Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

35 inspiracji i aranżacji, które każdy powinien zobaczyć urządzając kuchnię

Publikacja 2022-09-17 13:44:17
Kategorie Kuchnia

Praktycznie dla każdej Pani domu, kuchnia jest jednym z najważniejszych wnętrz w domu. W swojej kuchni chce móc z przyjemnością wykonywać wszelkie prace kuchenne. W komfortowy sposób móc się w niej poruszać. Marzysz o kuchni w której wszystko bezie dobrze zorganizowane?Szukasz inspiracji na kuchnie? Tworzysz aranżacje, kuchnie swoich marzeń i nie wiesz jakie meble do kuchni wybrać? jaki kolor ścian? jakie będzie modne oświetlenie kuchni? Sprawdź porady i wskazówki na urządzenie kuchni. Zobacz  projekty kuchni wykonane przez naszych projektantów wnętrzw rożnych stylach, o różnych wymiarach dla Naszych Klientów. To małe kuchnie w bloku, zamknięte duże kuchnie w domach i otwarte kuchnie na salon.

35 inspiracji i aranżacji, które każdy powinien zobaczyć urządzając kuchnię

20 inspiracji i aranżacji i gotowych projektów kuchni, które każdy powinien zobaczyć urządzając kuchnię

Jak funkcjonalnie i pięknie zaprojektować kuchnie?

Zaprojektowanie wymarzonej kuchni nie jest proste. Wymaga wiedzy, wyobraźni i znajomości zasad. Musimy podjąć wiele decyzji jaki kolor kuchni wybieramy, w jakim ustawieniu będzie zabudowa kuchenna, w jakim stylu będą fronty szafek. W aranżacji wnętrz w przypadku kuchni nie chodzi tylko o to by wybrać modne kolory ale o całokształt zapewniający komfort i funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza jak i wystrój. Decydując się na odcień koloru wybierzmy kolor, który po pierwsze podoba się nam, po drugie pasuje do stylu kuchni. Kuchnia jest jednym z trudniejszych wnętrz do zaaranżowania. Urządzamy ją na lata. Dlatego musi być zaprojektowana funkcjonalnie i z dbałością o najmniejszy detal. Musimy zadbać o ergonomie i kierować się zasadą trójkąta roboczego. Nie bez znaczenia więc jest w jakim układzie zaaranżujemy meble kuchenne. Kształt zabudowy kuchennej musi być dopasowany do możliwości pomieszczenia. Mamy do wyboru kuchnie w kształcie litery L, U. Możemy zabudować kuchnie jednorzędową lub dwurzędową. Musimy też podjąć decyzje czy chcemy mieć kuchnie zamknięta czy otwartą.Czy szafki kuchenne mają być zabudowane pod sam sufit czy nie. Dobrze przemyślmy zagospodarowanie szafek, szuflad to ułatwi nam codzienną pracę. Sporo tego prawda? Poznaj najważniejsze zasady którymi musimy się kierować podczas urządzania kuchni nowoczesnych.

Szafki kuchenne

Szafki kuchenne

Modne oświetlenie w kuchni

Modne oświetlenie w kuchni

Wskazówki i podpowiedzi do aranżacji kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni oparta musi być na dokładnym przemyśleniu i przeanalizowaniu każdego aspektu. Jeśli chcesz urządzić kuchnie kieruj się poniższymi wskazówkami:

  • kuchnia urządzona powinna być pod nasze konkretne potrzeby, styl życia
  • kuchnia ma być zaprojektowana w sposób , który umożliwi nam swobodne i komfortowe poruszanie się w niej
  • kuchnia powinna mieć odpowiednio do jej układu i wymiaru dopasowaną zabudowę
  • kolor kuchni ma znaczenie zwłaszcza jeśli urządzamy małą kuchnię
  • projekt kuchni wymaga dokładnego i przemyślanego rozwiązania zwłaszcza w kuchni zamkniętej
  • jeśli urządzamy otwarte pomieszczenie i salon w stylu na przykład nowoczesnym , w tym stylu urządzamy też kuchnie

Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U

Inspiracja na kuchnię otwartą w kolorze kaszmiru z barkiem

Inspiracja na kuchnię otwartą w kolorze kaszmiru z barkiem

Kuchnia z barkiem w bloku

Kuchnia z barkiem w bloku

Kuchnia z barkiem

Kuchnia z barkiem

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z jadalnią

Kuchnia z jadalnią

Aranżacja kuchni w stylu glamour

Aranżacja kuchni w stylu glamour

Inspiracja na kuchnię w stylu glamour

Inspiracja na kuchnię w stylu glamour

Aranżacja kuchni indrustialnej

Aranżacja kuchni indrustialnej

Aranżacja kuchni skandynawskiej

Aranżacja kuchni skandynawskiej

Inspiracja na kuchnię w kolorze biały i granatowym

Inspiracja na kuchnię w kolorze białym i granatowym

Inspiracja na kuchnię w bloku

Inspiracja na kuchnię w bloku

Aranżacja kuchni w stylu loftowym

Aranżacja kuchni w stylu loftowym

Inspiracja na kuchnię skandynawską

Inspiracja na kuchnię skandynawską

Kuchnia w kolorze kaszmiru

Kuchnia w kolorze kaszmiru

Projekt kuchni

Projekt kuchni

Aranżacja kuchni zamkniętej

Aranżacja kuchni zamkniętej

Projekt kuchni zamkniętej

Projekt kuchni zamkniętej

Kuchnia w bloku

Kuchnia w bloku z drewnem

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Meble kuchenne w nowoczesnej kuchni

Czym kierować się kiedy chcemy nowoczesną kuchnie urządzić w naszym mieszkaniu czy domu? Kiedy wybierzesz nowoczesną kuchnie nie tylko kolor mebli będzie miał znaczenie. Tworząc aranżacje kuchni w nowoczesnym stylu musisz zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół pod względem funkcjonalności i wystroju kuchni. Nowoczesne meble kuchenne mają być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. W nowoczesnej kuchni nie liczy się tylko to co na zewnątrz ale i to co wewnątrz. Dobrze zagospodarowane szafki kuchenne, szuflady, cargo są niezwykle istotne kiedy chcesz urządzić nowoczesną kuchnię. Sposobów na umeblowanie kuchni jest wiele. Możemy zdecydować się na kuchnie na wymiar lub na gotowy zestaw mebli kuchennych. Zaletą mebli na wymiar jest możliwość dopasowania ich do każdego pomieszczenia i wykorzystanie każdej możliwej przestrzeni. Idealnie sprawdzają sie w małych kuchniach, otwartych na salon. Wadą jest ich cena są znacznie droższe od tych gotowych. Meble kuchenne w postaci gotowych zestawów trudno jest dopasować do konkretnego wnętrza więc trudno bezie stworzyć funkcjonalny projekt kuchni . Możemy zdecydować się systemy mebli modułowych z sieciówek jak Agata Meble czy Ikea, które można dowolnie ze sobą łączyć. Pamiętajmy jednak, że kuchnie urządzamy na długie lata i jest to wnętrze mieszkania w które warto zainwestować. Zobacz nasze projekty nowoczesnych kuchni

Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne

Meble kuchenne w nowoczesnej kuchni

Meble kuchenne w nowoczesnej kuchni

Projekty nowoczesnych kuchni

Projekty nowoczesnych kuchni

Jak zaaranżować małą kuchnię?

Masz małą kuchnię i kompletnie nie wiesz jak powinna być rozplanowana. Zastanawiasz się jak urządzić małą kuchnię? Projektując małą kuchnie szczególną uwagę musimy zwrócić na układ funkcjonalny zabudowy mebli oraz wystrój wnętrza kuchni. Mamy do wyboru meble gotowe i meble na wymiar. Zestawy mebli kuchennych może i są dostępne od ręki i tańsze jednak rzadko kiedy udaje się je dopasować do konkretnego wnętrza. Ponad to jesteśmy niejako skazani już na zastosowane w nich rozwiązania. Szczególnie w małej kuchni warto zastosować meble kuchenne na wymiar. Dobrym rozwiązaniem będą szafki zabudowane pod sam sufit. Na wystrój małej kuchni składa się kolorystyka, dekoracje i dodatki. Mała kuchnia urządzona w jasnych kolorach będzie wyglądać na większą. Na przykład biała kuchnia wygląda lekko i świetnie sprawdzi się w wąskiej kuchni. Dekoracje i dodatki w małej kuchni powinny być minimalistyczne i przemyślane. Powinny nadawać charakteru, podkreślać wystrój małej kuchni. Być uzupełnieniem wystroju. Zobacz zdjęcia aranżacji małych kuchni

