Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Wąska kuchnia: jak urządzić?

Publikacja 2019-03-05 11:08:35
Kategorie Kuchnie

Kuchnia to pomieszczenie zwane królestwem Pań domu. Kuchnia powinna być urządzona funkcjonalnie. Tak by było nam w niej wygodnie się poruszać. Tak by codzienne przygotowywanie posiłków nie było frustrujące. Funkcjonalność w kuchni to rozwiązania ułatwiające nam przechowywanie jak również ergonomiczne ustawienie i rozmieszczenie mebli i sprzętów. Funkcjonalna kuchnia to kuchnia dopasowana do nas i naszego stylu życia. Aranżacja kuchni może sprawić nam trudności i spędzić sen z powiek. Szczególnie jeśli jest to mała kuchnia, wąska kuchnia czy nieustawna. Urządzając kuchnie musimy określić nasze potrzeby, wybrać najlepszy z możliwych układ funkcjonalny oraz zdecydować o tym w jakim stylu ma być wykonana aranżacja kuchni. Pamiętajmy i weźmy pod uwagę to , że kuchnia to wnętrze , którego nie urządzamy na rok. Kuchnie urządzamy na wiele lat. Warto więc na etapie jej planowania wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Czasem warto jest z czegoś zrezygnować by zainwestować więcej w urządzenie kuchni by służyła nam długie lata a my byśmy mogli cieszyć się komfortem pracy w niej.

Projekt kuchni – zdjęcia

Aranżacja wąskiej kuchni przedstawiona na zdjęciach to wykonany przez nas pod indywidualne zamówienie projekt kuchni. W kuchni meble usytuowane są po dwóch stronach- kuchnia dwurzędowa. Po prawej stronie znajduje się w szafce kominowej mikrofalówka i piekarnik w zabudowie oraz szafki do przechowywania. Górne szafki zostały zaprojektowane pod sam sufit. Są dwurzędowe głębsze i płytsze. Pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami jest szkło w kolorze beżowym. Dzięki czemu dodatkowo kuchnia zyskuje lekkości. Na końcu zabudowy po prawej stronie znajduje się lodówka w zabudowie. Po lewej stronie znajdują się szafki dolne blatem roboczym i wysokie górne również pod sam sufit tym razem pojedyncze. Na podłodze znajdują się duże płytki. Aranżacja kuchni wykonana jest w kolorystyce drewna i beżu.

Projekt kuchni, wąska kuchnia

Wąska kuchnia: jak urządzić wąską kuchnie?

Wąska kuchnia musi być rozplanowana z głową. Zarówno w przypadku małej kuchni jak i wąskiej kuchni trzeba wykorzystać do przechowywania każda dostępną przestrzeń. Sprawdzą się tu meble wykonywane na wymiar. Górne szafki zabudowane pod sam sufit znacznie zwiększą nam miejsce do przechowywania. Małe i wąskie kuchnie warto jest zaprojektować w jasnej kolorystyce by optycznie powiększyć wnętrze. Istotny też będzie dobór oświetlenia. Najlepiej by meble było proste, bez zbędnych zdobień. Urządzając wąską kuchnie musimy pomyśleć o zagospodarowaniu szafek, szuflad w systemy ułatwiające nam poruszanie się po niej i korzystanie z niej na co dzień.

Wąska kuchnia: jak urządzić wąską kuchnie?

Podziel się