Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacje wnętrz mieszkań - wszystko o tym jak urządzić mieszkanie w bloku

Publikacja 2022-07-12 10:48:10
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Urządzanie wnętrz mieszkania w bloku potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Bez względu na to czy urządzamy małe mieszkanie, dwupokojowe czy te większe 3 pokojowe, te dla rodziny czy mieszkanie na wynajem. W każdym wypadku chcemy funkcjonalnie zagospodarować wnętrza mieszkań w bloku by jak najlepiej spełniały oczekiwania i odpowiadały na potrzeby mieszkańców. Najczęściej urządzając nowe mieszkanie czy remontując stare zadajemy sobie pytania:

  • Jak zabrać się za aranżacje mieszkania?
  • Jak urządzić nowoczesne mieszkanie w bloku w różnych stylach?
  • Ile kosztuje projektowanie wnętrz mieszkania w bloku?
  • Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?
  • Jak urządzić mieszkanie na wynajem ?

Zapoznaj się z poradami i pomysłami na to jak urządzić mieszkanie. Zobacz inspiracje, zdjęcia aranżacji wnętrz mieszkań w bloku – małych mieszkań , tych większych mieszkań w bloku jak i sprawdź jak możesz zaaranżować mieszkanie na wynajem.

Aranżacja mieszkania w bloku – od czego zacząć? 

Przed samą aranżacją mieszkania w bloku trzeba dokładnie rozplanować każdy jego element. Co składa się na planowanie mieszkania w bloku? Przede wszystkim musimy zastanowić się, jak urządzić wnętrza mieszkania w bloku według oczekiwań naszych i reszty domowników. Odpowiednio dobrane pod wymagania meble i inne elementy wystroju mieszkania w bloku pozwolą na dostosowanie wnętrz mieszkania w bloku do każdego z domowników. Na tym etapie pomyślmy też, jakie wybierzemy meble do wnętrz – wykonajmy wymiary wnętrza z ich uwzględnieniem. Zastanówmy się też, jaki styl aranżacji wybierzemy – styl będzie miał największy wpływ na wygląd wnętrza.

Aranżacja mieszkania w bloku

Aranżacja mieszkania w bloku

Nowoczesne wnętrza mieszkania w bloku w różnych stylach 

Aranżacje mieszkania w bloku możemy wykonać w różnym stylu i od decyzji w którym z nich powinniśmy zacząć nasza przygodę z urządzaniem własnego m zanim zaczniemy wybierać kolory, meble, dekoracje i dodatki do naszego mieszkania. Najczęściej wybieranymi stylami są styl nowoczesny, industrialny i skandynawski.

Nowoczesne wnętrza mieszkania w bloku

Nowoczesne wnętrza mieszkania w bloku

Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu nowoczesnym? 

Styl nowoczesny to jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz. Styl ten jest tak atrakcyjny dla wielu osób, bo jest prosty, łatwiejszy w urządzeniu niż większość stylów i jednocześnie bardzo ładny. Styl ten opiera się na minimalizmie, nie zobaczymy więc tu bogato zdobionych mebli czy dekoracje z wieloma szczegółami – tu liczy się prostota. W przypadku dodatków zobaczymy takie dekoracje, jak proste poduszki, lamele i plakaty na ścianach, dywan – dodatki minimalistyczne i proste. Głównymi materiałami dominującymi w stylu nowoczesnym są beton i drewno. A jeśli chodzi o kolorystykę, w stylu nowoczesnym dominują bardzo jasne barwy, m.in. biel i jasne szarości, przez co wnętrza w stylu nowoczesnym są przestronne i większe, niż się wydaje. Dlatego też warto zastanowić się nad aranżacją mieszkania w stylu nowoczesnym – styl ten pomoże nam optycznie powiększyć całe mieszkanie, a przy tym wygląda niesamowicie.

Aranżacja mieszkania w bloku w stylu nowoczesnym

Aranżacja mieszkania w bloku w stylu nowoczesnym

Mieszkanie w bloku w stylu skandynawskim – jak je urządzić? 

Wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim to również skupiające się na prostocie wnętrza. W stylu skandynawskim liczy się nieprzesadny minimalizm i funkcjonalność. Zobaczymy tu m.in. jasne, ale stonowane barwy, np. biel, beż, różne odcienie szarości, ale też takie kolory, jak stonowane zieleń, błękit czy czerwień, które można wkomponować we wnętrze poprzez dodatki. Dekoracje we wnętrzach w stylu skandynawskim to m.in. poduszki i narzuty, dywany, zasłony, plakaty i lamele. Dodatki są tu bogatsze i bardziej urozmaicone niż w stylu nowoczesnym, nadal jednak proste i stosowane z umiarem. W stylu skandynawskim zobaczymy użyte takie materiały, jak drewno, cegły, kamień i beton. Wnętrza w tym stylu są prawie równie jasne i przestronne, jak wnętrza w stylu nowoczesnym.

Aranżacja mieszkania w bloku, styl skandynawski

Aranżacja mieszkania w bloku - styl skandynawski

Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym? 

Styl industrialny to styl bardzo różniący się od dwóch poprzednich, ale jest niemniej atrakcyjny dla wielu osób. W mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym nie zobaczymy dominującej bieli i tak wielkiego minimalizm. W stylu tym zobaczymy nieco ciemniejsze, bardziej stonowane barwy, jak szarości i beże z elementami czerni oraz kolory spotykane w naturze, jak zieleń czy brąz. Użyte tu są często surowe materiały, jak drewno z niedoskonałościami, cegła, beton i kamień i często spotyka się tu rośliny. Styl industrialny jest więc skupiony na rozwiązaniach naturalnych i ekologicznych. Charakterystyczne dla stylu industrialnego są często duże okna, które bardzo dobrze oświetlają całe wnętrze. Styl ten jest też najczęściej spotykany w większych pomieszczeniach, ale nie jest niemożliwa aranżacja w tym stylu w mniejszych wnętrzach mieszkania.

Projektowanie wnętrz mieszkań nie jest łatwe, wymaga wiedzy, wyobraźni i choć niewielkiej znajomości zasad panujących w aranżacji wnętrz. Jeśli nie potrafimy sami poradzić sobie z tym niełatwym zadaniem jakie mamy możliwości? Gdzie szukać pomocy? Najprościej będzie zlecić to profesjonaliście i skorzystać z pomocy biura projektowego chociażby takiego, które ma w swojej ofercie projektowanie wnętrz online dzięki czemu nie wychodząc z domu, wygodnie i na wołanych zasadach zlecimy wykonanie projektu wnętrza mieszkania. No dobrze, ale ile właściwie to kosztuje?

Usługa projektanta wnętrz czyli ile kosztuje projektowanie mieszkania w bloku

Usługa jaką jest projektowanie wnętrz nie jest dziś już ani fanaberią ani czymś niemożliwym do zrealizowania dla przeciętnego człowieka. Co raz więcej z nas decyduje się na skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz podczas urządzania wnętrz mieszkania. Oczywiście są darmowe programy do projektowania wnętrz mieszkań z których możemy skorzystać ale one nie zastąpią nam wiedzy i wyobraźni jaką posiada projektanta wnętrz i daleko im do posiadanych przez niego profesjonalnych narzędzi do projektowania. Jaka jest cena za projekt mieszkania w bloku? Biura projektowe w przypadku projektów mieszkań z reguły liczą cenę od m2.

Projekty małych mieszkań, o wymiarach 30m2-45m2, będą kosztowały ok. 100-140zł za metr kwadratowy, projekty mieszkań średnich o wymiarach 50m2-65m2 to około 90-150zł za m2, a projekty dużych mieszkań o wymiarach od 70m2 do 100m2 kosztują około 110-200zł za m2.