Aranżacja małej kuchni

Aranżacja małej kuchni

Białe szafki kuchenne w małej zamkniętej kuchni

Białe szafki kuchenne w małej zamkniętej kuchni

Biała kuchnia - modna kuchnia na długie lata

Modna kuchnia to kuchnia, która wcale nie jest urządzona w oparciu o panujące trendy. Modna kuchnia musi być świeża i ładna na lata.

W przypadku białych kuchni styl aranżacji jaki najbardziej będzie pasował to styl skandynawski, nowoczesny, klasyczny. Modną kuchnie niewielkim kosztem będziemy mogli poddać metamorfozie. Urządzając modną kuchnię nie skupiamy się tylko na kolorze mebli kuchennych ale i ich otoczeniu. W białej kuchni białe ściany zlewały by się ze sobą dlatego warto je podkreślić innym kolorem nie koniecznie ciemnym. Szarości, grafit, beże sprawdzą się równie dobrze. Kierujący się wyborem białych kuchni za jej zaletę podają stworzenie jasnego, optycznie powiększonego wnętrza a jako wadę trudności z utrzymaniem czystości. Dla wielu liczy się żeby miała nudnie nie wyglądać biała kuchnia. Różne zabiegu przełamią monotonie białego koloru mebli. Charakter białej kuchni podkreślimy poprzez zastosowanie drewnianego blatu lub czarnych dodatków choćby w postaci uchwytów. Biała kuchnia wygląda zawsze pięknie i wcale nie musi być nudna. Meble kuchenne białe możemy urozmaicić poprzez uzupełnienie ich o elementy nadające pazura jak na przykład ciekawe płytki na ścianie pomiędzy szafkami.

Zobacz modne aranżacje kuchni z użyciem białego koloru.

Nowoczesna biała kuchnia

Nowoczesna biała kuchnia

Aranżacja kuchni z użyciem białych mebli

Aranżacja kuchni z użyciem białych mebli

Białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne w aranżacji kuchni

Jak urządzić kuchnię otwarta na salon?

Kuchnia zamknięta ma swoje wady i zalety. Dziś jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie są wnętrza otwarte. Kuchnia połączona z salonem to już praktycznie standard. W przypadku otwartej kuchni na salon się sprawdzi aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu. Urządzanie nowoczesnej kuchni pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Otwarta kuchnia modnie urządzona będzie jeśli będzie spójna i dopasowana do wystroju salonu. Kiedy urządzamy kuchnie otwartą na salon musimy zadbać o optyczne oddzielenie kuchni. Możemy to zrobić poprzez:

  • zastosowanie ażurowej ściany dzielącej kuchnie i salon
  • pomiędzy salonem a kuchnią otwartą warto postawić stół lub spróbować rozwiązania wkomponowania wyspy kuchennej czy barku
  • zastosowanie dwóch rodzajów podłóg, sufitu

Zobacz nasze propozycje na aranżacje otwartych kuchni i znajdź swoją inspiracje na kuchnie

Projekt owartej kuchni na jadalnię i salon

Projekt otwartej kuchni na jadalnię i salon

Inspiracja na otwarta kuchnię z wyspą

Inspiracja na otwarta kuchnię z wyspą

Kuchnia otwarta na salon oddzielona ścianą tv

Kuchnia otwarta na salon oddzielona ścianą tv

Gotowy projekt kuchni

Gotowy projekt kuchni

Pomysł na kuchnię otwartą

Na naszym blogu znajdziesz jeszcze więcej inspiracji i zdjęć aranżacji kuchni. Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy fachowca w zaprojektowaniu wymarzonej kuchni zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie wnętrz online w tym na usługę wykonania projektu kuchni.Podziel się