projekt wnętrza

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Mała łazienka: funkcjonalna aranżacja małej łazienki

Publikacja 2019-04-02 11:48:46
Kategorie Łazienki

Mała łazienka: funkcjonalna aranżacja małej łazienki

Mała łazienka bywa zmorą nie jednego mieszkania. Urządzenie małej łazienki funkcjonalne jest wyzwaniem. Aranżacja małej łazienki musi być dobrze przemyślana i przeprowadzona z dbałością o każdy szczegół. Mała łazienka wbrew pozorom da się funkcjonalnie urządzić. Trzeba tylko dobrego pomysłu, odpowiedniego doboru materiałów i znajomości kilku prostych zasad. Mała łazienka wymaga dobrego projektu wnętrza. Musimy bardzo precyzyjnie określić nasze potrzeby, zdecydować o najlepszym układzie funkcjonalnym i odpowiednio wybrać styl i wystrój łazienki. Czasami niestety musimy zachować kompromis i na przykład zrezygnować z wymarzonej wanny na rzecz prysznica lub odwrotnie zdecydować się na wannę z prysznicem gdyż w łazience będzie bardziej funkcjonalna. W artykule zamieściliśmy zdjęcia aranżacji małej łazienki. Są to wykonane przez nas projekty łazienek pod indywidualne zamówienie. Zapraszamy również na naszego bloga gdzie znajdziesz więcej zdjęć jak i dowiesz się więcej o tym jak zaplanować i urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka funkcjonalna i pięknie urządzona

Wnętrze małej łazienki musi zostać funkcjonalnie rozplanowane. To klucz do tego by korzystanie z niej było komfortowe. Nic nam po pięknie urządzonej łazience jeśli codzienne korzystanie z niej będzie droga przez mękę zamiast być przyjemnością. Nie spieszmy się, nie podejmujmy decyzji pochopnie wszystko dobrze zaplanujmy a unikniemy niepotrzebnych rozczarowań i zbędnych wydatków.

Funkcjonalnie rozplanowanie urządzeń sanitarnych w małej łazience 

Podczas gdy urządzamy małą łazienkę musimy pamiętać , że na wszystko co najistotniejsze w łazience potrzebne jest odpowiednio dużo miejsca. To niezbędne by wygodnie korzystać z łazienki. Poniżej przedstawiamy minimalne odległości jakie trzeba zachować. I tak:

  • 70 cm - wolna przestrzeń przed umywalką
  • 75 cm - wolna przestrzeń przed wanną lub przed brodzikiem to 75 cm
  • 75x80 – potrzebna wolna przestrzeń przed wc przy czym przy najkrótszej misie bez spłuczki o głębokości 45 cm należy dodać grubość stelaża podtynkowej spłuczki czyli od 15- 20 cm

Mała łazienka, wanna, szafka nad pralką, duże lustro wiszące lampy nad lusterm, łazienka w kolorze drewna i bieli

Aranżacja małej łazienki 

Mała łazienka wymaga zabiegu optycznego powiększenia przestrzeni. Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? Kolorem, odpowiednimi materiałami, formą mebli, oświetleniem i lustrem. Do małej łazienki decydujmy się raczej na duże, jednokolorowe płytki. Kolorystka małej łazienki powinna być jasna a żywy czy mocniejszy kolor pojawić się powinien ewentualnie w dodatkach. Neutralne kolory bazowe jak biel i szarość, beż nie tylko optycznie powiększą łazienkę ale i ułatwią nam dobór dodatków. Meble w małej łazience powinny mieć proste formy. Najlepiej zdecydować się na meble wykonywane na wymiar lub te dedykowane do małych łazienek. Meble na wymiar pozwolą nam na ergonomiczne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni jak chociażby zabudowanie miejsca nad pralką czy wc. W małej łazience powinno znaleźć się tez odpowiednio dobrane oświetlenie i możliwie jak największe lustro.

Aranżacja małej łazienki

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)