Aranżacja mieszkania w bloku 30m2

Aranżacja mieszkania w bloku 30m2

Aranżacja mieszkania w bloku 32m2

Aranżacja mieszkania w bloku 32m2

Aranżacja mieszkania w bloku 34m2

Aranżacja mieszkania w bloku 34m2

Małe mieszkanie w bloku pomysły na urządzenie, aranżacje, zdjęcia 

Małe mieszkania w bloku mają z reguły 25m2, 30 m2, 35m2, 38m2, 40 m2. Są to z reguły mieszkania dwupokojowe lub tak zwane kawalerki. Mówi się małe mieszkanie duże potrzeby. Jak to wszystko pogodzić? Jak urządzić małe mieszkanie w bloku by odpowiadało na nasze potrzeby? Jakie wybrać meble, kolory, dekoracje, oświetlenie do małego mieszkania?

W małym mieszkaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór wyposażenia. Postarajmy się wybrać małe, praktyczne meble, które nie zajmą wiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybranie mebli wielofunkcyjnych, np. rozkładanej sofy, dzięki której salon może pełnić również funkcję sypialni czy składanego stołu w jadalni, który przez większość dnia nie zajmie wiele miejsca.

Jest świetny sposób na sprawienie w mieszkaniu przestronności jest aranżacja salonu z aneksem. Właśnie w małych mieszkaniach po raz pierwszy pojawiły się salony z aneksem i pojawiły się tam po to, by zwiększyć przestronność i funkcjonalność mieszkania. Połączenie przytulności salonu i praktyczności kuchni to idealne rozwiązanie dla małego mieszkania. Ale to nie takie proste jak połączenie obu wnętrz – trzeba zachować między nimi spójność, muszą więc być takie same jeśli chodzi o styl i kolorystykę. Trzeba je też od siebie jakoś oddzielić, by wydzielić obie strefy salonu z aneksem. Można to zrobić np. za pomocą stołu, co wydzieli strefę jadalnianą, ale też za pomocą np. wyspy, półwyspu, barku. Najczęściej jednak używa się różnych materiałów podłogowych w strefach, np. płytek w kuchni a paneli w salonie.

Są pewne proste sposoby, które pomogą nam urządzić optycznie przestronne małe mieszkanie. Pierwszym jest oczywiście użycie jasnej kolorystyki. Jasne kolory, m.in. biel, beże, jasne szarości i jasne, ale stonowane odcienie różnych innych kolorów, np. błękitu czy zieleni odbiją światło i optycznie powiększą całe wnętrze. Trzeba to wszystko oczywiście odpowiednio oświetlić – oświetlenie pomoże optycznie zwiększyć przestronność wnętrz, zadbajmy więc o bogate oświetlenie – i sztuczne i naturalne.

Przy dobieraniu dodatków zachowajmy spory umiar. Dekoracje mogą łatwo stworzyć wrażenie przepychu we wnętrzu, trzeba więc skorzystać tylko z tych prostych i minimalistycznych, np. tych wspomnianych przy stylach aranżacji. Są to m.in. dywan, poduszki i koce, plakaty, tapety i lamele czy rośliny.

Aranżacja małego mieszkania musi być przemyślana pod każdym względem. Pomimo nie wielkiej przestrzeni zarówno poprzez zastosowane odpowiedniego układu funkcjonalnego jak i odpowiedni wystrój wnętrz małego mieszkania,który optycznie powiększy nam przestrzeń i da wrażenie przestronności w małym mieszkaniu jesteśmy wstanie stworzyć idealne małe mieszkanie.

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacje mieszkań – 3 pokoje w bloku. Zobacz inspiracje zdjęcia i pomysły 

Te większe mieszkania w bloku są to już z reguły mieszkania 3 pokojowe o powierzchni 45m2, 48m2, 50m2, 60m2, 64m2. Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo pomysłów i inspiracji na to jak urządzić mieszkanie w bloku 45 m2-65 m2.

Więcej przestrzeni to więcej dowolności, możemy w takim mieszkaniu zaaranżować np. sypialnię. Sypialnia powinna być jak najbardziej oddalona od drzwi wejściowych, bo jest wnętrzem strefy nocnej mieszkania. Sypialnia to wnętrze, w którym chodzi głównie o przytulność, ale w mieszkaniach, które są mniejsze od domów jednorodzinnych, trzeba zachować równowagę między przytulnością i funkcjonalnością wnętrza. Trzeba więc upewnić się, że wnętrze będzie praktyczne i przestronne, a można to zrobić korzystając z m.in. łóżka rozkładanego, które przez większość dnia będzie złożone, nie zajmując miejsca. Niech aranżacja sypialni ma jasną kolorystykę i bogate oświetlenie – będzie przestronniejsza i przytulniejsza, a jednocześnie bardziej funkcjonalna.

