Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla ucznia inspiracje 2022r.

Publikacja 2022-08-19 18:07:56
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Przychodzi w końcu taki czas, gdy nasze pociechy przestają już być małymi dziećmi, i styl pokoju dziecka zmienia się z wiekiem. W pewnym momencie dziecko wkracza w świat szkolny. A my chcemy rzecz jasna, by dziecko było jak najlepiej przygotowane do przyszłych szkolnych doświadczeń. Chcemy zadbać, by dziecko zapamiętało ten wyjątkowy okres jak najlepiej. I nieważne, czy nasze dziecko dopiero co wkracza w świat szkolny, czy jest już w nim od dłuższego czasu, musimy odpowiednio przygotować nasze dziecko do nowego roku szkolnego. A najlepiej będzie to zrobić urządzając dla dziecka idealny pokój ucznia. To w nim dziecko będzie spędzało większość swojego czasu - w nim odrobi lekcje, pouczy się, przyjmie kolegów czy miło spędzi wolny czas. Musimy więc zadbać o to, by pokój był urządzony jak najdokładniej. Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć idealną przestrzeń dla swojego dziecka, przeczytaj nasze wskazówki i zobacz inspiracje na pokoje dziecięce - doradzimy Ci, jak odpowiednio przygotować dziecko na nowy rok szkolny.

Pokój dla ucznia inspiracje 2022r.

Pokój ucznia - urządzamy pokój ucznia na rok szkolny 2022/2023r

Zbliża się nowy rok szkolny - jeśli zastanawiasz się nad urządzeniem w pokoju dziecka przestrzeni do nauki, nie zapominaj o pewnych ważnych sprawach:

  • Pokój ucznia ma to do siebie, że coraz bardziej to dziecko podejmuje decyzje przy aranżacji pokoju dziecka. W pokoju ucznia przyda się parę sposobów, by pokazać, że to pokój naszego dziecka, nie nasz, np. poprzez tematyczne, nawiązujące do upodobań dziecka dekoracje.
  • W pokoju ucznia sprawdzi się podzielenie pokoju na strefy. W pokoju dziecka warto oddzielić strefę nauki, odpoczynku i, jeśli dziecko jest jeszcze małe, strefę zabawy.
  • W pokoju dziecka największe problemy może sprawiać często znalezienie przestrzeni do przechowywania. Do pokoju dziecka wybierz jak najlepsze meble do przechowywania, jak szafki, regały i półki. Warto też zastanowić się nad biurkiem z nadstawką, w którym można przechowywać przybory szkolne.
  • Stonowane i naturalne kolory pomogą dziecku się skoncentrować, dzięki czemu pokój dziecka sprzyjał będzie nauce. Dodatkowe, barwniejsze kolory można wkomponować za pomocą dekoracji i dodatków.

Pokój dla uczennicy

Powrót do szkoły - aranżacja pokoju ucznia

Odpowiednio urządzony pokój ucznia sprawi, że powrót do szkoły będzie prostszy i przyjemniejszy. Będzie dla dziecka cichą, spokojną, i co najważniejsze prywatną przestrzenią do życia. Trzeba więc poświęcić szczególną uwagę na jego aranżację. Pokój ucznia musi spełniać pewne warunki, by odpowiednio wypełniał swoją funkcję. Jeżeli nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, poznasz nasze podpowiedzi poniżej - z nami dowiesz się, jak urządzić pokój dziecka na nowy rok szkolny i możemy dla ciebie przygotować indywidualny projekt pokoju dla ucznia.

Funkcjonalnie urządzony pokój dla ucznia

Funkcjonalnie urządzony pokój dla ucznia

Pokój ucznia to pomieszczenie, które musi łączyć w sobie dwie rzeczy. Z jednej strony musi być przytulne i stylowe. Wyglądem musi podobać się dziecku i rodzicom. Z drugiej całe wnętrze musi też zachować funkcjonalność i praktyczność. W pokoju dziecka estetyka ma więc takie samo znaczenie, co praktyczność - trzeba zachować balans miedzy jednym i drugim. Są pewne sposoby, by urządzić pokój ucznia, który będzie jednocześnie przytulny i funkcjonalny.

