Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Dowiedz się, jak urządzić praktycznie salon z jadalnią? Zobacz zdjęcia

Publikacja 2022-07-06 17:18:35
Kategorie Wnętrza Salonu

Projekt domu z aranżacją wnętrz to nie lada wyzwanie. Największa uwagę podczas urządzania przykładamy do wnętrza salonu. W domach bardzo często salon połączony jest z jadalnią – połączenie to jest praktyczne i często świetnie się prezentuje. Jak więc urządzić praktycznie salon z jadalnią? Dziś poznasz podpowiedzi, jak:

  • zaplanować aranżacje salonu z jadalnią
  • stworzyć projekt salonu z jadalnią
  • dobrać wyposażenie w salonie z jadalnią
  • wybrać odpowiednie barwy w salonie z jadalnią
  • dobrać odpowiednie dodatki salonu z jadalnią
  • odpowiednio oświetlić salon z jadalnią

Dowiedz się, jak urządzić praktycznie salon z jadalnią? Zobacz zdjęcia

Planowanie aranżacji salonu z jadalnią

Dobry plan to podstawa, zanim więc przystąpimy do urządzania przemyślmy parę spraw o tym jaki wystrój wnętrza chcemy uzyskać, m.in. jakie są nasze wymagania od pomieszczenia, w jakim stylu go urządzimy, jakie meble muszą się w nim znaleźć itd. W etapie planowania ważne jest m.in. rozplanowanie i wydzielenie stref pomieszczenia. W salonie z jadalnią trzeba dokładnie wydzielić miejsca dla strefy salonowej i dla strefy jadalnianej. Jeśli dobrze rozplanujemy nasze wnętrze salonu z jadalnią, urządzimy je bez popełniania niepotrzebnych błędów.

Planowanie salonu z jadalnią

Jak stworzyć projekt salonu z jadalnią? Projektowanie salonu z jadalnią

Przy aranżacji wnętrza liczy się odpowiedni projekt. Dobrze stworzony projekt aranżacji wnętrz mieszkania zminimalizuje szanse na popełnienie błędów przy urządzaniu wnętrza. Pozwoli też zaoszczędzić czas i pieniądze, trudno więc nie docenić jego wartości. Projekt jest zwłaszcza istotny we wnętrzach małych i połączonych, jak w naszym przypadku w salonach z jadalnią. Najłatwiej będzie zamówić projekt salonu z jadalnią online u profesjonalnej firmy projektowej. To, ile kosztuje projekt salonu z jadalnią zależy od tego, jak go urządzamy – od ilości mebli, metrażu wnętrza itd. Gdy bierzemy się za projektowanie salonu z jadalnią, trzeba w projekcie uwzględnić kilka najbardziej istotnych elementów – wyposażenie wnętrza, jego kolorystyka, odpowiednie oświetlenie i wzbogacające wnętrze dekoracje.

Projekt salonu z jadalnią

Elementy wyposażenia salonu z jadalnią – jak umeblować salon z jadalnią?

Aranżacja salonu z jadalnią zaczynie się od wyboru wyposażenia. Salon z jadalnią łączy w sobie wyposażenie jego dwóch stref – salonu i jadalni. W strefie salonowej królować będzie wygodna, miękka sofa – idealne miejsce do wypoczynku. Naprzeciwko sofy znajdziemy szafkę RTV, a nad nią telewizor – przydatne, gdy chcemy obejrzeć ulubiony serial i się zrelaksować. Pomiędzy nimi najczęściej stoi mały stolik kawowy. W strefie jadalnianej natomiast znajdziemy tylko jeden element wyposażenia, czyli stół – najczęściej duży, prostokątny, czasem jednak – zwłaszcza w małych salonach z jadalnią – znajdziemy mniejsze, często kwadratowe lub okrągłe. Strefy salonu z jadalnią i ich meble należy od siebie oddzieli. Najłatwiej jest to zrobić, używając różnych materiałów w podłodze w strefach – płytek w jadalni, paneli w salonie.

Salon z jadalnią, meble, stolik kawowy, szafka RTV, sofa

Jak wybrać odpowiednie barwy do salonu z jadalnią?

Salon z jadalnią i aranżowanie salonu z kuchnią to dwa wnętrza najczęściej widziane w mniejszych mieszkaniach – urządzane są, by zwiększyć funkcjonalność mieszkania i sprawić w nim wrażenie przestronności. Pomogą w tym odpowiednie barwy. Specyficzna kolorystyka pomoże optycznie powiększyć cały salon z jadalnią. Najlepiej nadadzą się do tego barwy jasne, m.in. neutralne biele, beże i drewna. Takie barwy są bardzo uniwersalne – można dodać do nich w dekoracjach inne barwy, np. stonowane żółcie, granaty, zielenie. A skoro już o dekoracjach mowa…

Salon z jadalnią, kolory, beże, jasne kolory, biel, drewno

Dekoracje w salonie z jadalnią – jak dobrać odpowiednie dodatki salonu z jadalnią?

Dodatki i dekoracje zawsze były nieodłączną częścią salonów. Jednak we wnętrzu, takim jak salon z jadalnią, liczy się praktyczność i funkcjonalność. Nie znaczy to oczywiście, że mamy całkowicie zrezygnować z dekoracji, ale musimy zachować odpowiedni umiar – zbyt wiele dekoracji spowoduje że wnętrze wyda się przepchane dodatkami i przytłaczające. Przykładem prostej, a chyba najczęściej używanej dekoracji w salonach z jadalnią jest dywan, który może mieć wielki wpływ na optykę wnętrza. Prostą dekoracją na ścianę są np. lamele, a także dostępne w wielu wzorach i motywach plakaty czy fototapety. Często rozkłada się w salonie z jadalnią rośliny, które ożywią całe wnętrze, oraz dekoracyjne źródła oświetlenia – co prowadzi nas do kolejnego elementu wystroju salonu z jadalnią.

Salon z jadalnią, dekoracje, dodatki

Jak odpowiednio oświetlić salon z jadalnią?

Oświetlenie ma podobną właściwość do jasnych barw – optycznie powiększa wnętrze. Światło odbija się od jasnych barw, sprawiając, że wnętrze wydaje się o wiele przestronniejsze. W salonie z jadalnią im więcej źródeł oświetlenia, tym lepiej – nie bójmy się dodatkowo pooświetlać kilku części pomieszczenia. Najlepsze miejsca na dodatkowe oświetlenie to telewizor i szafka RTV, które można oświetlić listwami LED, a także stół, nad którym można zawiesić lampy wiszące. Ważne jest też oświetlenie naturalne, więc jeżeli mamy w pomieszczeniu okna, nie blokujmy ich, a wpuśćmy światło do środka.

Salon z jadalnią, oświetlenie nad stołem, oświetlenie dekoracyjne zasłon, ośwwietlenie dekoracyjne ściany RTV, oświetlenie na suficie

Salon z jadalnią to świetne rozwiązanie na sprawienie we wnętrzu przestronności. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci naszymi wskazówkami urządzić salon z jadalnią. Polecamy sprawdzić nasz blok, gdzie znajdziesz przykłady urządzonych salonów z jadalnią w różnych stylach – aranżacja salonu z jadalnią nowoczesne , skandynawskie, klasyczne itp.

Podziel się