Oprócz sypialni mamy też możliwość urządzenia pokoju dziecięcego. Pokój dziecięcy może być jednym z najtrudniejszych do urządzenia wnętrz mieszkania. Musimy pogodzić oczekiwania naszego dziecka z małym metrażem wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie zastąpienie łóżka w pokoju dziecka antresolą – pod nią da się zmieścić biurko, dzięki czemu strefa nauki i odpoczynku będą blisko siebie, zajmując mniej miejsca. Tak samo jak w sypialni, kiedy wykonujemy aranżacje pokoju dziecięcego użyjmy jasnych kolorów, dodajmy tylko dekoracjami kolory, które podobają się dziecku, np. błękit, żółć, zieleń, róż itp. Zachowajmy umiar w dodatkach, zwłaszcza gdy dziecko jest małe i może łatwo je zniszczyć. Mały pokój dla dziecka w mieszkaniu w bloku tez da się funkcjonalnie i pięknie zaaranżować.

Musimy pamiętać, że projektujemy mieszkania dla siebie i naszej rodziny nie kierujmy się więc panująca modą i trendami. Te przeminą a nam pozostanie żyć w wnętrzach mieszkania w których nie do końca czujemy się dobrze.

Aranżacja mieszkania w bloku 45m2

Aranżacja mieszkania 45m2 w bloku

Aranżacja mieszkania w bloku 56m2

Aranżacja mieszkania w bloku 56 m2

Aranżacja mieszkania w bloku 60m2

Aranżacja mieszkania w bloku 60m2

Aranżacja mieszkania w bloku 64m2

Aranżacja mieszkania 64m2

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 

Gdy urządzamy mieszkanie na wynajem musimy zastanowić się czy to, co chcielibyśmy urządzić w mieszkaniu spodobałoby się najemcom. Trzeba tak zaaranżować mieszkanie na wynajem, by było uniwersalne i spodobało się każdemu.

Są trzy sposoby na meble w mieszkaniu na wynajem. Możemy zostawić wnętrza nieumeblowane, jedynie z podstawowym wyposażeniem (np. piekarnikiem i płytą grzewczą w kuchni), użyć podstawowego wyposażenia z elementami, takimi jak łóżko czy szafy, lub nawet zostawić wyposażenie mieszkania, jak zastawa i naczynia, koce i poduszki itp.

Aranżacje mieszkania na wynajem muszą być uniwersalne, by mogły spodobać się każdemu. Dlatego też mieszkania na wynajem urządzane są w neutralnej kolorystyce. Neutralne barwy, jak biel, drewno i szarości to barwy, do których łatwo dodać jakikolwiek inny kolor – żółć, zieleń, czerwień, błękit itp., wszystkie te kolory wpasują się świetnie w neutralne wnętrza. Materiały w mieszkaniu na wynajem muszą też być neutralne, ale też łatwe do wymienienia w razie remontu.

Mieszkanie na wynajem musi być optymalnie wykorzystane. W końcu to małe mieszkania są najczęściej wynajmowane. Niech mieszkanie pod wynajem będzie funkcjonalne i praktyczne, niech cała przestrzeń będzie odpowiednio wykorzystana. Możemy np. urządzić salon z aneksem, użyć rozkładanej sofy by salon pełnił też funkcję sypialni itd.

Bez względu na to czy urządzamy mieszkanie dla siebie i naszej rodziny czy też chcemy je wynająć, aranżacja mieszkania może być pamiętnym i przyjemnym doświadczeniem. Dzięki wskazówkom i poradom oraz inspiracjom i pomysłom możesz urządzić wymarzone mieszkanie, a proces jego aranżacji będzie przyjemniejszy i o wiele łatwiejszy.

Aranżacja mieszkania na wynajem

Aranżacja mieszkania na wynajem

Podziel się