projekt wnętrza

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Jadalnia między kuchnią a salonem. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią

Publikacja 2019-09-17 12:13:36
Kategorie Salony z kuchnią

Jadalnia między kuchnią a salonem. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią

Połączenie kuchni, jadalni z salonem to rozwiązanie , które optycznie powiększa przestrzeń, ułatwia komunikację i jest zwyczajnie wygodne. W nowoczesnym projektowaniu wnętrz stawia się na otwarte wnętrza strefy dziennej. Zamknięte kuchnie, jadalnie znajdujące się w osobnych pomieszczeniach odchodzą do przeszłości. Jadalnia dziś jest częścią salonu lub ma swoje miejsce pomiędzy kuchnią a salonem i stanowi rozgraniczenie strefy kuchennej od strefy wypoczynkowej.

Urządzanie jadalni pomiędzy salonem a kuchnią może być wyzwaniem. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią musi być dobrze przemyślana. W artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę urządzając jadalnie pomiędzy kuchnią i salonem, zwrócimy uwagę jakimi zasadami się kierować by stworzyć funkcjonalne i stylowe wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią. Zamieściliśmy w artykule projekt wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią , która może stanowić inspiracje.

Aranżacja jadalni połączonej z kuchnią i salonem 

Bez względu na to ile mamy miejsca na jadalnię, aranżacja jadalni połączonej z kuchnią i salonem musi być spójna stylistycznie z aranżacją kuchni i aranżacją salonu. Musi być zaprojektowana ergonomicznie, stanowić ciąg komunikacyjny a jednocześnie nie blokować dostępu do kuchni. Jadalnia znajdująca się pomiędzy kuchnią a salonem stanowi swojego rodzaju łącznik miedzy kuchnią a salonem. Urządzając jadalnie kluczowy jest odpowiednio dobrany stół pod względem rozmiaru, funkcjonalności jak i stylu jak również wygodne i stylistycznie pasujące krzesła. Warto pomyśleć również o oświetleniu nada stołem, i tu wybór nie powinien być przypadkowy. Na stół z krzesłami musimy przeznaczyć odpowiednia ilość miejsca by wygodnie móc z niego korzystać.

Jadalnia między kuchnią a salonem. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią

Ile potrzebujemy miejsca na stół i krzesła?

Każdy z nas ma inne potrzeby, dla każdej rodziny stół może mieć wiele zastosowań. Wybór stołu, jego wielkość, kształt powinien być dostosowany do potrzeb rodziny oraz wnętrza jego układu i metrażu. Stół często nie jest jedynie miejscem przy którym spożywamy posiłki ale również pracujemy, dzieci odrabiają lekcje, spędzamy przy nim wspólnie czas na grach rodzinnych. Jeśli często przyjmujemy gości, organizujemy imprezy rodzinne i dużo czasu spędzamy wspólnie przy stole z dużą ilością osób na pewno wybierzmy stół rozkładany. Na co dzień zaoszczędzimy miejsce a gdy będzie potrzeba spokojnie zmieścimy przy nim więcej gości. Wybierając rozmiar stołu musimy oprzeć się przede wszystkim na tym ile osób na co dzień będzie z niego korzystało. Ilość miejsca potrzebnego dla jednej osoby przy stole to 60 -70cm x 40 cm. Tym samym stół o szerokości 80 cm to minimalna szerokość jaką możemy wybrać dla 4 osób a długość to 120 -140 cm W przypadku stołu prostokątnego a w przypadku stołu kwadratowego będzie to dla 4 osób 90 x 90 cm. W przypadku 6 osób rozmiar stołu to 90x160 cm w przypadku stołu okrągłego 120 cm. Rozmiar stołu to jedno musimy jeszcze zaplanować odpowiednią ilość miejsca na rozsuwanie krzeseł znajdujących się przy nim gwarantujące swobodne wstawanie i zasiadanie do stołu. Minimalna powierzchnia na odsuniecie krzesła od stołu to 55 cm.

Strefa jadalniana: wyznaczanie granic 

Do wyznaczenia strefy jadalnianej wystarczy stół z krzesłami i na przykład ułożenie pod nimi dywanu. Strefę jadalnianą możemy również połączyć z kuchenną poprzez zastosowanie tych samym płytek co w kuchni i w ten sposób oddzielić ją od części wypoczynkowej tworząc strefę kuchenno-jadalnianą lub odwrotnie stosując ten sam rodzaj podłogi co w salonie a inny w kuchni w ten sposób jadalnia stanie się częścią salonu. Bez względu na który sposób się zdecydujemy aranżacja jadalni musi być spójna stylistycznie z salonem i kuchnią.

Strefa jadalniana: wyznaczanie granic, Ile potrzebujemy miejsca na stół i krzesła?

Salon z kuchnią i jadalnią : nowoczesna aranżacja wnętrza

W artykule zamieściliśmy zdjęcia salonu z kuchnią i jadalnią. Projekt wnętrza został wykonany pod indywidualnie określone potrzeby, preferencje oraz możliwości finansowe. Wnętrze zostało zaprojektowane w kolorach beżu, szarości i drewnie. W kuchni zaprojektowane zostały meble na wymiar. Górne szafki są w kolorze beżowym , dolne natomiast w ciemnym drewnie. Blat jest beżowy. Pomiędzy szafkami znajdują się płytki w kolorze brązu. Kuchnia zakończona jest barkiem. Za kuchnią znajduje się cześć jadalniana w której znajduje się stół z krzesłami a nad nim oświetlenie. W salonie w części wypoczynkowej znajduje się duży narożnik w kolorze szarym, fotel typu uszak w kolorze żółtym oraz stolik kawowy i duża szafka RTV. Ściana telewizyjna została zaprojektowana z podświetleniem i kamieniem dekoracyjnym. Na ścianie za narożnikiem znajdują się drewniane panele. Ściany we wnętrzu są w kolorze beżowym, na podłodze w salonie i jadalni znajdują się panele winylowe a w kuchni płytki.

Salon z kuchnią i jadalnią : nowoczesna aranżacja wnętrza

Szukasz pomysłu na aranżacje salonu z kuchnią i jadalnią? Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo zdjęć, pomysłów na urządzenie wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu salonu z kuchnią i jadalnia zapoznaj się z naszą oferta na projektowanie wnętrz online i zamów projekt salonu z kuchnią  https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/salon-z-kuchnia-funkcjonalne-i-niebanalne-wnetrza

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)