Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak pogodzić marzenia dziecka z rzeczywistością: Pokój dziecięcy dla dziewczynki

Publikacja 2022-06-27 17:21:45
Kategorie Pokoje dziecięce

Gdy zaczniesz projektowanie mieszkania, na pewno zauważysz, jak bardzo pokój dziecięcy dla dziewczynki różni się od innych wnętrz. Przykładowe projekty wnętrz, które można znaleźć w Internecie, wyglądają wprost jak ze snów i marzeń małego dziecka. W pokoju dziecka bowiem ważne jest zaaranżowanie go tak, by był dopasowany do gustu, potrzeb dziewczynki. Czy da się więc wykorzystać jak najwięcej dziecięcych pomysłów jednocześnie nie rujnując całej aranżacji?

Po przeczytaniu poniższego artykułu dowiesz się:

 1. Jak zaplanować wystrój pokoju dziewczęcego;
 2. Co musimy uwzględnić w projekcie pokoju małej dziewczynki;
 3. Jakie elementy wyposażenia znajdziemy w strefach pokoju dziecka;
 4. Jakie kolory w pokoju dziewczynki będą wyglądały najlepiej;
 5. W jaki sposób odpowiednio oświetlić pokój dziewczęcy;
 6. Jak z umiarem wkomponować dekoracje we wnętrze pokoju dziecka dla dziewczynki.

Jak pogodzić marzenia dziecka z rzeczywistością: Pokój dziecięcy dla dziewcznki

Planowanie pokoju dziecięcego dla dziewczynki – jak zaplanować wystrój?

Etap planowania zawsze jest ważny w przypadku każdego wnętrza – pozwala na uniknięcie błędów w późniejszej aranżacji. W przypadku pokoju dziecka planowanie jest prawdopodobnie jeszcze ważniejsze. W tym etapie dziecko musi brać aktywny udział. Nawet małe dzieci mogą podzielić się swoimi pomysłami czy uwagami. Gdy dziewczynka będzie brała udział już na etapie jakim jest planowanie wnętrza pokoju dziecięcego, będziemy mieli pewność, że zostanie zaaranżowane tak, by przypadło jej do gustu.

W etapie planowania musimy uwzględnić między innymi jak dostosować pokój do wieku dziecka – aranżacja pokoju dla noworodka, dziecka a nastolatka to całkowicie inne procesy. W zależności od wieku zostaną dobrane różne elementy wyposażenia, a także inne dekoracje czy barwy do pokoju, których wybór powinniśmy też zaplanować. Gdy będziemy wiedzieli, jakie elementy wystroju potrzebujemy do wnętrza pokoju dziecięcego, możemy sprecyzować nasz budżet i stworzyć listę zakupów. Gdy wszystko mamy zaplanowane, możemy przejść do kolejnego etapu – stworzenia odpowiedniego projektu pokoju dziewczynki.

Planowanie pokoju dziecięcego dla dziewczynki

Jak zaprojektować pokój dziewczęcy – projektowanie wnętrz online

Projekt to podstawa każdej aranżacji, bez której urządzanie jakiegokolwiek wnętrza może być drogą przez mękę. Jak więc zadbać o taki projekt wnętrz i co powinno się w nim znaleźć?

Projekty wnętrz można w dzisiejszych czasach łatwo zamówić w stu procentach przez Internet. Klient przekazuje projektantowi swoje oczekiwania i budżet, na podstawie których zostaje tworzony projekt. Projektowanie wnętrz online oszczędza czas i pieniądze, a pozwala nam zaaranżować idealne wnętrze. Na projekt wnętrza składają się cztery główne elementy wystroju wnętrz – elementy wyposażenia, kolorystyka, oświetlenie oraz dekoracje.

Jakie elementy wyposażenia znajdziemy w strefach pokoju małej dziewczynki

Pokój małej dziewczynki to takie wnętrze domu , w którym bałagan wręcz robi się sam… i często zostaje na dłużej. Oddzielenie w pokoju dziecka osobnych stref pomoże utrzymać porządek w pokoju. Ale co powinno znajdować się w każdej z nich?

