Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Kuchnia loftowa w bloku. Zobacz jak urządzić - projekty i aranżacje wnętrz

Publikacja 2022-09-03 09:25:48
Kategorie Kuchnia

Chociaż styl industrialny jest dość wyjątkowym stylem, istnieją style aranżacji bardzo do niego podobne. Historia stylu industrialnego powtarza się w przypadku loftu, innej iteracji industrializmu. Ten styl projektowania kuchni ma swoje podobieństwa, ale też różnice do cech stylu industrialnego - jeżeli planujesz aranżację kuchni loftowej lub kuchni industrialnej warto porównać oba style by zdecydować, który bardziej pasuje do naszego charakteru. Niewątpliwie industrialny styl czy loftowy może odmienić charakter wnętrz mieszkania. Chcesz urządzić kuchnie w stylu loftowym lub industrialnym zobacz nasze projekty wykonane pod indywidualne zamówienie.

Aranżacja kuchni loftowej

Nowoczesna kuchnia a kuchnia loftowa czy w stylu industrialnym

Dziś inaczej niż kiedyś style aranżacji wnętrz mieszają się, uzupełniają o cechy charakterystyczne dla innych stylów. Nie dziwi dziś stwierdzenie nowoczesne przytulne wnętrze, wnętrze nowoczesne z elementami klasyki czy nowoczesna kuchnia industrialna.

nowoczesna kuchnia industrialna

Nowoczesna kuchnia industrialna

W przypadku nowoczesnych projektów kuchni nie mówimy już tylko o biało czarnych , surowych wnętrzach. Mamy dziś nowoczesny loft i nowoczesny industrialny wystrój wnętrz. Styl industrialny nabrał dziś nowego charakteru. Podobnie jak i styl loftowy

Kuchnia loft

Kuchnia Loft

Kuchnia nowoczesna

Kuchnia nowoczesna

Kuchnia loft czy kuchnia industrialna?

Aby wybrać pomiędzy jednym stylem a drugim, musimy porównać elementy kuchni industrialnej do elementów kuchni loftowej. Style te mają więcej wspólnego, niż się wydaje. Styl industrialny i loftowy łączy podstawowa paleta barw: szarość, biel i czerń oraz naturalne materiały. Ponadto w obu stylach stawiamy na umiar i minimalizm jeśli chodzi o dobór dekoracji i dodatków. Jednocześnie industrialny styl wnętrza i loftowy styl najlepiej prezentują się w wielkich, przestronnych wnętrzach z małą ilością ścianek działowych i wysoko położonym sufitem. A jakie są ich różnice?

kuchnia industrialna

Wyznaczniki industrialnej kuchni

  • aranżacje kuchni industrialnej wyznaczają się surowością, osiąganej użyciem surowych elementów kuchni, jak beton, cegły i kamień;
  • w kuchni industrialnej powinny znaleźć się dodatki inspirowane i przypominające o czasach industrializmu;
  • w kuchni industrialnej warto zadbać o naturalne kolory, np. szarość i drewno.

Charakteryzacja stylu loftowego w kuchni

  • w kuchni w stylu loft stosowane są dodatki nadające jej wyjątkowego charakteru jak cegłą, beton, stare drewno;
  • w stylu loft chętnie sięgamy po kolor czarny, który dodaje elegancji i stylu;
  • w stylu loft ceniona jest prostota a jednocześnie niebywały pazur wnętrza;
  • w stylu loft warto zadbać o dodatki które sprawią, że wnętrze będzie jeszcze przytulniejsze.
  • styl loft niesie ze sobą wiele możliwości dopasowanej aranżacji

Jak urządzić kuchnię w stylu loft a jak w stylu industrialnym?