Zacznijmy od poszczególnych elementów pokoju ucznia - na początek jego wyposażenie.

Aranżacja pokoju ucznia, duże białe biurko, toaleta z dużym lustrem, łózko z podwójnym materacem, miętowy dywan, białe meble

Meble i wyposażenie pokoju ucznia

Wyposażenie pokoju ucznia to najważniejszy element całego wnętrza. Wyposażenie pokoju ucznia podzieli wnętrze na poszczególne w strefy. Najważniejsza strefa to strefa nauki. W strefie nauki znajdzie się przede wszystkim biurko ucznia - biurko ucznia ma największe znaczenie pośród wszystkich mebli. Najlepiej jest wybrać biurko z regulowaną wysokością blatu biurka - wyposażony w takie biurko pokój służył dziecku będzie na długie lata i będzie rosło razem z dzieckiem. Takie biurko jest ważne, bo optymalna wysokość blatu jest bardzo istotna. Ważna jest też szerokość blatu - dziecko musi mieć jak najwięcej miejsca na rozłożenie wszystkich swoich przyborów, książek itp. W pokoju dziecka fotel również musi pasować do wzrostu dziecka. Poduszka fotelu czy krzesła musi być wygodna, a samo krzesło musi pozwolić na prostą pozycję przy siedzeniu. W każdym pokoju ucznia ważna jest też jak największa dostępna przestrzeń do przechowywania - możemy pomyśleć o biurku z nadstawką. Takie biurko z wieloma szafkami pomieści sporo najważniejszych książek i przyborów. W strefie nauki nad biurkiem warto też zawiesić dużą tablicę, na której dziecko może przypinać i zapisywać karteczki z ważnymi informacjami - dziecko miało będzie też idealne miejsce do zawieszenia planu lekcji, kalendarza czy własnych rysunków.

W pokoju ucznia nauka to jednak nie wszystko. Ważne jest, by w pokoju dziecka znalazło się też miejsce na odpoczynek. W pokoju ucznia zdecydowanie trzeba zwrócić sporo uwagi na strefę odpoczynku. Najważniejszym meblem strefy odpoczynku będzie wygodne łóżko - często udekorowane poduszkami i kocami. Uroku pokoju dziecka dodadzą pufy i fotele i dekoracyjny, miękki dywan. Strefa odpoczynku powinna być urządzona głownie z myślą o przytulności.

Strefę nauki, z tymi wszystkimi elementami, warto oddzielić od innych stref - warto ustawić biurko dalej od łóżka, by oddzielić wyraźnie strefę nauki od strefy wypoczynku.

Meble w pokoju ucznia

Jakie kolory wybrać do pokoju ucznia?

Kolejnym ważnym elementem każdego pokoju ucznia jest jego kolorystyka. Zastanawiasz się, w jakich kolorach urządzić pokój ucznia? Jak wybrać kolory, by pokój dziecka sprzyjał nauce? Gdy dzieci rozpoczynają naukę wygląd ich wnętrza nie tylko zmienia się poprzez wyposażenie. Kolory coraz bardziej się zmieniają z wiekiem. Im starsze jest dziecko, tym mniej zobaczymy w pokoju jasnych, jaskrawych barw. W pokoju ucznia pojawią się głównie barwy naturalne, takie jak biel, beż, szarości i drewno. Takie kolory ułatwią dziecku koncentrację i skupienie na nauce, a przy tym pozwolą się uspokoić i zrelaksować.

