Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić małe mieszkanie 38 m2: Projekty wnętrz

Publikacja 2020-10-16 16:26:39
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Małe mieszkanie można urządzić ładnie i do tego funkcjonalnie. Odpowiednio zaplanowany układ funkcjonalny oraz odpowiednio dobrany wystrój małego mieszkania potrafią stworzyć cuda. Szczególnie w aranżacji małego mieszkania konieczne jest dokładne przemyślenie potrzeb i oczekiwań związanych z każdym z pomieszczeń oraz wyobraźnia spryt i znajomość kilku istotnych zasad. Jak urządzić małe mieszkanie? Co musisz wiedzieć zanim zabierzesz się za aranżacje małego mieszkania?

Urządzenie małego mieszkania powinno być zaplanowane w najdrobniejszym szczególe odnośnie wyboru stylu aranżacji, mebli, kolorów, materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych jak również dodatków. Istotna kwestią jest również optyczne powiększenie wnętrza.

Zanim zdecydujemy się na konkretny styl w jakim urządzimy swoje mieszkanie przejrzyjmy aranżacje wnętrz mieszkań. Poszukajmy inspiracji, pomysłu na mieszkanie. Kiedy znajdziemy coś dla siebie to pamiętajmy by nie przenosić w całości konkretnych rozwiązań, które zobaczymy. Nie ma gotowych recept na każde wnętrze. To co pięknie wygląda na zdjęciach niekoniecznie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Jak urządzić wnętrza małego mieszkania? Jakich błędów nie popełnić? 

Głównym błędem jaki popełniamy kiedy urządzamy małe mieszkanie jest to, że najpierw pod wpływem emocji podejmujemy pochopne, nie do końca decyzje, kupujemy a potem zastanawiamy się co i jak.

To od czego powinniśmy zacząć projektowanie wnętrz małego mieszkania to:

 1. dokładne zwymiarowanie każdego wnętrza mieszkania.
 2. precyzyjne przemyślenie jakie mamy potrzeby i konkretne oczekiwania odnośnie każdego pomieszczenia.
 3. zaplanować układ funkcjonalny czyli gdzie co będzie
 4. wybrać stylu aranżacji wnętrza mieszkania

Dopiero wtedy kiedy poczynimy powyższe kroki możemy zabierać się za wystrój małego mieszkania. A i tutaj wszystko musi być przemyślane i przeprowadzone we właściwej kolejności.

Błędy jakie popełniamy podczas aranżacji małego mieszkania 

Podczas aranżacji małego mieszkania najczęstsze błędy jakie popełniamy to między innymi:

 • nadmiar mebli,
 • zbyt duża ilość kolorów, faktur
 • brak podziału na strefy
 • źle dobrane oświetlenie
 • zbyt duża ilość dodatków

Małe mieszkanie: dlaczego warto wykonać projekt wnętrz mieszkania? 

Projektowanie mieszkania nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli projektujemy małe mieszkanie. Bardzo często wdaje nam się, że wiemy w jaki sposób zagospodarować wnętrza mieszkania, jaki chcemy zastosować wystrój w mieszkaniu. Jednak kiedy przychodzi co do czego, już nie jest to takie oczywiste.

Pierwsze problemy pojawiają się już na etapie układu funkcjonalnego szczególnie jeśli chodzi o projektowanie kuchni czy projekt wnętrza łazienki. To co wydawało nam się dobrym rozwiązaniem w praktyce nie koniecznie nam pasuje. To samo z wystrojem mieszkania. Podobają się meble, jakaś sofa, oświetlenie ale kompletnie nie potrafimy sobie wyobrazić jak to będzie się komponować w całości i czy na pewno do siebie pasuje.

W rezultacie albo w najlepszym wypadku tracimy mnóstwo czasu i energii na bieganie po sklepach i podejmowanie decyzji stojąc w punkcie wyjścia. Albo co gorsze w wyniku popełnionych błędów zostajemy z efektem końcowym , który nas nie zadawala, czegoś nam brakuje i zwyczajnie nie jesteśmy zadowoleni.

Co innego wyobrażać sobie coś a co innego zobaczyć to. Dlatego warto jest zanim podejmiemy ostateczne decyzje o tym jak urządzić mieszkanie zdecydować się na projekt wnętrza mieszkania.

Po co nam projekt wnętrza mieszkania?

 • Po pierwsze: czarno na białym widzimy jak będzie zagospodarowane mieszkanie i jaki będzie wystrój mieszkania zanim zainwestujemy pieniądze.
 • Po drugie: zaoszczędzamy czas i wbrew pozorom pieniądze unikając kosztownych poprawek czy efektów nieprzemyślanych zakupów

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m2: Projekty wnętrz

Projekt wnętrz mieszkania 38 m2: styl nowoczesny: biały, szary, drewno 

Zaprezentowany w artykule projekt wnętrz mieszkania został wykonany przez nas pod indywidualne zamówienie. Mieszkanie ma 38 m2 i składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, przedpokoju i łazienki.

Aranżacja małego mieszkania wykonana została w stylu nowoczesnym w kolorach biały, szary, drewno.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym i przedpokojem w małym mieszkaniu 

Projekt salonu z aneksem kuchennym i przedpokojem utrzymany jest w kolorach biały, szary i drewno. Meble kuchenne zaaranżowane zostały do wykonania na wymiar w kolorze białym w połysku w celu optycznego powiększenia wnętrza. W części wypoczynkowej znajduje się stół, szafka RTV oraz sofa ze stolikiem kawowym. Wnętrze salonu z aneksem kuchennym jest jasne, nowoczesne a zastosowane drewno nadaje mu klimatu i nieco przytulności. Na podłodze są panele w kolorze drewna a ściany są w kolorze białym. Nowoczesnego designu nadaje wnętrzu niebanalne oświetlenie. Projekt przedpokoju utrzymany jest w tej samej stylistyce

Małe mieszkanie, projekt wnętrzamn wowoczesny salon z aneksem kuchennym

Kuchnia w salonie, mała kuchnia, szafki kuchenne białe, blat biały, marmur na ścianie

Mała łazienka w stylu nowoczesnym 

Nowoczesny projekt małej łazienki to szare płytki w połączeniu ze ścianą z płytkami imitującymi drewno. W łazience zaaranżowane zostały duża pojedyncza nowoczesna umywalka z szafką, lustrem i oświetleniem, wc oraz prysznic we wnęce.

Mała łazienka, styl nowoczesny, w kolorach bie, szarość, drewno

Łazienka mała z prysznicem, płytki szare, płytki drewnopodobne jodełka

Sypialnia w małym mieszkaniu: aranżacja w stylu nowoczesnym 

Projekt sypialni w stylu nowoczesnym wykonany została w kolorach dopasowanych do reszty pomieszczeń czyli biel, szarość , drewno. W projekcie sypialni znajduje się łóżko z panelami tapicerowanymi, szafki nocne, szafa oraz toaletka. Wnętrze sypialni jest jasne, nowoczesne i przytulne.

Mała sypialnia, biel szarość, drewno, łózko z zagłówkiem tapiecerowanym , szafa z lustrami, toaletka

 

 

Podziel się