Projektowanie kuchni loftowej może znacznie różnić się od kuchni industrialnej. Bo choć oba style mają podobieństwa, jak np. podobna kolorystyka, mają też różnicę. Sprawdź, czym różnią się otwarte przestrzenie kuchni w stylu industrialnym i loftowym. Jeśli chcemy zaprojektować kuchnię otwarte na salon w stylu loftowym musimy pamiętać by aranżacja salonu dopasowana była do stylistyki kuchni

Kuchnia w stylu industrialnym

Funkcjonalna kuchnia industrialna musi być urządzona praktycznie, ale też w tym wyjątkowym industrialnym stylu, który kochamy. Z praktycznością rzadko kiedy jest większy problem. Mała kuchnia industrialna to dość rzadkie zjawisko, bowiem styl ten wkomponowuje się w większe i przestronniejsze wnętrza.

Funkcjonalna kuchnia industrialna

Do industrialnej kuchni wybrać musimy odpowiednie meble. Aby urządzić ciekawą kuchnię industrialną możemy odnowić stare meble i dać im w naszej kuchni nowe życie. Takie industrialne meble kuchenne wpasują się idealnie w inne cechy charakterystyczne stylu industrialnego. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na meble do przechowywania - odpowiednio dobrane szafki kuchenne dodadzą wiele uroku do industrialnego charakteru wnętrza. Rozciągające się przez całą długość kuchni blaty robocze mogą być wykonane z drewna. Jeżeli jesteśmy fanami wyjątkowo naturalnych rozwiązań, możemy urządzając industrialną kuchnię stworzyć stół z drewnianych palet. Alternatywą dla stołu będzie wyspa z dostawionymi industrialnymi krzesłami.

Musimy zadbać o jak najlepszą kolorystykę kuchni industrialnej. To istotny element, kluczowy do stworzenia industrialnej kuchni pełnej wyjątkowego uroku. W stylu industrialnym liczy się naturalność, wybierzmy więc paletę barw, która wpasuje się do tego stylu. Użycie takich kolorów, jak szarość, drewno i czerń nie tylko doda wnętrzu uroku, ale też w stylu industrialnym powiększa optycznie przestrzeń. We wnętrzach industrialnych dodatkowo niektóre surowe materiały dodadzą więcej barw, np. czerwień wkomponowana przez cegły itp.

Charakterystyczne elementy kuchni industrialnej to też industrialne lampy, odpowiednio oświetlające całą przestrzeń. Lampy stojące i wiszące możemy zestawić z wieloma innymi źródłami oświetlenia. Ważne jest jednak, by wzbogacić kuchnię o oświetlenie naturalne, co zwykle nie jest problemem, bo wnętrza w stylu industrialnym często mają wysokie, wielkie okna.

Styl industrialny odrzuca ideę przesadnej dekoracyjności pomieszczeń, ale znajdą się tu gdzieniegdzie dekoracje przypominające epokę industrializmu. Czasem nawet takie elementy, jak stara rama roweru, może być dekoracją wnętrza. W kuchniach industrialnych sprawdza się dodanie rur, kabli, czy surowych materiałów na ścianę, które podkreślą industrialny charakter kuchni.

aranżacje kuchni industrialnej

Aranżacje kuchni industrialnej

Aranżacja kuchni w loftowej kuchni. Jakie meble kuchenne?

Kuchnia loft powinna być prosta, minimalistyczna i na bazie prostych form. Meble w stylu loft mogą być podobne do tych w stylu industrialnym - w kuchni loft ważne jest stawić na naturalność, w meblach pojawi się więc dużo naturalnych kolorów i materiałów. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z surowymi materiałami w meblach - kuchnia w stylu loft powinna być przytulniejsza niż w industrialnych wnętrzach. Często wykorzystuje się - wbrew uprzedzeniom i przekonaniom - jasne fronty szafek kuchennych. Do stylu loft idealnie sprawdzą się stylowe półki i szafki podwieszane.

Surowość stylu loft jest znacznie mniej widoczna niż w przypadku stylu industrialnego. Ponadto kuchnie loft są od kuchni industrialnych o wiele przytulniejsze i cieplejsze. Tak jak kuchnia industrialna zachowa nieco surowości, ale w o wiele mniejszym stopniu. Dlatego często kuchnie w stylu loft urządza się w cieplejszych barwach, m.in biel, beż, jasne drewno - loftowa kuchnia to nie zawsze czarna kuchnia. Poprzez pewne dekoracje wkomponowuje się też do wnętrza dodatkowe kolory. W stylu loft szczególnie ważne są takie dekoracje, jak plakaty, obrazy oraz rośliny, które dodadzą wnętrzu ciepła.