Kolory w pokoju ucznia, białe meble, kolorowe plakaty, granatowy fotel, żółty dywan

Wybór dekoracji i dodatków do pokoju dziecka

To, że dominują w nim naturalne kolory nie znaczy, że musimy całkowicie zrezygnować z ozdobienia pokoju ucznia dodatkowymi kolorami! W pokoju dziecka zwróćmy szczególną uwagę na dekoracje. Możemy ozdobić pokój dziecka wieloma dekoracjami, dzięki którym wkomponujemy we wnętrze dodatkowe kolory. Nie muszą to być wymyślne, bogate dekoracje - zwykłe proste dodatki wystarczą, by łatwo przeprowadzić metamorfozę pokoju dziecka. Bardzo popularne są plakaty tematyczne - w pokoju dziecka plakaty mogą przedstawiać zainteresowania naszego dziecka i podkreślić jego upodobania i charakter. Często widujemy w pokojach ucznia dywany, poduszki, narzuty i koce, zasłony itp.

Dodatki w pokoju ucznia, plakaty, dywan czarno-biały, szara narzuta, zółte fronty

Jak oświetlić pokój ucznia?

W każdym pokoju ucznia potrzebne będzie odpowiednie oświetlenie, które pełni ważną rolę w wystroju pokoju dziecięcego. Oprócz oświetlenia wnętrza pokoju ucznia główną lampą sufitową warto zadbać m.in o lampkę biurkową. Dzięki niej dziecko może uczyć się też wieczorami, w ciszy i spokoju. Jest też wiele innych źródeł oświetlenia, które dodadzą też nieco przytulności wnętrzu, np. lampki stojące i wiszące, listwy LED itd. Warto też zadbać o oświetlenie naturalne - niech z zewnątrz przez okna wpada to wnętrza jak najwięcej promieni słońca, doda to wnętrzu nieco przytulności i ciepła.

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty - poznaj najlepszą metodę!

Wnętrze pokoju starszego dziecka będzie całkowicie inne od pokoju pierwszoklasisty. Pokój ucznia młodszym dzieciom trzeba urządzać trochę inaczej, niż pokój dla starszego ucznia. Stworzysz pokój dziecka, który wprowadzi dziecko w świat szkolny i szkolne doświadczenia. Pokój musi więc zapewnić dziecku jak najlepszy start w nowy rok szkolny. Musi być urządzony jak najlepiej, bowiem małe dzieci może niekiedy przerazić perspektywa szkolnego życia. Odpowiednio urządzony pokój ucznia sprawi jednak, że pokój dziecka sprzyjał będzie wprowadzeniu dziecka w szkołę.

pokój pierwszoklasisty

Miejsce do nauki w pokoju dziecięcym

Tu również w pokoju ucznia powinny znaleźć się odpowiednie elementy strefy nauki. W takim pokoju ucznia znajdziesz, oczywiście, biurko; biurko w pokoju pierwszoklasisty musi być idealnie dopasowane do wzrostu dziecka, upewnijmy się więc, że biurko ma odpowiednią wysokość, lub skorzystajmy z biurka z regulacją wysokości. Przy biurku dziecka młody uczeń będzie nie tylko się uczył, ale też rozwijał swoje twórcze zainteresowania, np. rysował. Zadbajmy, by ustawienie biurka było optymalne, i by blat biurka był wystarczająco szeroki, by pomieścić najpotrzebniejsze przybory. W pokoju ucznia zadbajmy też o jak najwięcej przestrzeni do przechowywania - we wnętrzu pokoju ucznia warto ustawić szafki, regały i półki, gdzie dziecko może przechowywać przybory, książki, zeszyty itp. Jeśli chodzi o pokój dziecka niewielkie tablice też będą przydatne - dziecko może już zaczynać samemu dbać o zapisywanie na nich najważniejszych informacji. Sprawi to, że młody uczeń będzie coraz bardziej samodzielny, co przyda mu się później podczas pracy w szkole.

Miejsce do nauki w pokoju ucznia - biurko

Miejsce do nauki w pokoju ucznia - biurko

W pokoju ucznia niezbędna będzie jak najlepsza kolorystyka. Kolorystyka w pokoju pierwszoklasisty musi sprzyjać nauce, a jednocześnie podobać się dziecku. Dlatego też często widać w nim nieco barwniejsze ściany, niż w przypadku pokoju starszego ucznia, ale w stonowanych odcieniach, które nie przytłoczą wnętrza. I nie musi to być tylko stereotypowy błękit czy róż zależnie od płci. W pokoju dziecka mamy sporo dowolności, jeśli chodzi o kolory - przykładami są np. zieleń, pomarańcz, czerwień, żółty, granatowy i tym podobne. Te kolory świetnie współgrają z naturalnymi barwami, np. biel, beż, odcienie drewna i odcienie szarości, a nawet czerń. Nie trzeba więc się martwić, że coś będzie zbyt niedopasowane.

