Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić pokój dla nastolatki ? Aranżacja pokoju młodzieżowego

Publikacja 2018-11-23 13:58:05
Kategorie Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Nie łatwą sprawą jest urządzenie pokoju młodzieżowego. Nastolatki to młodzi ludzie , którzy mają już sprecyzowane oczekiwania i wizję związaną z wyglądem i funkcjonalnością swojego pokoju. Pokój dla nastolatki to pokój z indywidualnym charakterem do którego z przyjemnością zapraszać będzie znajomych i w którym będzie czuła się komfortowo. Ma być modnie i na czasie. Rodzice patrzą na pokój młodzieżowy bardziej praktycznie – ma być funkcjonalnie. Pokój ma stwarzać warunki do łatwego utrzymania w im czystości. Chętnie widzieli by w nim dużą ilość zamkniętych szafek.

Projekt pokoju dla nastolatki powinien być zarówno urządzony w dobrym stylu ale i funkcjonalnie. Dobrze by był podzielony na strefy szczególnie wypoczynku i te do nauki. Rzecz jasna jeśli pomieszczenie , jego metraż i układ nam na to pozwoli. Wykonując aranżacje pokoju dla nastolatki weźmy pod uwagę jej oczekiwania i pozwólmy na współdecydowanie o tym jak będzie w ostateczności wyglądał jej pokój.

Projektowanie pokoju młodzieżowego krok po kroku

Na wstępie istotne jest by ustalić z jakimi środkami mamy do czynienia na aranżacje i prace remontowe. To istotne byśmy wiedzieli to już na początku. To co równie istotne to precyzyjne określenia przez naszą pociechę potrzeb związanych z pokojem. Określenie priorytetów i rzeczy z których będziemy mogli zrezygnować. Aby pokój był funkcjonalny przez podjęciem decyzji na przykład o zakupie jakiegokolwiek mebla musimy wybrać dla niego odpowiedni i najbardziej optymalny układ funkcjonalny. Możemy zrobić to na kartce papieru. Teraz musimy określić styl w jakim ma być wykonana aranżacja pokoju młodzieżowego. Pod niego wybieramy kolorystykę .Jeśli już zapadła decyzja o ustawieniu w pokoju, kolorystyce i stylu możemy przejść do wyboru mebli. Najbardziej funkcjonalne i wykorzystujące przestrzeń , szczególnie w przypadku niewielkich pokoi będą meble na zamówienie. Wykonywane na wymiar przez stolarza. Możemy wtedy sami pod nasze konkretne potrzeby zaplanować ich wnętrze. Meble zostały wybrane, teraz czas na wystrój pokoju nastolatki czyli aranżacja ścian, wybór podłogi oraz oświetlenia i dodatków. Trzymanie się odpowiedniej kolejności podczas urządzania wnętrza zaoszczędzi nam niepotrzebnych nerwów oraz zbędnych wydatków.

Aranżacja pokoju dla nastolatki – projekt wnętrza

Aranżacja pokoju dla nastolatki przedstawiona na zdjęciach w artykule wykonana została pod indywidualne zamówienie. Na zdjęciach pokoju nastolatki widać zaaranżowane miejsce do nauki, miejsce na duża szafę do przechowywania ubrań. W pokoju znajduje się również strefa wypoczynku gdzie umieszczono łózko i szafki pod zabudowę oraz nowoczesny fotel. W projekcie pokoju nastolatki została również uwzględniona pasja dziewczyny a mianowicie stanowisko do manicure i stylizacji paznokci.

Pokój dla nastolatki zaprojektowany został w kolorystyce bieli, szarości oraz drewnie w celu jego optycznego ocieplenia. W aranżacji pokoju w skosach użyto nowoczesnego oświetlenia w postaci tak zwanych tub.

Podziel się