W stylu loft liczyć się będą źródła oświetlenia. Generalnie w stylu loft nierzadko dodaje się podobne źródła światła, co w przypadku stylu industrialnego - różnego rodzaju industrialne lampy to częsty widok w stylu loftowym. W aranżacji loftowej kuchni możemy też uwzględnić nieco bardziej nowoczesne oświetlenie, jak listwy LED.

Aranżacja kuchni w loftowej kuchni

Aranżacja kuchni w stylu loftowym

Mała kuchnia w stylu loftowym

Tworząc projekt mieszkania w stylu loftowym lub industrialnym musimy się dobrze zastanowić i przemyśleć wszystkie elementy wystroju. Aranżacje w stylu loft stają się wyjątkowo wymagające, gdy mamy do dyspozycji niewiele przestrzeni do urządzania. Małe kuchnie loftowe, choć mogą być wymagające, nie są niemożliwe do urządzenia. Zobacz nasze wskazówki, a urządzić swoją małą kuchnię loftową bez większych problemów.

W przypadku mniejszych kuchni ważny jest odpowiedni dobór mebli. Meble muszą być praktyczne i funkcjonalne, by zmaksymalizować komfort użytkowania. Ważna jest na początek odpowiednia zabudowa - jej kształt może być różny, ale najbardziej optymalny jest kształt litery U lub L, a w przypadku bardzo wąskich kuchni - litery I. Same meble możemy rozłożyć w kuchni za pomocą znanej zasady trójkąta, która umożliwi najbardziej optymalne ułożenie naszego wyposażenia i wydzielenie go na strefy, co wprowadzi ład i porządek.

Mała kuchnia loftowa jednorzędowa

Mała kuchnia loftowa jednorzędowa

Kolorystyka i oświetlenie to elementy stylu loftowego, które w małych kuchniach są niesamowicie ważne. Małe kuchnie loftowe muszą mieć jasną kolorystykę, która optycznie powiększy przestrzeń wnętrza, a także jak najlepsze i najbogatsze oświetlenie, które dodatkowo zwiększy przestronność wnętrza. Urządzając swoją małą kuchnię musisz teżpamiętać o umiarze w dodatkach - kuchnie loft wymagają umiaru w dekorowaniu, bowiem przesadzenie w dekoracjach może optycznie przytłoczyć wnętrze. Szczególnie jesli chcemy połączyć kuchnię z salonemAranżacja wnętrza salonu musi byc dopasowana do stylu wnętrza kuchni a wystrój kuchni nie może przytłoczyć wnętrza salonu.

Wystrój kuchni loftowej

Styl loft i industrialny to wyjątkowe style - decyzja, by zaprosić styl industrialny do swojego domu może zmienić nasze mieszkanie w idealną i przytulną przestrzeń do życia. Jeżeli też planujesz urządzić kuchnię w stylu industrialnym lub loftowym, możesz zobaczyć inspiracje na aranżacje kuchni w stylu loft na naszym blogu. W naszej ofercie znajdziesz ofertę na projektowanie kuchni - stworzymy dla Ciebie projekt dostosowany do Twoich wymagań i oczekiwań, a także możliwości finansowych.

Mała kuchnia w stylu loftowym

Mała kuchnia w stylu loftowym 

Projekt kuchni w stylu loftowym

Projekt kuchni w stylu loftowym

Projekt kuchni loftowej z oknem, Beton na ścianie pomiędzy szafkami

Projekt kuchni loftowej z jednym oknem

Projekt kuchni loftowej z wyspą

Projekt kuchni loftowej z wyspą

Projekt kuchni loftowej połączonej z salonem

Projekt kuchni loftowej połączonej z salonem

Podziel się