Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Musisz je poznać! Sposoby na ścianę za sofą i narożnikiem w salonie

Publikacja 2022-07-05 17:22:51
Kategorie Wnętrza Salonu

Nikt nie powiedział, że urządzanie i aranżacja wnętrz jest zabiegiem łatwym. Dobrze o tym wiemy. Znacie zapewne takie sytuacje z Waszego życia lub rodziny czy znajomych. W końcu udało nam się urządzić wymarzony salon. Patrzymy na nasze dzieło i w pewnym momencie zauważamy, że coś jest nie tak. Dokładniej wyraźnie widać pustą, nudną przestrzeń nad sofą. Prawda? A taka pusta przestrzeń na ścianie może być jednak dobrze wykorzystana na wiele sposobów. Dowiesz się dziś więc, jakie są sposoby na ścianę za sofą i narożnikiem w salonie:

  • Jak wykonać aranżacje ściany za sofą w salonie?
  • Jakie dekoracje i dodatki na ścianę za sofą lub narożnikiem wybrać?
  • Jak zagospodarować funkcjonale ścianę za narożnikiem czy sofą?

Musisz je poznać! Sposoby na ścianę za sofą i narożnikiem w salonie

Meble do przechowywania na ścianie z sofą i narożnikiem 

Każdemu przyda się odrobinę więcej miejsca do przechowywania, prawda? Wystrój wnętrza salonu może na ścianie za sofą i narożnikiem zawierać meble do przechowywania. Dzięki temu możemy tam przechowywać różne przedmioty osobiste czy ustawiać fotografie, pamiątki, trofea czy zwykłe bibeloty. Dla przedmiotów, które chcemy pokazać i trzymać na widoku, przydadzą się półki – w przeciwnym razie wybierzmy zamknięte, który będzie idealny dla przechowywania rzeczy osobistych. Ale na tym nie kończą się zalety takich mebli do przechowywania. Na półce nad sofą możemy położyć coś na chwilę, by tego nie zgubić – np. pilot czy okulary – lub by nie zabrudziło się na stoliku kawowym, np. książka. Trzeba jedynie uważać, by nie uderzyć głową w półkę czy regał przy wstawaniu z sofy. Łatwo można temu zaradzić, po prostu zawieszając mebel wyżej. Ale to, na jakiej wysokości zawiesić półkę i regał nad sofą, zależy od naszego wzrostu. Jeśli jednak planujemy zawiesić ją na niższej wysokości niż nasz wzrost, trzeba pamiętać, by odsunąć sofę od ściany na parę centymetrów i wybrać płytszy model półki czy regału.

Meble do przechowywania na ścianie z sofą i narożnikiem

Dodatki i dekoracje na ścianę za sofą i narożnikiem w salonie 

Meble do przechowywania są niezwykle istotne wykonując aranżacje wnętrz pomieszczeń w domu ale to nie jedyna opcja przy gospodarowaniu przestrzeni nad sofą. Użycie odpowiednich dodatków sprawi, że nie tylko ściana, ale cały salon będzie ładniejszy – dekoracje wypełniające tą przestrzeń będą miały wpływ na wygląd całego wnętrza domu. Co więc wybrać do wzbogacenia pustej ściany nad sofą? Oto najlepsze dodatki na ścianę nad sofą i narożnikiem w salonie.

  • Na początek; wcześniej wspomniane fotografie. Osobiste zdjęcia swoje i rodziny odzwierciedlą samych nas i sprawią, że wnętrze mieszkania będzie bardziej oryginalne, indywidualne. Będą same w sobie wspaniałą dekoracją, które ucieszy oko. Inną opcją są podobne do fotografii obrazy – piękne dzieła sztuki wzbogacą nasze wnętrze i będą wspaniałą dekoracją.
  • Alternatywą dla fotografii i obrazów są plakaty, popularne we wnętrzach nowoczesnych. Dostępne są w różnych wzorach, motywach i kolorach – znalezienie odpowiedniego dla swojego salonu będzie prostsze, niż się wydaje. Są plakaty z krajobrazami, zwierzętami, roślinami, tekstami motywacyjnymi, wzorami, figurami geometrycznymi itd.

Plakaty, obrazy, zdjęcia, lamele na ścianie za sofą, narożnkiem w salonie

Przy dekorowaniu jednak jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Nawet nasze najdziwniejsze i najdziksze pomysły mogą okazać się dobre. Rama roweru na ścianie nad sofą? Pewnie, czemu nie? Idealnie wpasuje się w styl industrialny, da się nawet w Internecie znaleźć kilka przykładowych aranżacji salonu z ramą roweru nad sofą.

Dodatki i dekoracje na ścianę za sofą i narożnikiem w salonie, lamele podśweitlanie LED, duży plakat

Ściana za sofą i narożnikiem w salonie jako dekoracja 

Cała ściana może pełnić funkcję praktycznej i ładnej dekoracji, jeśli tylko użyjemy trochę wyobraźni i kreatywności. Jest sporo niezłych sposobów na sprawienie, że aranżacje ściany w salonie zaprezentują się niesamowicie. Oto kilka z nich:

  • Podobnie jak plakaty, również tapety dostępne są w różnych wzorach i motywach, dzięki czemu będą równie śliczną, jeśli nie lepszą dekoracją. Tapeta na całą ścianę, np. w motywie roślin, będzie idealnym wzbogaceniem wnętrza, a dzięki temu ściana za sofą nie będzie pusta i nudna. Aranżacja salonu z tapetą będzie prezentować się niesamowicie.
  • Inną opcją są panele tapicerowane. Panele te to tak naprawdę „przedłużenie oparcia” w pewnym sensie i przy sofie prezentują się niesamowicie. Coraz częściej aranżacje salonu mają w sobie panele tapicerowane. Niestety jednak czasem można niechcący popełnić lekką, kolokwialnie mówiąc, gafę i zlać ze sobą kanapę i ścianę poprzez wybranie podobnych kolorystycznie do kanapy paneli tapicerowanych. Najlepiej jest wybrać panele tapicerowane o nieco innej barwie, dzięki czemu kanapa nie zleje się ze ścianą. Same panele mogą mieć też więcej niż jeden kolor – trzeba tylko znaleźć pasujące do siebie barwy.
  • Alternatywą dla paneli tapicerowanych są panele ścienne. Panele drewniane idealne będą dla wnętrz w stylu skandynawskim, tworząc imitujące prawdziwe, stare drewno wzory. Są, podobnie jak tapety i panele tapicerowane, bardzo modne w ostatnich latach – w wystroju salonu pojawiają się coraz częściej – i warto je wziąć pod uwagę, jeśli poprzednie dwie opcje nie przypadły nam równie dobrze do gustu.

Obrazy na ścianie w salonie za sofą, naroznkiem

Jak widać na zagospodarowanie przestrzeni nad sofą i narożnikiem jest sporo sposobów i pomysłów, co pokazuje, że jest to coś, na co warto zwrócić uwagę kiedy zabieramy się za aranżacje ścian w salonie.

Jeśli nie wiesz jednak jak urządzić swój salon, pomysły i inspiracje na ściany w salonie zawiodły to jeśli zdecydujesz się na projekt salonu biuro projektowe wykona go dla Ciebie z pełną aranżacją wnętrza.

ściana za sofą, narożnikiem, lamele drewniane podświetlane LED

Ściana za sofą i narożnikiem w salonie jako dekoracja, plakat duży

 

Podziel się