Jeśli chodzi o pokój ucznia oświetlenie jest równie ważne, co wcześniej, i można o nie zadbać w podobny sposób, co w przypadku pokoju starszych dzieci. Tu też liczy się nie tylko oświetlenie główne, bowiem różnego rodzaju lampki stojące i wiszące, lampka biurkowa i listwy LED są zawsze mile widziane. A w przypadku młodszych dzieci, które jeszcze boją się spać po ciemku, warto zadbać o lampkę nocną, która ochroni dziecko przed ciemnością.

Dekoracje w pokoju pierwszoklasisty mało różnią się od tych, które znajdziemy w pokoju starszego ucznia. Taki pokój ucznia niewielkie zmiany ma tylko w przedstawieniu jego zainteresowań - w przypadku starszych dzieci upodobania są już wyraźniej określone. Pierwszoklasista raczej nie wie jeszcze dokładnie, czym się mocno interesuje, co warto mieć na uwadze.

Miejsce do nauki w pokoju ucznia

Wypoczynek w strefie zabawy

Dopasowanie pokoju ucznia do pierwszoklasisty sprawia, że pokój pierwszoklasisty różni się od pokoju starszaka. Największą różnicą jest na pewno uwzględnienie w pokoju ucznia strefy zabawy. W końcu urządzając wnętrze pokoju dziecka pamiętaj, że pierwszoklasista to tylko siedmiolatek - dalej jest jeszcze w wieku na zabawę. W pokoju ucznia stworzyć możemy strefę zabawy, wydzielając miejsce na szafki na zabawki. Praktyczne szafki i regały, często dostępne w zestawach z kontenerkami na zabawki, pozwolą na organizację zabawek dziecka. Często w strefie zabawy na podłodze rozkłada się dywan, który nie tylko stanowi dekorację wnętrza, ale też jest praktycznym rozwiązaniem w tej strefie. Tworząc kreatywny pokój ucznia użyj dywanu w tej strefie, by zabawa na nim była przyjemniejsza.

Strefa wypoczynku zabawy

Jak urządzić pokój dziecka ? najprostsza droga do idealnego pokoju

Napotykasz trudności przy tworzeniu projektu mieszkania i jego wnętrz? Jeśli chcesz zaprojektować mieszkanie i jego wnętrza, ale nie wiesz jak się za to zabrać, możemy Ci w tym pomóc. Wykonamy dla ciebie projekt koncepcyjny mieszkania, który pozwoli Ci urządzić mieszkanie Twoich marzeń. A jeśli potrzebujesz tylko projekt indywidualnego wnętrza, np. pokój ucznia pasujący do reszty mieszkania, w naszej ofercie mamy też i to. Z nami stworzysz idealne mieszkanie, dopasowane do twoich potrzeb i oczekiwań. A jeśli potrzebujesz inspiracji, jak urządzić pokój dziecka, sprawdź na naszym blogu przykładowe pomysły na funkcjonalne pokoje dziecka i wiele zdjęć pokoi dzieci, które mogą Cię zainspirować.

Jak urządzić pokój dziecka ? najprostsza droga do idealnego pokoju

Pokój dla ucznia - Inspiracje

Pokój dla uczennicy w bloku

Pokój dla uczennicy w bloku

Pokój dla dwóch uczniów

Pokój dla dwóch uczniów - dwóch chłopców

Pokój z biurkiem pod oknem dla ucznia

Pokój z biurkiem pod oknem

Pokój dla ucznia z antresolą

Pokój dla ucznia z antresolą

Pokój dla ucznia na poddaszu

Pokój dla ucznia na poddaszu

Podziel się