Są trzy główne strefy każdego pokoju dziecka: nauki, zabawy i odpoczynku. W pierwszej strefie musi się rzecz jasna znaleźć biurko do nauki, odrabiania prac domowych czy rozwijania twórczych zainteresowań. W tej strefie przydadzą się też takie elementy wyposażenia, jak mebel do przechowywania i tablica zawieszona na ścianie. W drugiej strefie na pewno musi znaleźć się wygodny dywan; zabawa na nim będzie przyjemniejsza niż na zimnych panelach. Oprócz tego przyda się mebel do przechowywania zabawek, najlepiej taki, który w zestawie ma pudełka do ich sortowania. W ostatniej strefie, ale nie mniej ważnej niż poprzednie, stanie łóżko. W pokoju dziewczynki łóżka mogą pełnić też funkcję miejsca do zabawy, jeśli tylko załatwimy łóżko w kształcie wprost z marzeń dziecka, jak np. w kształcie zamku księżniczki. Oprócz łóżka można w tej strefie uwzględnić pufy czy fotele, na których dziecko może usiąść i poczytać książkę.

Jakie kolory w pokoju dziewczynki będą wyglądały najlepiej?

W pokoju dziewczynki kolorystyka pełni istotną rolę. Właśnie w pokoju dziecięcym kolorystyka jest barwna i żywa, coś wprost z bajki. Do pokoju dziewczynki pasuje jednak więcej kolorów niż tylko stereotypowy dziewczyński róż. Jakie kolory dopasują się najlepiej do pokoju dziewczynki?

Kolory w pokoju dziecięcym są najczęściej jasne, ale stonowane. Zbyt jaskrawe tylko by przytłaczały przy samym wejściu do pokoju. Jasne, kontrolowane barwy optycznie powiększą wnętrze, co zawsze jest mile widziane. Zdarza się czasem, że pokój dziewczynki aranżowany jest tylko w naturalnej kolorystyce, używając barw takich jak biel, beż i szarość, ale jest kilka barw, które idealnie je dopełnią. Są to m.in. wesoła, odważna żółć, spokojne, wspomagające relaks zieleń i błękit, miłosna czerwień oraz królewski fiolet. Można spróbować dobrać kolory także do nich pasujące; można to zrobić za pomocą koła barw. Są trzy rodzaje pasujących do siebie barw: analogiczne, czyli te obok siebie na kole barw, dopełniające, czyli te po odwrotnych stronach koła, oraz monochromatyczne, czyli odcienie tej samej barwy.

W jaki sposób odpowiednio oświetlić pokój dziewczęcy?

Oświetlenie to drugi element wystroju pokoju dziewczynki wpływający na jego optykę. Odpowiednio oświetlony pokój dziewczynki będzie przestronniejszy i przytulniejszy. Jak więc odpowiednio oświetlić pokój dziewczęcy?

Dawniej wystarczyło w każdym pokoju jedno źródło światła – dziś jest ich o wiele więcej, porozmieszczanych po całym wnętrzu. Problem z pokojem dziecięcym polega na tym, że takie dodatkowe źródła oświetlenia, jak listwy LED mogą być łatwo zerwane przez dzieci. Wydawałoby się, że trzeba w tej sytuacji skupić się na świetle naturalnym i uważać, by wpuścić jak najwięcej promieni słońca do pokoju. Im więcej słońca w pokoju, tym lepiej, ale nie poddawajmy się tak szybko ze światłem sztucznym. Są jednak źródła światła, które można wykorzystać bez ryzyka ich zniszczenia przez dziecko w przeciągu dnia po ich kupieniu. W strefie nauki na pewno warto zadbać o lampkę biurkową, by dziewczynka także wieczorami mogła z niego korzystać. Dla młodszych dzieci przyda się lampka nocna, która ochroni je przed nocnymi koszmarami. Można też zadbać o dekoracyjne lampki na ścianę w różnych kształtach (np. chmurek). A skoro o dekoracjach mowa, czas na ostatni z ważniejszych elementów składających się na wystrój pokoju dziewczynki.

