Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Kuchnia nowoczesna : dopasowana do potrzeb, funkcjonalna i stylowa

Publikacja 2019-03-11 12:02:38
Kategorie Kuchnia

Kuchnia to serce każdego domu. To królestwo Pań domu. Nowoczesna kuchnia czyli jaka? Jak urządzić nowoczesna kuchnię? Jakie wybrać kolory do nowoczesnej kuchni? Jakie meble będą pasowały w nowoczesnej kuchni? Dziś kuchnia przestaje już być zamkniętą przestrzenią. Staje się mniej ważna od przestrzeni dziennej. Nie znaczy to jednak , że nie powinna być urządzona funkcjonalnie i w dobrym stylu. Zdecydowanie określenie jakie pasuje do nowoczesnej kuchni to kuchnia otwarta na salon lub inaczej salon z kuchnią lub salon z aneksem kuchennym . Obecnie jest to najbardziej pożądane rozwiązanie w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Modne są dziś wyspy kuchenne niezależne lub połączone ze stołem ustawanie na granicy salonu i kuchni. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim kuchnia praktyczna, wygodna w użytkowaniu. Wszystko w niej ma mieć swoje miejsce. Standardem dziś stało się dostosowywanie oraz możliwość wyboru wyposażenia kuchni pod indywidualne potrzeby. Nowoczesna kuchnia to po prostu kuchnia dopasowana do ans i funkcjonalna dla nas. Jeśli nie wiesz jak urządzić kuchnie? Skorzystaj z naszej oferty i zamów projekt kuchni lub projekt salonu z kuchnią.

Nowoczesna kuchnia – jakie meble? 

Dziś nadal najbardziej popularne , najmodniejsze są kuchnie białe pasujące nie mal do każdej aranżacji wnętrza. Sprawdzają się w dużych jak i małych kuchniach. Białe meble powiększają przestrzeń, nadają jasności i przestronności. Popularnością cieszą się również szare meble kuchenne czy meble kuchenne w kolorze czarnym. Co raz częściej szczególnie w aranżacji dużej kuchni widać rezygnację z górnych szafek na rzecz otwartych półek. W nowoczesnej kuchni dobrze wyglądają meble kuchenne wykonywane na wymiar, je możemy dopasować do wnętrza wykorzystując każdą przestrzeń. Piekarniki i mikrofale w wysokiej zabudowie, szafki cargo wysokie. Lodówki , zmywarki w zabudowie.

Nowoczesna kuchnia, jakie meble

Nowoczesna biała kuchnia 

Popularność białych kuchni nie maleje. Nie ma się co dziwić. Biała kuchnia jest ponadczasowa. Połączona z drewnem nada ciepła, przytulności. Pięknie i nowocześnie będzie się prezentować z czarnymi dodatkami, szarymi czy z intensywniejszą barwą. Biel powiększy optycznie pomieszczenie, wnosi świeżość. Stanowi idealną bazę.

Nowoczesna biała kuchnia

Kuchnia szara, kuchnia czarna

Na popularności zyskuje również szara kuchnia i czarna kuchnia. Tu ogromną rolę odgrywać będzie wielkość pomieszczenia , zastosowane oświetlenie. Szare fronty kuchenne dobrze będą się komponowały z drewnianym blatem. Czarna kuchnia idealnie będzie komponować się z bielą i drewnem.

Kuchnia szara, kuchnia czarna

Aranżacja nowoczesnej kuchni 

Nowoczesne kuchnie urządzane są dziś w stylu skandynawskim, nowoczesnym minimalistycznym, industrialnym a nawet glamour. Kuchnia w stylu skandynawskim to kuchnia wygodna, prosta, współgrająca z natura. Sprawdzi się tu biel, drewno. Aranżacja kuchni w stylu glamour to wnętrze ekskluzywne, połyskujące. Połączenie czerni z bielą, srebro. Meble kuchenne na wysoki połysk. Żyrandole kryształowe umieszczone w centralnym miejscu lub nad wyspą czy barkiem.

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Nowoczesny salon z kuchnią , salon z aneksem kuchennym

Jeśli urządzamy salon z kuchnią lub salon z aneksem kuchennym musimy pamiętać o kilku zasadach. Połączenie kuchni i salonu musi być spójne stylistycznie. Kuchnia może być optycznie od salonu oddzielona lub zupełnie na niego otwarta. Granicę pomiędzy kuchnia a salonem możemy wyznaczyć poprzez ustawienie stołu, wyspy, barku z podwyższeniem Zastosowaniu innego rodzaju podłogi czy wyraźnie zastosowane dwa sufity. Pamiętajmy , ze jeśli mamy kuchnie z salonem czy aneks kuchenny w salonie zapachy i dźwięki będą się rozchodziły po części wypoczynkowej. Na zapachy możemy poradzić wybierając dobrą wentylację, okap dobrej jakości. W salonie będzie również widoczny kuchenny rozgardiasz jeśli stanowi to dla nas problem, zaplanujmy w kuchni zamknięte szafki, łatwiej będzie utrzymać porządek.

Nowoczesny salon z kuchnią , salon z aneksem kuchennym

Nowoczesna mała kuchnia w bloku 

Mała kuchnia w bloku może być również piękna funkcjonalna. By optycznie powiększyć przestrzeń zdecydujmy się na gładkie, proste , jasne, jednolite meble oraz jasną kolorystykę ścian. Wybierzmy zabudowę kuchenną wykonywaną na wymiar przez stolarza. To pozwoli nam zagospodarować nie mal każdą przestrzeń. Fronty szafek możemy wybrać z połyskiem lub miedzy szafki zastosować szkło to również optycznie powiększy pomieszczenie. Urządzając kuchnie które są małe nie stosujmy dużej liczby dodatków. Starajmy się tak zaplanować kuchnie by jak najmniej było miejsca w których nastawiane są na wierzchu rzeczy. Unikniemy bałaganu i optycznego przytłoczenia.

Nowoczesna mała kuchnia w bloku

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)