Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja mieszkania w bloku 70m2

Publikacja 2021-03-18 16:55:08
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Bez względu na to czy właśnie kupiliśmy nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego a możemy planujemy całkowity remont naszego obecnego mieszkania to urządzenie wnętrz wiąże się z podjęciem wielu decyzji, dokonywaniem wielu kluczowych wyborów. Aranżacja mieszkania w bloku choć jest zadaniem niezwykle przyjemnym to i wymagającym.

Zastanawiasz się jak urządzić mieszkanie w bloku? W jakim stylu, kolorystyce? Jakie wybrać dodatki i dekoracje? Jak zaplanować układ funkcjonalny wnętrz? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas projektowania wnętrz, jak powinna przebiegać aranżacja mieszkania by osiągnąć zadawalający efekt i cieszyć się pięknym i komfortowo urządzonym wnętrzem. Przedstawiamy projekt mieszkania 70 m2 wykonany w oparciu o preferencje mieszkańców.

Aranżacja mieszkania w bloku. Sposób na urządzenie wnętrz 

Mieszkanie w bloku ma swoje zalety jak i wady. Bez względu na to czy urządzamy małe mieszkanie czy duże to aranżacja mieszkania powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, możliwości, gustu. Zarówno jeśli chodzi o zagospodarowanie wnętrz jak i wystrój mieszkania. Brzmi prosto w praktyce już okazuje się że ergonomicznie rozplanowanie, wybór stylu, wystroju wnętrz wcale nie jest takie łatwe. A wybór elementów wyposażenia jaki mamy obecnie na rynku wcale nam tego nie ułatwia a wręcz przeciwnie.

Aranżacja wnętrz mieszkania powinna przebiegać według kolejności, powinna być niezwykle dokładnie przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Urządzanie mieszkania związane jest ze sporymi wydatkami i jest inwestycją na lata dlatego nie powinniśmy podejmować decyzji pod wpływem emocji, chwili czy presją czasu. Chcąc uniknąć błędów , które będą rzutowały na efekt końcowy lub kosztowne poprawki należy postępować w odpowiedniej kolejności. Aranżacje mieszkania powinniśmy opierać na trzech krokach.

  • Krok pierwszy w aranżacji mieszkania to przemyślane potrzeby, oczekiwania domowników

Projektowanie wnętrz mieszkania zawsze musimy rozpocząć określenia tego jakie mamy potrzeby związane z wnętrzami w naszym mieszkaniu, jakie są nasze oczekiwania względem nich. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich wnętrzach czujemy się dobrze, jaki jest nasz gust, jaki rodzaj wystroju przypadnie nam do gustu jak również w jakim stylu chcemy by wykonana była nasza aranżacja mieszkania. Musimy przemyśleć ile potrzebujemy miejsca do przechowywania, gdzie, jakie ma być przeznaczenie każdego wnętrza. Mieszkanie powinno być urządzone tak byśmy mogli w sposób komfortowy w nim przebywać każdego dnia, czuć się w nim dobrze. Projekt mieszkania powinien być dopasowany do nas nie do panujących trendów czy mody.

  • Krok drugi w aranżacji mieszkania to funkcjonalne i dopasowane zagospodarowanie wnętrz

Jeżeli chcemy by nasze mieszkanie było urządzone funkcjonalnie, by zwyczajnie było nam w nim wygodnie musimy przemyśleć, przeanalizować zagospodarowanie wnętrz biorąc pod uwagę nasze potrzeby. Inaczej mówiąc musimy precyzyjnie określić co i gdzie w mieszkaniu będzie się znajdowało zanim podejmiemy decyzje o kupnie wyposażenia. Najlepiej jest wymierzyć wszystkie pomieszczenia uwzględniając położenie okien drzwi i przenieść te wymiary na papier. Często wydaje nam się, ze pokój jest duży i wszystko co chcemy się w nim zmieści. Niestety po zakupie okazuje się, że może i się zmieści ale ni jak funkcjonalnie tym pokoju nie zagospodarujemy, wnętrze stało się przytłoczone, nijakie a my jesteśmy niezadowoleni i rozczarowani efektem. Dlatego najpierw zaplanujmy układ funkcjonalny dopiero w kolejnym kroku decydujmy o wyborze wyposażenia wnętrz.

  • Krok trzeci w aranżacji mieszkania to wyposażenie wnętrz, wystrój wnętrz

Ostatni etap jakim jest wybór wystroju wnętrz, elementów dekoracyjnych, dodatków w aranżacji naszego mieszkania choć niezwykle przyjemny bywa trudny. Tutaj również niewskazany jest pospiech i podejmowanie pochopnych decyzji podyktowanych emocjami czy pośpiechem. Po pierwsze opierajmy nasze wybory na decyzji odnośnie wybranego stylu aranżacji. Mieszkanie powinno być zaprojektowane spójnie stylistycznie, nawiązywać do siebie, uzupełniać się wystrojem. Wybór mebli, kolorów, dekoracji czy dodatków i elementów wykończeniowych nie może być dziełem przypadku.

