Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim. Mała kuchnia.

Publikacja 2020-07-08 16:21:46
Kategorie Kuchnie

Kuchnia to pomieszczenie, które urządzamy na lata dlatego należy dobrze wszystko zaplanować, przemyśleć. W aranżacji kuchni poza jej wystrojem niezwykle istotne jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Szczególnie jeśli jest to mała kuchnia.

Popularnym stylem w którym bardzo chętnie urządzamy kuchnie jest obecnie styl skandynawski. Kuchnia w stylu skandynawskim bardzo ładnie się prezentuje, pasuje zarówno do dużego wnętrza jak i małej kuchni. Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim będzie minimalistyczna, jasna i ciepła. Jak urządzić kuchnie w stylu skandynawskim?

Kuchnia w stylu skandynawskim. Jak ją urządzić? 

Styl skandynawski to styl ponadczasowy, efektowny i ciekawy. Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim jest funkcjonalne, świeże, harmonijne i modne. Styl skandynawski charakteryzuje :

 • prostota
 • minimalizm i funkcjonalność
 • dominujące jasne barwy
 • naturalne i neutralne materiały
 • dominujący kolor: biały

Kuchnia w stylu skandynawskim to wnętrze jasne, lekkie, naturalne i dzięki swojej aranżacji optycznie powiększa wnętrze. W kuchni skandynawskiej wszystko ma mieć swoje miejsce, przeznaczenie, być dobrze zorganizowane by ułatwiało codzienną prace. Urządzając kuchnie w stylu skandynawskim musimy pamiętać o aranżacji ścian oraz o odpowiednio dobranych dekoracjach, dodatkach i materiałach wykończeniowych. Styl skandynawski lubi geometryczne kształty, pasy, kraty, zygzaki, motywy kwiatowe, natury. Jeśli zaplanowaliśmy białe meble w kuchni w stylu skandynawskim wato posilić się o uzupełnienie jej kolorem szarym błękitnym , wrzosowym na przykład w postaci pomalowania na nie ścian lub niech pojawią się w płytkach. Oczywiście nie możemy zapomnieć o drewnie czy to w formie blatu czy na podłodze

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim. Mała kuchnia.

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim 

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się też w małej kuchni w bloku. W artykule przedstawiliśmy projekt małej kuchni w stylu skandynawskim. Aranżacja kuchni została wykonana pod określone możliwości finansowe, oczekiwania oraz potrzeby. Meble kuchenne zaprojektowane zostały w kształcie litery L na wymiar. Szafki są w kolorze białym, blat drewniany. Pomiędzy szafkami znajdują się białe płytki typu cegiełka a na podłodze podłoga w kolorze drewna. Dzięki takiej aranżacji pomimo , ze jest to mała kuchnia optycznie jej aranżacja nadaje wnętrzu lekkości jak również je powiększa.

Mała kuchnia w bloku. Praktyczne porady. 

Szczególnie mała kuchnia powinna być zaplanowana funkcjonalnie i ergonomicznie. Dostępne miejsce powinno być jak najlepiej wykorzystane pod względem możliwości przechowywania dlatego warto zdecydować się na meble na wymiar, górne szafki zabudowane pod sam sufit oczywiście jeśli wybierzemy jasne fronty w przeciwnym razie możemy uzyskać efekt ciężkości. W przypadku aranżacji małej kuchni jej wystrój jest nie mniej istotny co jej funkcjonalność. Warto wiec zdecydować się na jasne barwy.

Urządzasz małą kuchnie w bloku warto zapamiętać:

 • zabudowa: dobrze by była zróżnicowana w celu wykorzystania wolnej przestrzeni, przeszklenia dobrze wykorzystać w drzwiczkach szafek co optycznie powiększy przestrzeń
 • meble na zamówienie: meble gotowe szczególnie w małej kuchni nie zawsze optymalnie wpiszą się w nasze wnętrze, nie mówiąc już o miejscu do przechowywania, warto wiec postawić na meble wykonywane na wymiar
 • miejsce robocze: urządzając małą kuchnie warto zaplanować tak jej układ by było wystarczająco dużo blatu roboczego co znacznie ułatwi pracę i poruszanie się po kuchni

Dobrze zaplanowana zabudowa mała kuchnia sprawi, że będziemy z przyjemnością spędzać w niej czas. Nawet mała kuchnia stanie się w pełni wygodna i funkcjonalna dzięki odpowiedniemu ustawieniu Najczęściej jest to kuchnia w kształcie litery L.

Aranżacja kuchni w kształcie litery L 

Zabudowa kuchni w kształcie litery L jest rozwiązaniem uniwersalnym. Kuchnia w kształcie litery „L” to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w małej kuchni. Jakie są zalety kuchni w kształcie litery L?

 • nadaje się do podłużnych i wąskich pomieszczeń
 • jest funkcjonalna
 • pozwala na ergonomiczne zagospodarowanie
 • daje możliwość zagospodarowania tak zwanego narożnika

Aranżacja kuchni w kształcie litery L

Podziel się