projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Mały salon z aneksem kuchennym. Urządzamy 30 m2 - aranżacja

Publikacja 2019-08-12 12:23:45
Kategorie Salony z kuchnią

Mały salon z aneksem kuchennym. Urządzamy 30 m2 - aranżacja

W małych mieszkaniach coraz częściej decydujemy się na salon z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie – otwarcie wnętrza pozwala nam optycznie powiększyć przestrzeń co w przypadku niewielkiego metrażu ma ogromne znaczenie. Aneks kuchenny w salonie ma swoje zalety jak i wady. Nie brakuje jego zwolenników jak i przeciwników, którzy wybiorą ciemna, małą kuchnie. Do największych wad aneksu kuchennego w salonie tak jak i połączenia salonu z kuchnią jest na pewno rozchodzenie się dźwięków i zapachów jak i widok kuchennego rozgardiaszu panującego w kuchni z salonu. Salon jest najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem w mieszkaniach i domach, to również centrum życia rodziny. W salonie spędzamy najwięcej czasu razem, tu przyjmujemy naszych gości dlatego do urządzenia salonu przywiązujemy największą uwagę. Tym bardziej jeśli znajduje się w nim dodatkowo serce każdego domu czyli kuchnia.

Mały salon z aneksem kuchennym może stanowić wyzwanie aranżacyjne. W artykule podpowiadamy jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym funkcjonalnie, na jaki wystrój małego salonu z aneksem kuchennym postawić? Jaką zastosować kolorystykę, dodatki i elementy dekoracyjne by nie przytłoczyć wnętrza.

Urządzamy mały salon z aneksem kuchennym 

Urządzając salon z aneksem kuchennym powinniśmy mieć na uwadze kilka zasad, wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować, zadbać o najdrobniejszy szczegół i wykonywać wszystko według określonej kolejności. Poza wystrojem powinniśmy skupić się na ergonomicznym rozplanowaniu wnętrza, na znalezieniu dla niego najlepszego układu funkcjonalnego by później zwyczajnie czuć się w nim komfortowo. Musimy zadbać o odpowiednią ilość miejsca przeznaczonego na stół, zadbać o funkcjonalne zagospodarowanie mebli kuchennych, odpowiednio zaplanować strefę wypoczynkową. Aby to zrobić koniecznie musimy przemyśleć nasze potrzeby i oczekiwania, wyznaczyć priorytety. Dopiero kiedy będziemy pewni tego jaki układ funkcjonalny zagości w naszym salonie z aneksem kuchennym możemy przejść do wyboru stylu aranżacji a co za tym idzie do podejmowania decyzji o kolorystyce, elementach wykończeniowym, dekoracyjnych dodatkach i wyposażeniu wnętrza.

Wystrój małego salonu z aneksem kuchennym powinien być przemyślany. Musimy wziąć pod uwagę metraż z jakim mamy do czynienia i układ wnętrza, umiejscowienie okien , drzwi, ewentualne wnęki. Urządzając mały salon z aneksem kuchennym musimy zadbać o dobre oświetlenie zarówno dzienne jak i to sztuczne, zdecydować się na kolorystykę , która optycznie powiększy nam wnętrze. Z rozwaga podejść do kwestii dekoracji i dodatków zarówno pod względem ich wyboru jak i ilości by optycznie nie zagracić wnętrza i nie przytłoczyć go.

Mały salon z aneksem kuchennym. Urządzamy 30 m2 - aranżacja, salon z miejscem do pracy

Salon z aneksem kuchennym 30 m2 – biel, szarość i drewno 

Zamieszczone w artykule zdjęcia salonu z aneksem kuchennym to projekt wnętrza 30 m2 wykonany pod indywidualne zamówienie. Aranżacja salonu z aneksem kuchennym wykonana jest w kolorach biały, szary z dodatkiem drewna.

Aneks kuchenny to zabudowa mebli zaprojektowana na wymiar w kształcie litery L z dodatkowym barkiem z blatem roboczym. Szafki górne są dwustopniowe wyższe są w kolorze białym pod nimi węższe w kolorze drewna. Dolne szafki są białe, blat zaprojektowany został w kolorze drewna.

Urządzamy mały salon z aneksem kuchennym, Aneks kuchenny to zabudowa mebli zaprojektowana na wymiar w kształcie litery L z dodatkowym barkiem z blatem roboczym.

W części salonowej została wydzielona strefa jadalniana w której znajduje się stół z krzesłami a na ścianie ozdobne lustra w celu optycznego powiększenia przestrzeni oraz strefa wypoczynku która składa się z narożnika , stolika kawowego szafki RTV zaprojektowanej w zabudowie i połączonej z miejscem do pracy. Ściana RTV jest podkreślona, jest w kolorze szarym , zdobią ja drewniane panele, pozostałe ściany są białe.

Mały salon, część jadalniana i część salonowa, Wnętrze salonu z aneksem kuchennym spełnia swoją funkcje, jest funkcjonalne, jasne i przytulne

Na podłodze w salonie z aneksem kuchennym znajdują się te same panele winylowe by wnętrze tworzyło całość, nie było wydzielone optycznie poprzez zastosowanie innych rodzajów podłóg. W części salonowej jest podwieszany sufit z oświetleniem nad stołem i nad częścią wypoczynkową.Wnętrze salonu z aneksem kuchennym spełnia swoją funkcje, jest funkcjonalne, jasne i przytulne.

Salon z aneksem kuchennym 30 m2 – biel, szarość i drewno, strefa jadalniana

Zastanawiasz się jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym? Koniecznie zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz więcej zdjęć, projektów wnętrz , które mogą stanowić dla Ciebie inspirację. Na naszej stronie możesz również skorzystać z pomocy profesjonalisty i zamówić projekt salonu z aneksem, który wykonamy dla Ciebie pod Twoje potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)