projekt wnętrza

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Nowocześnie urządzony salon z kuchnią i jadalnią

Publikacja 2019-09-19 12:39:35
Kategorie Salony z kuchnią

Nowocześnie urządzony salon z kuchnią i jadalnią

Jak urządzić salon, kuchnie i jadalnie by stworzyć funkcjonalne i stylowo urządzone wnętrze? Przede wszystkim musimy postępować zgodnie z zasadami ergonomii oraz zadbać o spójność stylistyczną. Kluczem do udanej aranżacji salonu z kuchnią i jadalnią jest to by była ona oparta na potrzebach i dostosowana do stylu życia mieszkańców. Projektowanie salonu z kuchnią i jadalnią z pozoru tylko wydaje się być proste. Rzeczywistość jednak często nas przerasta. Już zaplanowanie rozkładu funkcjonalnego wnętrza sprawia nie lada kłopot a co dopiero aranżacja i wystrój salonu z kuchnią i jadalnią. Dobór kolorystki, elementów dekoracyjnych, mebli, oświetlenia zachowując spójność stylistyczną sprawia nam trudności. Szeroki wybór asortymentu wyposażenia wnętrz jeszcze je pogłębia. Podoba nam się wiele rzeczy i zastanawiamy się czy na pewno jedno z drugim pasuje. Pojawiają się pytania czy aby nie przytłoczą wnętrza? czy wnętrze nie będzie zbyt monotonne?, czy wybrane kolory do siebie pasują? jakie wybrać dodatki by wnętrze nabrało charakteru?.

Jeśli szukasz pomysłu na urządzenie salonu z kuchnia i jadalnią zapoznaj się z naszymi realizacjami na naszym blogu Znajdziesz tam aranżacje salonu z kuchnia i jadalnią w różnych stylach, różnym przedziale cenowym i o różnym metrażu.

Sposób na aranżacje jadalni w salonie z kuchnią 

Urządzając jadalnie zastanawiamy się jaki wybrać stół? Jakie krzesła? Jakie oświetlenie? I oczywiście gdzie umieścić stół z krzesłami by nie zaburzać funkcjonalności wnętrza. Umiejscowienie strefy jadalnianej jest istotne. Stół z krzesłami może stanowić cześć salonu, część kuchni lub wyznaczać podział pomiędzy kuchnią a salonem. Kuchnia z jadalnią otwarta na salon powstanie wizualnie poprzez wyznaczenie strefy kuchenno- jadalnianej na przykład poprzez połączenie stołu z barkiem lub zastosowane podłogi tej samej co w kuchni a w salonie innej na przykład paneli. Jeśli natomiast chcemy by stół z krzesłami stanowiły część salonu tworząc optycznie salon z jadalnią i kuchnią wystarczy ze zastosujemy tą samą podłogę co w salonie lub umiejscowić stół niekoniecznie blisko kuchni. Wybierając miejsce w którym będzie znajdowała się strefa jadalniana musimy kierować się rozkładem naszego wnętrza, funkcjonalnością i potrzebami. Równie istotne gdzie stanie nasz stół z krzesłami jest to jakie wybierzemy stół, jego rozmiar, kształt oraz same krzesła. Powinniśmy się przy ich wyborze kierować nie tylko ich wyglądem ale i tym czy będą odpowiadać na nasze potrzeby. Ile osób na co dzień będzie użytkowało stół, czy tylko do spożywania posiłków, jak często zapraszamy większa ilość gości.

Sposób na aranżacje jadalni w salonie z kuchnią

Nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią – aranżacja wnętrza: biały, szary, beż 

W zaprezentowanym na zdjęciach projekcie wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią znajdują się białe meble kuchenne z drewnianym blatem w kształcie litery L, rozkładany biały stół z krzesłami w dwóch kolorach nad którym znajduje się nowoczesne oświetlenie oraz w części wypoczynkowej narożnik w kolorze szarym, fotel, stolik kawowy oraz szafka RTV. Aranżacja ściany RTV została wykonana przy użyciu betonu oraz drewnianych lameli. W kuchni na podłodze znajdują się płytki natomiast w salonie panele.

Nowocześnie urządzony salon z kuchnią i jadalnią, Aranżacja ściany RTV, beton i drewniane lamele

Nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią – aranżacja wnętrza: biały, szary, beż

Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią wykonana została w stylu nowoczesnym. Kolorystyka wnętrza to szarość, beż, biel i dodatki w pastelowych kolorach i drewna. Wnętrze jest jasne, funkcjonalnie urządzone.

Nie wiesz jak urządzić salon z kuchnią i jadalnia? Zajmujemy się projektowaniem wnętrz online. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów projekt salonu z kuchnią https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/salon-z-kuchnia-funkcjonalne-i-niebanalne-wnetrza

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)