Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Urządzanie wnętrz pokoju dla dziecka bez błędów

Publikacja 2018-10-08 15:47:50
Kategorie Pokoje dziecięce

Aranżacja pokoju dla dziecka to w projektowaniu wnętrz pomieszczenie do projektu , którego podchodzi się z jeszcze większą starannością o najdrobniejszy szczegół niż do innych pomieszczeń mieszkalnych.

Pokój dla dziecka bez znaczenia czy w wieku niemowlęcym, przedszkolnym czy młodszym wieku szkolnym powinien być urządzony ze smakiem i funkcjonalnie. Istotne jest samo jego umeblowanie, odpowiednie łóżko jak i kolorystyka wnętrza czy dodatki które się w nim znajdują. Dziecko w różnym wieku ma tez różne potrzeby związane ze swoim pokojem. Przykładowo dla dziecka w wieku szkolnym istotne będzie zaplanowanie komfortowego miejsca do nauki i odrabiania lekcji. Dla przedszkolaka natomiast wystarczającą ilość wolnego miejsca na dowolne zabawy dziecięce i mały stoliczek do podejmowanych pierwszych czynności manualnych.

Projekty pokoju dziecięcego muszą spełniać następujące kryteria : mają być bezpieczne, dostosowane do wieku, płci dziecka. Mają być funkcjonalnie urządzone tak by dziecko mogło swobodnie bawić się w nim, uczyć, rozwijać swoje umiejętności ,przyjmować rówieśników oraz odpoczywać.

Utarło się , że pokój dla dziecka powinien być kolorowy. Owszem nie powinien być szaro - bury i przytłaczać w swojej aranżacji ale zastosowanie w nim wielu kolorów i w dodatku krzykliwych nie wpłynie pozytywnie na wrażliwy układ nerwowy naszej pociechy. W takim pokoju trudniej o odpowiedni odpoczynek, skupienie.

Aranżacje pokoju dziecięcego powinny opierać się na zainteresowaniach, potrzebach młodego człowieka. To one stanowić powinny atrybut pokoju i nadawać mu indywidualnego charakteru.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Urządzając pokój dla dziewczynki chcemy by był stylowy, piękny i funkcjonalny. Choć to zadanie stawia przed rodzicem o wiele większe trudności niż aranżacja pokoju dla chłopca ponieważ małe czy większe dziewczynki maja znacznie większe potrzeby i oczekiwania względem swojego pokoju nie jest nie możliwe. W aranżacji pokoju dla dziewczynki niezwykle istotny będzie dobór kolorystyki wnętrza pokoju. Zawsze sprawdzą się i będą uniwersalne biel, szarość z dodatkiem akcentu kolorystycznego czy to przykładowo różu, fioletu, mięty, turkusu. Pokój ma wydawać się przestronny, schludny i jasny

wnętrze pokoju dla dziewczynki na poddaszu ze skosami w kolorach biały i czarny, biurko Ikea Hemnes, łóżko Ikea hemnes, szafa pod zamówienie

Pokój na poddaszu ze skosami dla dziewczynki, która lubu kolor różowy

Aranżacja pokoju dla chłopca

Urządzenie pokoju dla chłopca nie musi być trudne. Warto przy jego aranżacji kierować sie zainteresowaniami chłopca. Jeśli jest typem sportowca by nadać jego małej przestrzeni indywidualnego charteru postawmy na dodatki o tematyce sportowej. Jeśli natomiast jest zagorzałym pasjonatem dinozaurów, niech tematyka z nimi związana znajdzie miejsce w jego pokoju. W ten sposób sprawimy , że pokój chłopca będzie dla niego przyjaźniejszy i znacznie przyjemniej będzie spędzał w nim czas. Aranżacja pokoju dla chłopca powinna stawiać na neutralna kolorystykę jako bazę a mocniejszą w dodatkach. Taki pokój będzie uniwersalny, da nam możliwość łatwej i szybkiej zmiany jego wystroju poprzez wymianę dodatków. W chłopięcym pokoju sprawdzą się nie tylko odcienie koloru niebieskiego ale i zdecydowanie swoje miejsce znajdzie w nim biel, szarość z elementami czerwieni, żółci, pomarańczy, granatu czy zieleni.

Pokój dla małego chłopca w kolorach biały z fototaeptą dinosaury

Projekt pokoju dla dziecka - aranżacja pod indywidualne potrzeby i oczekiwania

Przedstawione w artykule zdjęcia pokoi dziecięcych to wykonane przez nas projekty pokoju dziecka dla naszej klientki. Dzieci są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i oczekiwania związane z wyglądem swojego pokoju.

W swojej ofercie wykonujemy w cenie do trzech wariantów projektu oraz przygotowujemy dla klienta specyfikacje materiałów jakie użyliśmy w projekcie wraz ze wskazaniem gdzie mogą je zakupić. Wszystko odbywa się z udziałem klienta który ma wpływ na ostateczny wygląd aranżacji pokoju dla dziecka.

Podziel się