Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią?

Publikacja 2020-06-20 08:40:51
Kategorie Salony z kuchnią

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią?

Czy na niewielkim metrażu można urządzić komfortową przestrzeń dla całej rodziny? Oczywiście, że tak! Jak się okazuje wystarczy dobrze zaplanować przestrzeń aby urządzić wygodne, rodzinne mieszkanie. W tym artykule doradzamy, jak urządzić salon który pełni jednocześnie funkcję jadalni oraz kuchni, a dodatkowo stanowi integralną część z przedpokojem.

Urządzanie małego mieszkania 

Mieszkania o niewielkim metrażu cieszą się wysokim popytem. Ich zaletą jest zwłaszcza atrakcyjna cena. Nie każdego stać na to, aby zakupić dużą i kosztowną nieruchomość! Popularnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach jest łączenie funkcji kilku pomieszczeń w jednym. Idealnym tego przykładem może być salon z kuchnią i jadalnią. To pozwala zyskać więcej cennej przestrzeni. Jednak tu pojawia się pytanie - jak zmieścić duży stół, zabudowę kuchenną oraz strefę wypoczynkową w jednym pomieszczeniu?
W małych mieszkaniach polecamy stosowanie spójnego, jednolitego stylu oraz jasnych barw. Nadmiar dekoracji i masywnych mebli mebli może przytłoczyć wnętrze, dlatego dobrym wyborem jest np. styl minimalistyczny. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdza się również styl skandynawski, który już na dobre zakorzenił się w polskich aranżacjach. Jasna kolorystyka oraz meble o lekkiej formie nadają wnętrzu wrażenie przestronności.

Salon z jadalnią, aneksem kuchennym i przedpokojem - jaka podłoga? 

Jeśli salon z kuchnią i jadalnią ma niewielki metraż, pomyśl o położeniu jednolitej posadzki w całym pomieszczeniu. Tutaj drobna uwaga - nie każdy rodzaj podłogi jest polecany do kuchni! Niezawodnym rozwiązaniem są płytki podłogowe lub odporne na przemakanie panele winylowe. Jednolita podłoga uczyni wnętrze bardziej przestronnym. Tą samą posadzkę możesz położyć również położyć w przedpokoju. Łagodne przejście z jednego pomieszczenia do drugiego pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń i stworzy wrażenie estetyki na najwyższym poziomie!

Salon z jadalnią, aneksem kuchennym i przedpokojem - jaka podłoga? , jednolita podłoga w salonie, kuchni, jadalni i przedpokoju

Funkcjonalny aneks kuchenny

W nowoczesnych projektach wnętrz, salon z kuchnią i jadalnią stał się już standardem. Aby aneks kuchenny znakomicie spełniał swoją rolę, należy starannie przemyśleć jego aranżację. Świetnym sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni są szafki na wymiar, wykonywane na indywidualne zamówienie. Zabudowa do sufitu pozwoli uzyskać więcej cennego miejsca do przechowywania, a dodatkowo prezentuje się bardzo nowocześnie i gustownie. Eleganckie szafki o białych frontach optycznie powiększą przestrzeń i zgrabnie wpiszą się w wystrój każdego wnętrza.

Funkcjonalny aneks kuchenny, Eleganckie szafki o białych frontach  

Komfortowa strefa wypoczynkowa w salonie 

Prawdziwym wyzwaniem jest oddzielenie salonu od kuchni w taki sposób aby zachować funkcjonalność obu tych miejsc, a jednocześnie stworzyć strefę odpowiednią do komfortowego wypoczynku. Dobrym pomysłem jest oddzielenie salonu od kuchni np. za pomocą praktycznego regału lub lekkiej ścianki ażurowej. Takie rozwiązania nie zajmują dużo miejsca, mało tego, pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń np. do eksponowania eleganckich kompletów obiadowych. Jeśli salon jest niewielki, warto zrezygnować z dużego zestawu wypoczynkowego np. na rzecz dwuosobowej sofy oraz foteli, które w razie konieczności łatwo można przestawić. Optyczne wrażenie przestrzeni można też uzyskać odsłaniając okna, rezygnując z ciężkich firanek oraz zasłon, a także montując duże lustra np. na ścianie w salonie. 

Komfortowa strefa wypoczynkowa w salonie, dwuosobowa sofa, fotel

Przestronny salon z kuchnią i jadalnią? To możliwe! 

Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią wcale nie musi być trudna. Wystarczy trzymać się kilku zasad, aby zyskać więcej miejsca oraz optyczne wrażenie przestrzeni. Oto najważniejsze zasady, o których powinieneś pamiętać podczas urządzania wygodnego salonu:

-stosuj jasne kolory

-zrezygnuj z dużej ilości dekoracji i dodatków 

-unikaj ciężkich firanek i zasłon 

-zastosuj duże lustra

-wybieraj funkcjonalne meble o lekkiej formie.

Dzięki tym podstawowym zasadom, wnętrze zyska dodatkową przestrzeń i sprawi wrażenie bardziej przestronnego! Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzaniu wnętrza salonu z kuchnia i jadalnią i chcesz w optymalny sposób wykorzystać dostępny metraż, służymy pomocą! Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu wnętrz, również tych o ograniczonym metrażu. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że nawet małe mieszkanie może być funkcjonalne i wygodne!

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)