pokoju dziecięcego z meblami Ikea i łóżkiem w kształcie domku, ściany w pokoju pomalowane na kolor granatowy i szary

Wymarzony pokój w stylu boho

Wymarzony pokój w stylu boho

Jak urządzić pokój dziecka? W poszukiwaniu inspiracji na wystrój pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to wnętrze pełniące wiele funkcji to miejsce w którym się bawi, uczy , do którego zaprasza swoich kolegów i koleżanki i na końcu pokój dziecięcy pełni funkcje wnętrza sypialni w której nasze dziecko odpoczywa, regeneruje się i śpi. Podejmując decyzje jak urządzić pokój dziecku musimy po pierwsze by stworzyć pokój dopasowany do naszej pociechy, jej charakteru, temperamentu. Istotne jest więc jakie wybierzemy wyposażenie, jaką kolorystykę wnętrza jakie dekoracje i dodatki. Jaki wystrój będzie najbardziej odpowiedni w pokoju naszego dziecka? Najlepszą na wystrój dziecięcego pokoju propozycją jest stworzenie neutralnego pokoju dziecka jako bazę aranżacji. W pokoju dziecięcym odgrywają ogromną rolę kolory. Dziecięcy pokój pełen jest już sam w sobie kolorowych zabawek co już samo w sobie powoduje optyczny chaos i przytłoczenie. Dlatego wybór jasnych, neutralnych kolorów stanowiących podstawę będzie najbardziej odpowiedni. Równie istotnym elementem pokoju dziecka składającym się na wystrój pokoju są meble i zastosowane we wnętrzu dekoracje i dodatki.

Wystrój małego pokoju dla dziewczynki, Meble białe z dodatkiem pudrowego różu , ściany beżowe , miętowy dywan, beżowe plakaty

Wystrój małego pokoju dla dziewczynki, Meble białe z dodatkiem pudrowego różu , ściany beżowe , miętowy dywan, beżowe plakaty

Pokój dla chłopca 9 lat, pokój dla muzyka, miejsce na gitarę, dywan z motywem muzycznym, pokój z telewziorem

Pokój dla chłopca 9 lat, pokój dla muzyka, miejsce na gitarę, dywan z motywem muzycznym, pokój z telewziorem

Kolory, dekoracje dodatki meble do dziecięcego pokoju

Jak już wspomnieliśmy nie bez znaczenia jest to na jaki kolor malujesz pokój dziecka. Zastanawiasz się jak pomalować pokój dziecięcy? Możliwości jest mnóstwo. Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy a pokój dla chłopca niebieski. Do wyboru mamy jeszcze beże, szarości, piękne i delikatne pastele, brązy i mocniejsze akcenty kolorystyczne w postaci koloru żółtego, czerwonego, granatowego zielonego czy pomarańczowego.

Kolorystyka pokoju dziecięcego powinna być dopasowana nie tylko do jego gustu ale przede wszystkim temperamentu. Dziecko, które jest energiczne, łatwo się rozprasza powinno funkcjonować w pokoju , które pomoże się wyciszyć, skupić, odpocząć i odwrotnie. Jeśli nasza pociecha jest zbyt spokojna, wyciszona potrzebuje wnętrza , które pobudzi, będzie wesołe. Możemy zaprojektować tematyczny pokój dziecka. Na przykład z motywem leśnym aranżacja pokoju będzie odpowiednia dla dziecka z dużą energią. Zastosowanie w pokoju dziecka tapety to dobry sposób na podkreślenie wystroju.

Kolory ścian w pokoju dla dziecka w kolorze beżowym, fototapeta motyw leśny

Kolory ścian w pokoju dla dziecka w kolorze beżowym, fototapeta motyw leśny

Aranżacja wnętrza z tapetą z motywem leśnym w pokoju dziecięcym

Aranżacja wnętrza z tapetą z motywem leśnym w pokoju dziecięcym

Jednym z najważniejszych elementów wystroju pokoju są meble jakie wybierzemy. Dziecięce meble powinny być przede wszystkim bezpieczne i nie zagracić pokoju dziecka. Powinny być dostosowane do wieku, potrzeb naszej pociechy. Możemy zdecydować się na gotowe zestawy modułowe, meble z sieciówki lub meble na wymiar. W pokoju dziecka niezbędne jest wygodne łóżko, biurko z regulowanym krzesłem szczególnie kiedy wykonujemy aranżacje pokoju dla ucznia, miejsce do przechowywania ubrań oraz dziecięcych zabawek, książek.