Aranżacja mieszkania w bloku. Sposób na urządzenie wnętrz

Więcej o aranżacji mieszkania: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/aranzacja-mieszkania-60m2-projekty-wnetrz-n411

Mieszkanie 70 m2. Aranżacja mieszkania w bloku 

Aranżacja mieszkania w bloku została wykonana w stylu nowoczesnym. Na metraż mieszkania 70 m2 składa się salon z aneksem kuchennym, przedpokój, łazienka, pokój biurowy, pokój młodzieżowy oraz sypialnia. Kolorystyka wnętrz oparta jest na szarości, drewnie i bieli. Wnętrza mieszkania pomimo nowoczesnego charakteru wystroju są przytulne i ciepłe.

Mieszkanie 70 m2. Aranżacja mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku: salon z aneksem kuchennym i przedpokój 

Salon z aneksem kuchennym został podzielony na część kuchenną i jadalnianą oraz część wypoczynkową poprzez zastosowanie drewnianych lameli które optycznie oddzielają salon i kuchnie a jednocześnie nie pomniejszają wnętrza. W kuchni zaprojektowane zostały meble na wymiar w kolorystyce biały, drewno i szary. W części kuchennej swoje miejsce ma stół z nowoczesnymi krzesłami i oświetleniem. Aranżacja salonu składa się z sofy, stolika kawowego oraz ściany RTV. Zarówno w salonie jak i kuchni na całej powierzchni na podłodze zaplanowane zostały panele. Wystrój wnętrza salonu z kuchnia jest spójny. W przedpokoju zaplanowana została szafa na wymiar, konsola z lustrem. Na jednej ze ścian zaprojektowana została dekoracyjna cegła.

Aranżacja mieszkania w bloku 70 m2, piekne, funkcjonalne ciepłe, przytulne wnętrze

Mieszkanie w bloku: salon z aneksem kuchennym i przedpokój

Aranżacja sypialni w mieszkaniu w bloku 

Aranżacja sypialni utrzymana jest w kolorystyce i stylu dopasowanym do całego mieszkania. Znajduje się w niej łóżko z panelami w kolorze szarym, szafki nocne w kolorze grafitowym z czarnym oświetleniem. Na ścianie za łóżkiem zaprojektowany został ciemniejszy kolor grafitowy w połączeniu z płytami drewnopodobnymi.

Aranżacja sypialni w mieszkaniu w bloku, łzoko z panelami w kolorze szarym, szafki nocne grafitowe, czarne oświetlenie

Aranżacja mieszkania w bloku: pokój młodzieżowy dla nastolatka 

Aranżacja pokoju młodzieżowego wykonana dla nastolatka opiera się na kolorze szarym i drewnie z dodatkiem koloru czarnego. Meble w kolorze drewna i szarości uzupełnione są o dodatki w kolorze czarnym jak choćby dywan czy nowoczesne lampy wiszące jak również plakaty motywacyjne na ścianie.

Aranżacja mieszkania w bloku: pokój młodzieżowy dla nastolatka , pokój w kolorze szarym z dodatkiem czarnego, meble w kolorze drewna, nowoczesny biały czarny dywan , plakaty na ścianie

Domowe biuro w mieszkaniu w bloku. Sposób na aranżacje wnętrza 

Biuro w domu możemy urządzić na wiele sposobów, wszystko zależy od tego jakie mamy potrzeby związane z pracą w nim. Pokój biurowy w mieszkaniu może być również miejscem w którym dodatkowo znajdziemy przestrzeń do przechowywania nie tracąc głównego założenia jego przeznaczenia. W aranżacji pokoju przeznaczonego na biuro została zaprojektowana zabudowa z miejscem do przechowywania i biurkiem na wymiar. Jest też rozkładana sofa dla gości.

Domowe biuro w mieszkaniu w bloku. Sposób na aranżacje wnętrza, biurko w kolorze drewnianym, zabydowa szaf w kolorze grafitowym, szarym, drewnianym, sofa dla gości

Aranżacja wnętrza łazienki w bloku 

Urządzenie łazienki w bloku bywa kłopotliwe. W zaprojektowanej łazience znajduje się prysznic, wc, szafka z umywalką i dużym lustrem, pralka z suszarka zabudowana ażurowymi drzwiami. Aranżacja łazienki wykonana jest na podstawie płytek w kolorze białym, szarym z płytkami 3d w kolorze czarnym i płytkami drewnopodobnymi.

 Aranżacja wnętrza łazienki w bloku , łazienka z płytkami drewnopodobnymi, czarne płytki 3d i białe płytki

Zobacz nasze inne pomysły na aranżacje mieszkania w bloku a jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu mieszkania skorzystaj z naszej usługi na projektowanie mieszkania online

CZYTAJ TAKŻE: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/mieszkanie-100-m2-projekt-inspiracje-i-aranzacja-wnetrza-n427

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)