Jak z umiarem wkomponować dekoracje we wnętrze pokoju dziecka dla dziewczynki

Dekoracje w pokoju dziecięcym są ważniejsze niż w jakimkolwiek innym wnętrzu. I bez znaczenia jest czy urządzamy wnętrze pokoju dla chłopca czy dla dziewczynki. To kolejny etap wystroju, w którym dziecko powinno mieć jak najwięcej dowolności. Pozwólmy tu nieco dziewczynce na wybranie dodatków do pokoju, oczywiście pod nadzorem. Przykładami takich dodatków są np.:

 • Dywan, który wspomniany już był wcześniej, gdy mowa była o strefie zabawy, gdzie dywan jest istotnym elementem;
 • Tapeta, która dostępna jest w różnych motywach i która może wspaniale udoskonalić pokój;
 • Plakaty, będące idealnym rozwiązaniem na wypełnienie pustych miejsc na ścianach;
 • Poduszki i koce, które urozmaicą przestrzeń strefy odpoczynku;
 • Zasłony i firanki – unikajmy tych nieprzenikalnych, by wpuścić więcej słońca do środka.

Przy dekorowaniu należy zachować umiar – zauważ, że nawet w tak bogato udoskonalonym dekoracjami wnętrzu, jak pokój dziewczynki, nie przesadza się z dekoracjami; podaliśmy tylko 5 najczęściej spotykanych przykładów.

A więc to koniec – powyżej zawarte zostały najważniejsze informacje potrzebne ci do aranżacji pokoju dla swojej dziewczynki. Pamiętaj – niech dziewczynka bierze aktywny udział w wystrajaniu wnętrza, niech ma swoje zdanie i niech jej pomysły zostaną wysłuchane. Jeżeli oboje nie macie pomysłu na pokój, polecamy sprawdzić poniższy przykładowy projekt pokoju dziewczynki, który może Cię zainspirować.

Pokój dla dziewczynki, dekoracje

Projekt wnętrza pokoju dziecięcego dla dziewczynki 11m2

Poniżej przedstawiony pokój dziewczęcy jest zaaranżowany po mistrzowsku, wieloma elementami pokazujący, że jest to pokój jak z bajki. Jeżeli Twoja dziewczynka także marzy o takim efekcie wow, polecamy przeczytać poniższy opis projektu – dowiesz się, co sprawia, że ten pokój dziewczynki daje taki efekt.

Zacznijmy od podstaw – elementów wyposażenia. W oczy rzuca się bialutkie łóżko pod skosem, a także różowa pufa tuż obok. Obok pufy stoi krzesełko, tuż obok widzimy na ścianie szafki w kształcie uli. Na ścianie z tapetą widać biały stolik i krzesło, a tuż obok najbliższego okna dekoracyjna drabina z oświetleniem. Oprócz tej drabiny jest jeszcze sporo do powiedzenia o oświetleniu. Najważniejsze do wspomnienia są duże okna od podłogi, wpuszczające bardzo dużo światła do środka, dzięki pokój wydaje się o wiele przestronniejszy, niż jaki jest w rzeczywistości. Kolejnym elementem pomagającym w stworzeniu przestronności są kolory, na które warto w tym pokoju zwrócić uwagę. Jak widać, pokój dziecięcy można jak najbardziej urządzić w naturalnej kolorystyce. Dominuje tu biel i szarość, można się dopatrzeć małe elementy różu. Spod różowego dywanu widać drewnianą podłogę, widać też malutkie akcenty żółci i błękitu w pomieszczeniu, nie wywierają jednak zbyt wielkiego efektu na optykę całego wnętrza. Warto wspomnieć o dekoracjach w tym pokoju i bez wątpienia od razu rzuca się w oczy różowo szary gigantyczny dywan. Na szafkach w kształcie uli widać różne postacie z bajek, figurki i zabawki. Na ścianie obok widzimy plakat z kotkiem, wypełniający pustą ścianę. Dekoracją jest też wspomniana drabina dekoracyjna z oświetleniem i na tej samej ścianie beżowa tapeta z dekoracyjnym księżycem i gwiazdkami. Warto też wspomnieć o ślicznym zawieszonym nad łóżkiem napisie oraz o przyczepionych do łóżka ciemnoróżowych balonach.

Podziel się