Zabudowa meblowa w pokoju dziecka

Zabudowa meblowa w pokoju dziecka

Meble w pokoju małej dziewczynki

Meble w pokoju małej dziewczynki

Jakie wybrać dekoracje pokoju dziecięcego ? Dodatki w pokoju dziecka podkreślą niewątpliwie charakter pokoju dziecka. Muszą być jednak przemyślane zarówno pod względem doboru jak i ilości. W pokoju dziecięcym idealnie wyglądać będą wszelkiego rodzaju plakaty, obrazki jak również zamieszczone na jednej ze ścian fototapety czy tapety z wybranymi motywami. Wspaniałą dekoracją będzie miękki dywan, dekoracyjne poduszki, narzuta. Ponadto samą w sobie dekoracją będzie oświetlenie jakie wybierzemy. Możemy również pokoju dziecięcym ozdobić okna poprzez drewniane żaluzje, rolety czy firanki i zasłonki.

Dekoracje w nowoczesnym dziecięcym pokoju

Dekoracje w nowoczesnym dziecięcym pokoju

Dodatki w aranżacji pokoju dziewczynki

Dodatki w aranżacji pokoju dziewczynki

Jak zaaranżować pokój dla dziecka w stylu nowoczesnym? Nowoczesny pokój szyty na miarę potrzeb

Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami. Możliwości aranżacji jakie stwarza pokój dziecięcy jest mnóstwo. Najczęściej jednak decydujemy się na urządzenie pokoju w stylu nowoczesnym. Jak urządzić nowoczesny pokój dla naszej pociechy? Nowoczesny pokój dziecięcy to miejsce w którym wszystko ma swoje miejsce a dziecko czuje się nim dobrze. Powinien nawiązywać do zainteresowań malucha. Zanim przejdziemy do wyboru detali podzielmy pomieszczenie na strefy: nauki, wypoczynku i zabawy. Taki ma być właśnie nowocześnie urządzony pokój - funkcjonalny. Jeśli chodzi o wystrój to stawiamy tu na minimalizm w doborze kolorów, dekoracji. Wskazane są szarości, biel, czerń. Gładkie, lekkie meble i dopasowane oświetlenie.

Nowoczesna aranżacja pokoju dziecięcego

Nowoczesna aranżacja pokoju dziecięcego

Projekt aranżacji nowoczesnego pokoju

Projekt aranżacji nowoczesnego pokoju

Aranżacja małego pokoju dziecięcego czyli jak urządzić mały pokój

Nieduży pokój dziecięcy bywa prawdziwą zmorą do urządzenia. Wnętrze pokoju dziecięcego musi uwzględniać potrzeby najmłodszych, ale także stymulować rozwój dziecka. Musimy zaplanować odpowiednie strefy do nauki, zabawy, wypoczynku. W małym pokoju dziecka istotny jest dobór kolorów, dekoracji jak i ustawienie funkcjonalne. W kreatywnym pokoju dziecka wszystko jest zaplanowane i ma swoje miejsce. Dobremu zagospodarowaniu przestrzeni pokoju dziecięcego sprzyjają meble na wymiar lub postawienie na rozwiązania kompaktowe jak na przykład łóżko piętrowe z biurkiem czy miejscem do przechowywania. Istotną częścią pokoju dziecięcego jest strefa sypialniana. W niej nasze dziecko odpoczywa i nabiera sił. Stanowi też pewnego rodzaju azyl dla naszej pociechy. Na co zwrócić uwagę urządzając mały pokój dla dziecka?

Aranżacja małego pokoju dla

Aranżacja małego pokoju dla chłopca

Aranżacja małego pokoju dla dziewczynki

Aranżacja małego pokoju dla dziewczynki

Mały pokój dziecięcy - wskazówki i podpowiedzi

Podczas projektowania wnętrz pokoju dziecka szczególną uwagę zwróć na poniższe kwestie:

 • w małym pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się minimalistyczne dodatki
 • w pokoju dziecięcym wyznacz strefy
 • ściany pokoju dziecięcego o niedużym metrażu powinny być jasne
 • meble dziecięce w małych wnętrzach najlepiej wyposażyć tymi dedykowanymi pokojom dziecięcym
 • dopasowane meble do wieku dziecka w dziecięcym pokoju ułatwią samodzielność szczególnie w przypadku pokoju małego dziecka
 • musisz na wszystkie sposoby rozjaśnić pokój dziecięcy
 • w małym pokoju dziecka znajdziemy kosze, pudełka do przechowywania gdzie schowamy zabawki, kredki, klocki i inne przedmioty, przez co nie wprowadzimy bałaganu do wnętrza.

