Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Musisz to zobaczyć- jak urzadzić salon z kuchnią połączony z jadalnią

Publikacja 2019-02-23 04:56:45
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Inspiracje na urządzenie salonu z kuchnią możemy znaleźć w internecie gazecie, książce, filmie, programie telewizyjnym. Pamiętajmy, że są to inspiracje. Nie należy przenosić ich w całości do swojego wnętrza. Po pierwsze dlatego, że to co ładnie wygląda we wnętrzu w gazecie czy w internecie niekoniecznie będzie ładnie wyglądało u nas. Będzie miało na to wpływ nie tylko wielkość wnętrza ale i jego układ, rozmieszczenie okien drzwi. Mieszkanie ma być urządzone dla nas, pod nas. Zgodnie z naszymi potrzebami, gustem i stylem życia. Przenoszenie inspiracji może okazać się dla nas zupełnie niefunkcjonalne, nie praktyczne. Nic nam będzie po przepięknej aranżacji jeśli będziemy się na co dzień męczyć. Urządzając salon z kuchnią nie kierujmy się również modą czy panującymi trendami. My mamy czuć się dobrze we własnym wnętrzu. Jeśli czujemy się najlepiej w ciepłych, przytulnych, pełnych pamiątek wnętrzach nie decydujmy się na nowoczesny salon z kuchnią gdzie rządzi minimalizm i funkcjonalność nade wszystko. Salon z kuchnią lub też pokój dzienny z kuchnią, to coraz częstsze rozwiązanie w projektowaniu wnętrz. Jak każde ma swoje zalety, ale też wady.

Salon połączony z kuchnią: zalety i wady

Do niewątpliwych zalet połączenia salonu z kuchnią należy przestronność. Co jest istotne zwłaszcza wtedy kiedy mamy małe mieszkanie. Optycznie powiększenie przestrzeni to również efekt takiego połączenia. Salon połączony z kuchnią to również bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin. Dzięki tak zaaranżowanej przestrzeni mamy możliwość więcej czasu spędzać razem. Co więcej aranżacja salonu z kuchnią daje nam więcej możliwości urządzenia wnętrza. Jeśli mówić o wadach to do tych zdecydowanie najbardziej dokuczliwych należy rozchodzenie się dźwięków i zapachów z kuchni na salon. Poza tym niektórzy twierdzą , że poprzez kuchnie otwarte na salon cześć wypoczynkowa traci swój charakter. Inną wadą jest też konieczność częstszego odświeżania wnętrza salonu czy widok kuchennego rozgardiaszu z salonu.

Inspiracje, zdjęcia: salon z kuchnią i jadalnią

Jak urządzić salon połączony z kuchnią? 

Przede wszystkim musimy przemyśleć i zaplanować funkcjonalny układ salonu z kuchnią. Taki , który będzie współgrał i odpowiadał na nasze potrzeby związane z pomieszczeniem. Zarówno kuchnia jak i salon oprócz tego, ze mają pięknie wyglądać maja być komfortowe w codziennych ich użytkowaniu. Nie podejmujmy pochopnych decyzji. Nie kierujmy się emocjami i impulsami. Wszystko dobrze zaplanujmy i wykonujmy krok po kroku we właściwej po sobie kolejności A wiec: najpierw określmy swoje potrzeby, pod nie wybierzmy dla wnętrza najlepszy układ funkcjonalny. W następnym kroku wybierzmy styl w jakim chcemy urządzić nasz salon z kuchnią i na końcu dopiero wybierajmy wyposażenie wnętrza. Kiedyś królowały zamknięte kuchnie. A jeśli ktoś miał jadalnie ona też zajmowała oddzielne pomieszczenie. Dziś potrzebujemy otwartych przestronnych wnętrz. Bardzo często spotykamy się z rozwiązaniem połączenia salonu z kuchnią i jadalnią tworzącymi jedną wspólną przestrzeń.

Pomysł na salon z kuchnią i jadalnią 

Projektując salon z kuchnią i jadalnią jako połączoną całość trzeba mieć na uwadze aby wnętrza te były spójne stylistycznie i funkcjonalne. Taką przestrzeń możemy urządzić na dwa sposoby albo jako jedno otwarte pomieszczenie lub też oddzielić je umownie w różny sposób. Jeśli wybieramy ten drugi to podział salonu od kuchni czy jadalni wyznaczyć możemy poprzez meble i ich ustawienie. Na przykład ich granice mogą wyznaczać sofa, stół czy wyspa lub barek. Inaczej poprzez przeszklone ścianki, składane parawany. Jeszcze innym sposobem jest ich optycznie wydzielenie poprzez zastosowanie równego rodzaju podłóg lub podział sufitu.

Pomysł na salon z kuchnią i jadalnią

Salon z kuchnią i jadalnią: zdjęcia

Artykuł przedstawia projekt salonu z kuchnią i jadalnią wykonany pod indywidualne zamówienie. Aranżacja wykonana została według wskazanych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Zdjęcia salonu z kuchnią i jadalnią w stylu nowoczesnym mogą stanowić inspiracje. Kolorystyka wnętrza to biel, szarość i czerń. Pojawia się w kuchni delikatna wstawka drewna dla ocieplenia wnętrza. Widzimy w nim również beton i kamień. Wnętrze jest jasne, przestronne i ma swoisty charakter.

Salon z kuchnią i jadalnią: zdjęcia, nowoczesny szary drewno salon z kuchną i jadalnią, beton na ścianie

Zdjęcia salonu z kuchnią i jadalnią, nowoczesne wnętrze biały szary czarny, nowoczesny w kamieniu czarnym biokominek , sufit podwieszany napinany czarny, biały stół na jednej nodze, czarne krzesła

projekt salonu z kuchnią i jadalnią, aranżacja ściany w drewnie za sofą, biała kuchnia do sufitu z drewnem, wyspa w kuchni ze stołem, nowoczesne oświetlenie nad stołem, sufit podwieszany w salonie i w kuchni

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)