Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Angielski salon z kuchnią - sposób na wystrój wnętrza

Publikacja 2019-02-13 11:35:25
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z kuchnią to połączenie co raz częściej spotykane w naszych domach i mieszkaniach. Cenimy sobie otwarte, przestronne pomieszczenia. A połączenie salonu z kuchnią nam to umożliwia. Urządzając salon z kuchnią musimy wybrać styl aranżacji. Wnętrze musi być spójne stylistycznie. Pod obrany styl wybierać będziemy wyposażenie zarówno salonu jak i kuchni. Pamiętajmy, że istotne jest zdefiniowanie naszych oczekiwań, potrzeb związanych z sama kuchnia i salonem. Ma to być wnętrze w którym czuć się będziemy komfortowo. W którym będziemy odpoczywać, relaksować się. Z przyjemnością spędzać czas z rodzina i zaproszonymi gośćmi. Salon z kuchnią powinien być również funkcjonalny dlatego tak istotne jest znalezienie najbardziej optymalnego dla wnętrza układu funkcjonalnego.

Styl angielski we wnętrzu

Nowoczesne wręcz minimalistyczne wnętrza są znacznie bardziej popularne w Polsce niż wnętrza w stylu angielskim. Co nie znaczy, ze styl angielski nie ma swoim zwolenników. trzeba przyznać, że ma też swoich zagorzałych zwolenników. Ciepło, przytulność i bogactwo form to cechy , którymi można określić ten styl. Wnętrza w stylu angielskim mają niepowtarzalny charakter i klimat. Zaletą ich jest również ich ponadczasowość. Bogate zdobienia, dodatki, naturalne materiały oraz jasna, naturalna kolorystyka to charakterystyczne jego cechy. Barwy jakie dominują w kuchni angielskiej to przede wszystkim biel, beże, kremy, ciepłe odcienie żółci czy błękit, odcienie herbaciane czy pudrowe róże,

Kuchnia w stylu angielskim 

Delikatne, subtelne barwy to charakterystyczna cecha jaka wyznacza kuchnia w stylu angielskim. To co dominuje w takiej kuchni to biele, beże, ecru oraz wanilia. Sprawdzi się też drewniana podłoga czy blat. Aranżacja kuchni angielskiej to lekkość, przytulność i ciepło. Angielska kuchnia jest charakterystyczna i ma swój niebywały charakter. Dużą rolę odgrywają meble w stylu klasycznym w aranżacji kuchni. Wyspa w kuchni również jest charakterystyczna w angielskim stylu.

Kuchnia w stylu angielskim, wyspa w kuchni

Salon w stylu angielskim 

Urządzając salon w stylu angielskim zapomnijmy o kontrastach, krzykliwych kolorach. Wnętrze ma być harmonijne i poukładane. Odnajdą się tu ciepłe barwy, pastele. Taka kolorystyka to również sposób na to by wnętrze optycznie powiększyć. W salonie królować będą sofy, fotele pufy. W tych dużych salonach postawmy nawet dwie sofy. Ma być rodzinnie, gościnie i sielsko. Meble w salonie są najczęściej białe i charakterystyczne, mają zdobienia. Nieodzownym elementem salonu w stylu angielskim jest charakterystyczny kominek podkreślający charakter wnętrza.

Salon w stylu angielskim, kominek w salonie

Salon z kuchnią – aranżacja w stylu angielskim 

Aranżacja salonu z kuchnią w stylu angielskim przedstawiona na zdjęciach to wykonany pod indywidualne zamówienie projekt wnętrza. Powstał w oparciu o oczekiwana potrzeby oraz możliwości finansowe. Kuchnia to białe meble z lekko drewnianym blatem i wyspą. W salonie znajdują się dwie miękkie, przytulne, wygodne sofy. Stolik kawowy, szafka RTV, kominek. Salon z kuchnią w stylu angielskim zaaranżowany został w kolorystyce bieli, beżu, żółcieni. Jest jasno, ciepło, przytulnie i funkcjonalnie.

Aranżacja salonu z kuchnią w stylu angielskim

Jeśli szukasz innych inspiracji zobacz naszą publikację aranżację nowoczesnych salonów

Podziel się