Urządzenie niewielkiego pokoju dziecięcego jest trudne ale nie niemożliwe. Szukaj inspiracji, eksperymentuj a przede wszystkim rozmawiaj z dzieckiem i pozwól mu brać udział w każdym etapie urządzania.

Pokój dziecięcy: inspiracje i aranżacje pokoju dziecięcego

W internecie znajdziemy wiele aranżacji pięknych i funkcjonalnych pokoi dziecięcych.

Spraw by pokój dziecka nabrał wyjątkowego charakteru. Na naszym blogu zobaczysz najlepsze aranżacje pokoju dziecięcego w różnych stylach, układach i wymiarach. Przemień pokój dziecka w przyjazne, funkcjonalne wnętrze z Naszymi projektantami wnętrz. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Wykonaliśmy setki przeróżnych projektów, które dziś mogą stanowić dla Ciebie inspiracje na wystrój pokoju dziecięcego.

Inspiracja na aranżacje pokoju dziecka

Inspiracja na aranżacje pokoju dziecka

Inspiracja na pokój dziecka dziewczynki w kolorach miętowy, beżowy szary, biały

Inspiracja na pokój dziecka dziewczynki w kolorach miętowy, beżowy szary, biały

inspiracja na pokój dla dziecka dziewczynki z huśtawka

inspiracja na pokój dla dziecka dziewczynki z huśtawka

Aranżacja pokoju dla dzieci, rodzeństwa, chłopców

Aranżacja pokoju dla dzieci, rodzeństwa, chłopców

Pokój dla chłopca z biurkiem pod oknem i siedziskiem, pokój w kolorach , niebieski, szary, żółty z dodatkiem drewna, pokój z krzesłem gamingowym

Pokój dla chłopca z biurkiem pod oknem i siedziskiem, pokój w kolorach , niebieski, szary, żółty z dodatkiem drewna, pokój z krzesłem gamingowym

Duży pokój dla dziewczynki z biurkiem pod oknem i fototapetą na ścianie

Duży pokój dla dziewczynki z biurkiem pod oknem i fototapetą na ścianie

Pokój dla dziewczynki na poddaszu ze skosami z meblami IKEA

Pokój dla dziewczynki na poddaszu ze skosami z meblami IKEA

Pomysł na nowoczesny pokój dla dziecka, dziewczynki z toaletka, pokój w kolorach biały i miętowy

Pomysł na nowoczesny pokój dla dziecka, dziewczynki z toaletka, pokój w kolorach biały i miętowy

Pokój dla dwóch chłopców z łóżkami w kształcie bramki piłkarskiej, pokój w kolorach biały, granatowy

Pokój dla dwóch chłopców z łóżkami w kształcie bramki piłkarskiej, pokój w kolorach biały, granatowy

Pokój dla dziecka, chłopca na poddaszu ze skosami, pokój w kolorach biały, żółty, zielony, czarny

Pokój dla dziecka, chłopca na poddaszu ze skosami, pokój w kolorach biały, żółty, zielony, czarny

Projekt pokoju dziecięcego funkcjonalne i piękne pokoje dziecięce

Jeśli urządzenie pokoju dla naszego dziecka sprawia nam trudności możemy poprosić o zaprojektowanie pokoju dziecięcego profesjonalistów. Taki projekt pozwoli nam na zobrazowanie sobie tego jak będzie pokój wyglądał. Zyskamy pewność co do wyboru układu funkcjonalnego i jego wystroju. Nasza specjalność to projektowanie wnętrz online pod określone oczekiwania i możliwości finansowe.

Projekt aranżacji pokoju dla dziecka z telewizorem

Projekt aranżacji pokoju dla dziecka z telewizorem

Wystrój pokoju dla dziewczynki w kolorach biały i fioletowy

Wystrój pokoju dla dziewczynki w kolorach biały i fioletowy

Projekt pokoju dla dziewczynki z biurkiem, toaletką, dużym lustrem i siedziskiem pod oknem

Projekt pokoju dla dziewczynki z biurkiem, toaletką, dużym lustrem i siedziskiem pod oknem

Pokój dla dziecięcego dla chłopca, gracza, fana minecraft

Pokój dla dziecięcego chłopca, gracza, fana Minecraft

Projekt pokoju dziecięcego dla dziewczynki z meblami Firmy VOX

Projekt pokoju dziecięcego dla dziewczynki z meblami Firmy VOX

Zapoznaj się z naszymi usługami. W swojej ofercie mamy projekt pokoju dziecięcego i projekt pokoju młodzieżowego i pozwól nam spełnić Wasze marzenia o pięknym i funkcjonalnie urządzonym pokoju.Podziel się